Strafzaak tegen oud-PVV'er Hero Brinkman hervat
AMSTERDAM (ANP) - De strafzaak tegen voormalig Tweede Kamerlid Hero Brinkman wordt vrijdag in Amsterdam voortgezet. Volgens het OM heeft de oud-PVV’er, die ook een aantal jaar voor de politie werkte, in 2016 vertrouwelijke informatie uit politiesystemen aan De Telegraaf gelekt. De strafzaak zou eigenlijk op 12 maart dit jaar dienen, maar de zaak werd opgeschort omdat Brinkmans advocaat nog een extra getuige wilde horen.
Brinkman is aangeklaagd voor het schenden van het ambtsgeheim in 2016. Hij zat in april 2017 drie dagen in de cel en zijn huis werd doorzocht. De informatie die hij zou hebben gelekt had betrekking op strafrechtelijke onderzoeken naar bestuursleden van een moskee in Amsterdam.
De Telegraaf schreef destijds op basis van de vermeende gelekte informatie van Brinkman dat bestuursleden van de Amsterdamse Arrayan-moskee in beeld waren van opsporingsdiensten vanwege radicalisering en jihadisme.
Brinkman zegt dat hij is tegengewerkt bij de Amsterdamse politie. Het korps zou een hetze hebben gevoerd tegen hem toen hij na zijn Kamerlidmaatschap terugkeerde bij de politie. Die zou hebben geleid tot zijn ontslag.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Duizenden mensen zijn zaterdag iets na 16.00 uur aangekomen op het Museumplein in Amsterdam na een mars tegen fascisme en racisme. Die vertrok rond 15.00 uur vanaf de Dam. Toen ging het nog om een paar honderd demonstranten, maar onderweg sloten veel mensen zich bij de stoet aan, zag een ANP-verslaggever.
11 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Sarah Janneh en Kiki Schippers maken dit jaar kans op de Annie M.G. Schmidtprijs, de prijs voor het beste theaterlied van het voorgaande jaar. De nominaties werden zaterdag bekendgemaakt in het NPO Radio 1-programma De Taalstaat.
15 uur geledenARNHEM (ANP) - Burgemeester Ahmed Marcouch van Arnhem heeft zaterdagochtend in Arnhem de Nederlandse regering opgeroepen om excuses te maken aan Molukkers in Nederland voor de wijze waarop zij zijn behandeld vanaf 1951. In dat jaar kwamen duizenden mensen naar Nederland na een dienstbevel van de regering. Nederland haalde hen na de Indonesische onafhankelijkheid in 1949 hierheen, in afwachting van de vestiging van een eigen onafhankelijke republiek op het eiland Ambon. Die staat is er tot op heden niet gekomen.
15 uur geledenSCHOONHOVEN (ANP) - De politie is nog altijd op zoek naar de auto waarin vermoedelijk de schutter is gevlucht na het neerschieten van een uit Iran afkomstige politiemedewerker. Dat laat een politiewoordvoerster weten. Of er al tips zijn binnengekomen over de Toyota Yaris, die wegreed richting Lopik, kan ze in het belang van het onderzoek niet delen.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De anti-abortusorganisatie Schreeuw om Leven heeft op een misleidende manier reclame gemaakt voor hulp aan onbedoeld zwangere vrouwen. Op de gratis Boomerangkaart, waar de hulp werd aangeboden, ontbreekt de naam en visie van de adverteerder. Hierdoor is de kaart volgens de Reclame Code Commissie (RCC) in strijd met de Nederlandse Reclame Code. Dat blijkt uit een uitspraak van de commissie van begin maart.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een verdachte aangehouden voor de dodelijke schietpartij vorig weekend op het Koningin Wilhelminaplein in Amsterdam Nieuw-West. Het gaat om een 24-jarige man uit de hoofdstad, meldt de politie.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tienduizenden vrijwilligers ruimen zaterdag door heel Nederland zwerfafval op tijdens de 24e editie van de Landelijke Opschoondag. Bij organisator Verpact, dat namens het bedrijfsleven verantwoordelijk is voor de inzameling en recycling van verpakkingen, zijn zeker 1525 acties aangemeld.
20 uur geleden