Strafzaak tegen Jos B. verder met kledingsporen Nicky Verstappen
MAASTRICHT (ANP) - De rechtbank in Maastricht hervat dinsdag het bespreken van het dossier over het ontvoeren, misbruiken en het doden van de 11-jarige Nicky Verstappen op de Brunssummerheide in 1998, waarvoor de 57-jarige Jos B. terechtstaat. Op de tweede zittingsdag behandelt de rechtbank de sporen op de kleding van het slachtoffer. Aansluitend houdt het Openbaar Ministerie een 3D-presentatie over het onderzoek naar de onderbroek van het slachtoffer, waarin onder meer DNA is aangetroffen van B.
Maandag op de eerste zittingsdag doorbrak B. na lange tijd het stilzwijgen met een vooraf opgenomen video waarin hij verklaarde dat Nicky Verstappen al overleden was toen hij hem aantrof. "Ik heb gezocht naar ademhaling, of er een hartslag was. Ik heb hem aangeraakt, ook de kleding. Hij was overleden", zei B. op de video. Hij alarmeerde niet de politie, omdat hij met zijn zedenverleden bang was dat de politie hem niet zou geloven. "Ik wist gewoon niet meer wat ik moest doen."
Nicky Verstappen verdween in 1998 van een zomerkamp op de Brunssummerheide. Een dag later werd zijn lichaam iets verderop op de heide gevonden. Verklaringen van deskundigen over de mogelijke doodsoorzaak lopen uiteen, in totaal zijn er acht doodsoorzaken geopperd. Ook het tijdstip van overlijden was achteraf niet precies vast te stellen. Er zijn geen sporen van sperma aangetroffen bij het slachtoffer, maar het OM ziet toch aanwijzingen voor seksueel misbruik.
Naar verwachting beroept B. zich op de tweede zittingsdag opnieuw op zijn zwijgrecht, op aandringen van zijn advocaat Gerald Roethof. "Als mijn cliënt dingen verkeerd formuleert, kan dat voor hem op een nachtmerrie uitlopen. Het is mijn taak hem daartegen te beschermen", zei Roethof.
De strafzaak neemt in totaal zeven zittingsdagen in beslag. Na het bespreken van het dossier gaat de zaak op 7 oktober verder. Dan lichten deskundigen van het Pieter Baan Centrum het psychisch onderzoek van B. toe en krijgen de nabestaanden het woord. De officier van justitie zet op donderdag 8 oktober alle feiten en bewijzen op een rij in het requisitoir en zal dan ook de strafeis aan de rechtbank voorleggen. Op dinsdag 12 oktober houdt advocaat Roethof zijn pleidooi. De laatste zittingsdag is op 16 oktober. Het is nog niet duidelijk wanneer de uitspraak is.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Slachtofferhulp Nederland is met vijf medewerkers aanwezig op de locatie waar gedupeerden van de explosie in Utrecht worden opgevangen. Dat meldt een woordvoerder.
14 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Het calamiteitenhospitaal in Utrecht is weer gesloten. Het UMC Utrecht opende het hospitaal donderdagmiddag wegens de explosie in het centrum van de stad. In het calamiteitenhospitaal is één patiënt behandeld.
18 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Centrummanagement Utrecht (CMU) heeft contact opgenomen met ondernemers in het getroffen gebied in het centrum van Utrecht. Daar vond donderdagmiddag een grote explosie plaats die bij veel winkels en restaurants in de omgeving voor flinke schade heeft gezorgd.
41 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De brandweer in Utrecht is inmiddels dicht bij het getroffen pand van de explosie geweest. Dat bestaat uit meerdere woonlagen en is ingestort. Ook de panden daarnaast aan de Visscherssteeg zijn deels bezweken, meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio.
51 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Voor inwoners van Utrecht die niet terug naar huis kunnen door de grote explosie en brand in het centrum, heeft de gemeente opvang geregeld "voor zolang als dat nodig is". Burgemeester Sharon Dijksma zei donderdagavond tegen RTV Utrecht dat momenteel aan tientallen mensen onderdak wordt geboden in hotel Karel V.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil zeer tegen de zin van het demissionaire kabinet een bezuiniging van 141 miljoen euro terugdraaien op de begroting van staatssecretaris Aukje de Vries (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingshulp, VVD). Dat bleek donderdag tijdens de behandeling van de begroting.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Veiligheidsregio Utrecht bekijkt momenteel wanneer mensen hun auto kunnen ophalen bij de parkeergarage aan de Utrechtse Springweg, vlakbij de Visscherssteeg waar donderdag een grote explosie plaatsvond. De veiligheidsregio zegt een plan op te stellen en later met meer informatie te komen.
1 uur geleden