Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Strafzaak over ontvoering 15-jarige jongen in Amsterdam begint

Strafzaak over ontvoering 15-jarige jongen in Amsterdam begint

AMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam begint dinsdag met de meerdaagse strafzaak over de ontvoering van een 15-jarige jongen, die op straat in Amsterdam een bestelbus werd ingesleurd en meegenomen. Ongeveer drie kwartier later wisten agenten hem op de snelweg naar Utrecht te bevrijden.

Op 10 januari vorig jaar kreeg de politie rond 08.40 uur een melding dat een jongen door meerdere mensen in een wit busje werd geduwd in de Tweede Jan Steenstraat, in de Amsterdamse wijk De Pijp. De bestemming was volgens de politie een afgehuurd vakantiehuisje in Langbroek in de provincie Utrecht. De politie lokaliseerde de bestelbus op de A27, ter hoogte van Groenekan. Bij de aanhouding op de snelweg loste de politie waarschuwingsschoten. De jongen zat vastgebonden en geblinddoekt in de bus en werd bevrijd. Hij was lichamelijk ongedeerd.

De drie mannen die bij hem in de bus zaten, werden meteen aangehouden op verdenking van ontvoering. In maart werden nog vier arrestaties verricht. De zeven verdachten, vijf mannen en twee vrouwen, worden beschuldigd van betrokkenheid bij de ontvoering. Justitie denkt dat een geëscaleerd conflict mogelijk de reden was voor een aantal mensen om hem te ontvoeren. Het conflict ontstond na een gewapende overval in een woning aan het Minervaplein in Amsterdam-Zuid, waarbij op 18 december 2022 een bedrag van 200.000 euro is buitgemaakt.

De rechtbank trekt minimaal vier dagen uit voor de behandeling van de strafzaak. De eerste zittingsdag staat in het teken van het bespreken van de feiten en er is tijd ingeruimd voor spreekrecht door het slachtoffer. Donderdag zet het Openbaar Ministerie de bewijzen uiteen en volgen de strafeisen. De zaak gaat over drie weken, op 5 en 6 maart, verder met de pleidooien van de verdediging en de reactie van het OM daarop. De rechtbank doet op 13 mei uitspraak.

Meer uit Binnenland

Lichaam aan boord van cruiseschip Hondius in Nederland gecremeerd

ROTTERDAM (ANP) - Het lichaam van een aan het hantavirus overleden Duitse vrouw aan boord van de Hondius wordt in Nederland gecremeerd. Dat zei Yvonne van Duijnhoven, directeur van de GGD Rotterdam-Rijnmond, bij de aankomst van het cruiseschip in de haven van Rotterdam.

19 minuten geleden
Schoonmaak Hondius begint dinsdag en duurt tot en met vrijdag

ROTTERDAM (ANP) - De schoonmaak van het Nederlandse cruiseschip Hondius begint dinsdag en duurt naar verwachting tot en met vrijdag. Dat zei Yvonne van Duijnhoven, directeur van GGD Rotterdam-Rijnmond. De klus wordt geklaard door EWS Group, een gespecialiseerd schoonmaakbedrijf.

52 minuten geleden
Nationaal Park Utrechtse Heuvelrug wordt twee keer zo groot

UTRECHT (ANP) - Het Nationaal Park Utrechtse Heuvelrug wordt twee keer zo groot. Minister Jaimi van Essen (Natuur, D66) heeft besloten om na het zuidelijke deel ook het noorden van het gebied de officiële status van Nationaal Park te geven.

53 minuten geleden
RvS: Politieke partijen uitsluiten van verkiezingen gaat te ver

DEN HAAG (ANP) - Politieke partijen zonder leden uitsluiten van deelname aan verkiezingen gaat te ver, zegt de Raad van State. De belangrijkste overheidsadviseur vraagt D66 en GroenLinks-PvdA die regel in het voorstel voor de wet politieke partijen, eventueel weg te laten. Tweede Kamerleden Joost Sneller en Mikal Tseggai van die respectievelijke partijen moeten bovendien hun wetswijziging op een aantal punten beter uitleggen.

1 uur geleden
Cruiseschip Hondius meert aan in haven Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip Hondius is aangemeerd in de haven van Rotterdam. Het door het hantavirus getroffen schip meerde rond 10.30 uur aan bij de Calandsteiger nummer 7. Daar gaan de bemanning en een arts en verpleegkundige aan wal.

1 uur geleden
Nederlands cruiseschip Hondius komt aan bij Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius vaart de haven van Rotterdam binnen. Het schip kwam tegen 10.00 uur aan en moet nog een klein half uur varen naar de aanlegplek aan de Calandsteiger nummer 7, meldt het Havenbedrijf.

2 uur geleden
Havenmeester: Hondius komt rond 10.00 uur aan in haven Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip Hondius komt naar verwachting rond 10.00 uur aan in de haven van Rotterdam. Dat zei havenmeester René de Vries vanaf een persboot. Vanaf daar duurt het nog ongeveer twintig minuten naar de afmeerplek.

2 uur geleden