Strafzaak over ontvoering 15-jarige jongen in Amsterdam begint
AMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam begint dinsdag met de meerdaagse strafzaak over de ontvoering van een 15-jarige jongen, die op straat in Amsterdam een bestelbus werd ingesleurd en meegenomen. Ongeveer drie kwartier later wisten agenten hem op de snelweg naar Utrecht te bevrijden.
Op 10 januari vorig jaar kreeg de politie rond 08.40 uur een melding dat een jongen door meerdere mensen in een wit busje werd geduwd in de Tweede Jan Steenstraat, in de Amsterdamse wijk De Pijp. De bestemming was volgens de politie een afgehuurd vakantiehuisje in Langbroek in de provincie Utrecht. De politie lokaliseerde de bestelbus op de A27, ter hoogte van Groenekan. Bij de aanhouding op de snelweg loste de politie waarschuwingsschoten. De jongen zat vastgebonden en geblinddoekt in de bus en werd bevrijd. Hij was lichamelijk ongedeerd.
De drie mannen die bij hem in de bus zaten, werden meteen aangehouden op verdenking van ontvoering. In maart werden nog vier arrestaties verricht. De zeven verdachten, vijf mannen en twee vrouwen, worden beschuldigd van betrokkenheid bij de ontvoering. Justitie denkt dat een geƫscaleerd conflict mogelijk de reden was voor een aantal mensen om hem te ontvoeren. Het conflict ontstond na een gewapende overval in een woning aan het Minervaplein in Amsterdam-Zuid, waarbij op 18 december 2022 een bedrag van 200.000 euro is buitgemaakt.
De rechtbank trekt minimaal vier dagen uit voor de behandeling van de strafzaak. De eerste zittingsdag staat in het teken van het bespreken van de feiten en er is tijd ingeruimd voor spreekrecht door het slachtoffer. Donderdag zet het Openbaar Ministerie de bewijzen uiteen en volgen de strafeisen. De zaak gaat over drie weken, op 5 en 6 maart, verder met de pleidooien van de verdediging en de reactie van het OM daarop. De rechtbank doet op 13 mei uitspraak.
Meer uit Binnenland
GRONINGEN (ANP) - Ziekenhuizen in de noordelijke provincies waarschuwen hun patiƫnten dat het maandagochtend heel glad kan zijn. Als ze de weg niet op willen, kunnen ze contact opnemen om een afspraak telefonisch te houden of die te laten verzetten.
3 uur geledenCREIL (ANP) - Bij een legbedrijf in het dorp Creil in Flevoland is vogelgriep vastgesteld. Om verdere verspreiding van het virus te voorkomen, worden de ongeveer 43.000 dieren op het terrein gedood door de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA).
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Arriva laat zijn treinen en bussen maandag volgens planning rijden. Er zijn wel een paar aanpassingen aan de dienstregeling. Zo rijden er minder spitstreinen tussen Leeuwarden en Sneek, tussen Groningen en Warffum en tussen Arnhem Centraal en Doetinchem. Ook zijn de treinen iets korter dan gebruikelijk.
3 uur geledenSTEENWIJK (ANP) - Burgemeester Erik de Groot van de Overijsselse gemeente Steenwijkerland heeft in een verklaring zijn medeleven uitgesproken met de ouders en familie van de 8-jarige jongen uit Steenwijk die zondag dood werd gevonden. "Het ergste scenario is waarheid geworden", zegt hij over het overlijden van het kind, dat sinds zaterdagavond vermist was.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam rijden de metro's, trams en bussen maandag volgens de gewone dienstregeling. Het Gemeentelijk Vervoersbedrijf (GVB) laat dat zondagavond weten. In de provincie Noord-Holland geldt tussen zondag 23.00 uur en maandag 04.00 uur code oranje voor gladheid.
4 uur geledenDEVENTER (ANP) - Vervoerder Keolis gaat er voorlopig van uit dat zijn treinen en bussen maandag gewoon kunnen rijden, ondanks code oranje vanwege de verwachte gladheid. "Het is een beetje koffiedik kijken, het kan gaan ijzelen maar het kan ook dooien. Eerst gaan we proberen te rijden, we hopen dat het te doen is. Maar als dat niet zo is en het gevaarlijk wordt, kan het zijn dat we de bussen naar binnen halen", zegt een woordvoerster.
4 uur geledenDE BILT (ANP) - Ook in Zuid-Holland kan het in de nacht van zondag op maandag glad worden door ijzel. Het KNMI heeft ook voor die provincie code oranje afgegeven, die vanaf 23.00 uur ingaat. Eerder werd die waarschuwing al afgegeven voor alle andere provincies, behalve Zeeland.
6 uur geleden