Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Strafzaak over moord 9-jarige Gino begonnen

Strafzaak over moord 9-jarige Gino begonnen

MAASTRICHT (ANP) - In de rechtbank in Maastricht is maandagochtend rond 09.45 uur de rechtszaak begonnen over de moord op de 9-jarige Gino van der Straeten. In de rechtbank zijn veel nabestaanden aanwezig, ook is er veel pers. Een aantal nabestaanden draagt T-shirts met de beeltenis van het slachtoffer en de tekst 'Justice for Gino'.

Publiek kan het proces op beeldschermen volgen in een buurtcentrum elders in Maastricht, niet in het gerechtsgebouw zelf. Enkele tientallen mensen maken gebruik van die voorziening.

De 24-jarige Donny M. wordt onder meer verdacht van het ontvoeren, misbruiken en doden van de jongen. Gino verdween op 1 juni 2022 tijdens het buitenspelen in Kerkrade, waar hij logeerde bij zijn oudere zus. Drie dagen later arresteerde de politie M. in zijn woning in Geleen. M. heeft bekend. Hij heeft in de loop van het onderzoek wisselende verklaringen afgelegd, "uit schaamte" zei hij tegen de rechter. Mede daardoor heeft het rechercheonderzoek lang geduurd.

Verklaring

M.'s advocaat Sjanneke de Crom zei aan het begin van de zitting tegen de rechtbank dat M. graag wil verklaren tijdens het proces, maar tekende daarbij aan dat zij met hem heeft afgesproken dat hij goed moet nadenken voordat hij antwoord geeft op vragen. Bij eerdere verhoren door de recherche is M "dingen gaan invullen en verzinnen", aldus de raadsvrouw. "Aan antwoorden die niet blijken te kloppen heeft niemand iets in deze zaal. Als hij iets niet meer weet, moet hij dat zeggen. Het is geen onwil."

"Er zijn dingen die weg zijn gevallen, die ik me niet meer kan herinneren", zei M. er zelf over. "Ik doe mijn best die terug te halen." In het vooronderzoek is hij in totaal meer dan veertig uur verhoord, ook vorige maand nog, wat heeft geleid tot honderden pagina's in het dossier.

Voor de strafzaak zijn vier dagen uitgetrokken. Maandag bespreekt de rechtbank het dossier met de verdachte. Dinsdag komen zijn persoonlijke omstandigheden aan bod en zullen er slachtofferverklaringen worden voorgedragen. Woensdag zetten de officieren van justitie hun visie op de zaak uiteen en komen zij met de strafeis. Op vrijdag is het woord aan de advocaat van M. en krijgt de verdachte het laatste woord. De uitspraak wordt verwacht op 27 november.

Meer uit Binnenland

VluchtelingenWerk: onrustige dag in Ter Apel

TER APEL (ANP) - De eerste dag dat het nieuwe Europese asiel- en migratiesysteem in werking is getreden, is "onrustig" verlopen in Ter Apel. Dat zegt een woordvoerder van VluchtelingenWerk Nederland (VWN) ter plaatse.

1 uur geleden
Schoenontwerper Jan Jansen overleden op 85-jarige leeftijd

AMSTERDAM (ANP) - De bekende Nederlandse schoenontwerper Jan Jansen is op woensdag op 85-jarige leeftijd overleden aan de gevolgen van kanker. Dat laat Niels Jens, uitvaartondernemer en vriend van de familie, vrijdag weten.

2 uur geleden
Drie treinen met zo'n 1300 reizigers gestrand door brand Woerden

WOERDEN (ANP) - Door de brand in een transformatorstation in Woerden zijn drie treinen op het spoor stil komen te staan. In totaal zaten daarin zo'n 1300 reizigers, laat een woordvoerder van de NS weten.

2 uur geleden
Hof komt grotendeels tegemoet aan eisen nieuwe advocaten Taghi

AMSTERDAM (ANP) - Het gerechtshof Amsterdam komt grotendeels tegemoet aan de eisen van de nieuwe advocaten van Ridouan Taghi (48). Zij hadden het hof gevraagd om anderhalf jaar voorbereidingstijd, vanaf september. Daarmee zou de zaak tegen de hoofdverdachte in het Marengo-proces stil komen te liggen tot maart 2028. Als het hof niet akkoord zou gaan, kondigden de advocaten aan de verdediging neer te leggen.

3 uur geleden
Advocaat: Promes heeft mogelijk 'persoonlijkheidsproblematiek'

AMSTERDAM (ANP) - Oud-voetballer Quincy Promes (34) heeft mogelijk "behoorlijke persoonlijkheidsproblematiek". Dat zei zijn advocaat vrijdag tijdens een voorbereidende zitting in het hoger beroep van de strafzaak tegen de voetballer. De raadsman vroeg om een onderzoek door een psycholoog of een psychiater. Dat zou bijvoorbeeld moeten gaan over de ervaringen van de voetballer in Dubai, waar hij zegt dagenlang met een kap over zijn hoofd te zijn verhoord voor hij werd uitgeleverd aan Nederland.

3 uur geleden
Brand in Woerden legt treinverkeer in deel Randstad stil

UTRECHT (ANP) - Door een brand in Woerden rijden er geen treinen op de trajecten tussen Utrecht en Den Haag en Utrecht en Rotterdam. Dat laat de NS weten. Vooralsnog is de prognose dat de treinen weer om 20.15 uur gaan rijden, meldt ProRail.

3 uur geleden
Meerdere personen aangehouden om explosie in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft meerdere personen aangehouden wegens de explosie in Amsterdam die plaatsvond in de nacht van donderdag op vrijdag. "Inmiddels hebben we meerdere personen aangehouden en zijn er een aantal auto's in beslag genomen", meldt de politie in een update.

4 uur geleden