Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Strafzaak tegen Jos B. verder met kledingsporen Nicky Verstappen

Strafzaak tegen Jos B. verder met kledingsporen Nicky Verstappen

MAASTRICHT (ANP) - De rechtbank in Maastricht hervat dinsdag het bespreken van het dossier over het ontvoeren, misbruiken en het doden van de 11-jarige Nicky Verstappen op de Brunssummerheide in 1998, waarvoor de 57-jarige Jos B. terechtstaat. Op de tweede zittingsdag behandelt de rechtbank de sporen op de kleding van het slachtoffer. Aansluitend houdt het Openbaar Ministerie een 3D-presentatie over het onderzoek naar de onderbroek van het slachtoffer, waarin onder meer DNA is aangetroffen van B.

Maandag op de eerste zittingsdag doorbrak B. na lange tijd het stilzwijgen met een vooraf opgenomen video waarin hij verklaarde dat Nicky Verstappen al overleden was toen hij hem aantrof. "Ik heb gezocht naar ademhaling, of er een hartslag was. Ik heb hem aangeraakt, ook de kleding. Hij was overleden", zei B. op de video. Hij alarmeerde niet de politie, omdat hij met zijn zedenverleden bang was dat de politie hem niet zou geloven. "Ik wist gewoon niet meer wat ik moest doen."

Nicky Verstappen verdween in 1998 van een zomerkamp op de Brunssummerheide. Een dag later werd zijn lichaam iets verderop op de heide gevonden. Verklaringen van deskundigen over de mogelijke doodsoorzaak lopen uiteen, in totaal zijn er acht doodsoorzaken geopperd. Ook het tijdstip van overlijden was achteraf niet precies vast te stellen. Er zijn geen sporen van sperma aangetroffen bij het slachtoffer, maar het OM ziet toch aanwijzingen voor seksueel misbruik.

Naar verwachting beroept B. zich op de tweede zittingsdag opnieuw op zijn zwijgrecht, op aandringen van zijn advocaat Gerald Roethof. "Als mijn cliënt dingen verkeerd formuleert, kan dat voor hem op een nachtmerrie uitlopen. Het is mijn taak hem daartegen te beschermen", zei Roethof.

De strafzaak neemt in totaal zeven zittingsdagen in beslag. Na het bespreken van het dossier gaat de zaak op 7 oktober verder. Dan lichten deskundigen van het Pieter Baan Centrum het psychisch onderzoek van B. toe en krijgen de nabestaanden het woord. De officier van justitie zet op donderdag 8 oktober alle feiten en bewijzen op een rij in het requisitoir en zal dan ook de strafeis aan de rechtbank voorleggen. Op dinsdag 12 oktober houdt advocaat Roethof zijn pleidooi. De laatste zittingsdag is op 16 oktober. Het is nog niet duidelijk wanneer de uitspraak is.

Meer uit Binnenland

Tientallen websites met designerdrugs offline gehaald om gevaren

DEN HAAG (ANP) - Tientallen websites die zogenoemde designerdrugs aanboden, zijn offline gehaald op last van de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) en de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). "Het gebruik ervan kan levensgevaarlijk zijn", melden de overheidsdiensten.

7 minuten geleden
Advocaten: verdachte Z. was tijdens roof niet in Drents Museum

ASSEN (ANP) - Het bewijs tegen vermeende kunstrover Bernhard Z. (35) is minder overweldigend dan het Openbaar Ministerie heeft betoogd, zo hebben zijn advocaten donderdag in hun pleidooi gezegd. Ze hebben gepleit voor vrijspraak.

24 minuten geleden
Vrouw doodgestoken in Hoofddorp, man aangehouden

HOOFDDORP (ANP) - Het slachtoffer van de dodelijke steekpartij in een woning in Hoofddorp woensdagavond is een vrouw, meldt de politie donderdag. De persoon die werd aangehouden is een 34-jarige man uit de Noord-Hollandse plaats.

26 minuten geleden
Staatssecretaris wil brandveiligheidskeuringen voor stallen

DEN HAAG (ANP) - Boeren moeten regelmatig hun technische installaties laten controleren om het risico op stalbranden te voorkomen. Staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw, VVD) schrijft in een Kamerbrief dat hij "zo spoedig mogelijk" brandveiligheids- en elektrakeuringen wil invoeren.

30 minuten geleden
AP gaat beveiliging data bij ICT-leveranciers controleren

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens (AP) gaat binnenkort bij een aantal ICT-leveranciers in Nederland preventief controleren hoe zij de digitale beveiliging hebben geregeld. Zo kunnen zij tijdig aanpassingen doen als dat nodig blijkt. Na een reeks grote datalekken, bij onder meer Odido en Clinical Diagnostics, wil de AP met deze controles de preventie tegen cyberaanvallen en datalekken bevorderen.

55 minuten geleden
Nieuwe verdachten opgepakt voor fatale schietpartij Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft twee nieuwe verdachten aangehouden voor de dodelijke schietpartij aan het Koningin Wilhelminaplein in Amsterdam Nieuw-West vorige maand. Het gaat om twee Amsterdammers van 25 en 36 jaar. Eerder werd al een 24-jarige man uit Amsterdam aangehouden.

1 uur geleden
Raad van State: houd meer rekening met toekomstige generaties

DEN HAAG (ANP) - Houd bij het maken van wetgeving meer rekening met toekomstige generaties, adviseert de Raad van State aan het kabinet. In zijn jaarverslag schrijft het adviesorgaan dat de politiek zich vaak richt op de problemen en mensen van nu. Dat terwijl besluiten over bijvoorbeeld pensioenen, klimaat, migratie en woningbouw veel langer doorwerken. De raad noemt de optie om de grondwet aan te passen om meer rekening te houden met de gevolgen voor kinderen en kleinkinderen.

1 uur geleden