Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Strafzaak over moord 9-jarige Gino begonnen

Strafzaak over moord 9-jarige Gino begonnen

MAASTRICHT (ANP) - In de rechtbank in Maastricht is maandagochtend rond 09.45 uur de rechtszaak begonnen over de moord op de 9-jarige Gino van der Straeten. In de rechtbank zijn veel nabestaanden aanwezig, ook is er veel pers. Een aantal nabestaanden draagt T-shirts met de beeltenis van het slachtoffer en de tekst 'Justice for Gino'.

Publiek kan het proces op beeldschermen volgen in een buurtcentrum elders in Maastricht, niet in het gerechtsgebouw zelf. Enkele tientallen mensen maken gebruik van die voorziening.

De 24-jarige Donny M. wordt onder meer verdacht van het ontvoeren, misbruiken en doden van de jongen. Gino verdween op 1 juni 2022 tijdens het buitenspelen in Kerkrade, waar hij logeerde bij zijn oudere zus. Drie dagen later arresteerde de politie M. in zijn woning in Geleen. M. heeft bekend. Hij heeft in de loop van het onderzoek wisselende verklaringen afgelegd, "uit schaamte" zei hij tegen de rechter. Mede daardoor heeft het rechercheonderzoek lang geduurd.

Verklaring

M.'s advocaat Sjanneke de Crom zei aan het begin van de zitting tegen de rechtbank dat M. graag wil verklaren tijdens het proces, maar tekende daarbij aan dat zij met hem heeft afgesproken dat hij goed moet nadenken voordat hij antwoord geeft op vragen. Bij eerdere verhoren door de recherche is M "dingen gaan invullen en verzinnen", aldus de raadsvrouw. "Aan antwoorden die niet blijken te kloppen heeft niemand iets in deze zaal. Als hij iets niet meer weet, moet hij dat zeggen. Het is geen onwil."

"Er zijn dingen die weg zijn gevallen, die ik me niet meer kan herinneren", zei M. er zelf over. "Ik doe mijn best die terug te halen." In het vooronderzoek is hij in totaal meer dan veertig uur verhoord, ook vorige maand nog, wat heeft geleid tot honderden pagina's in het dossier.

Voor de strafzaak zijn vier dagen uitgetrokken. Maandag bespreekt de rechtbank het dossier met de verdachte. Dinsdag komen zijn persoonlijke omstandigheden aan bod en zullen er slachtofferverklaringen worden voorgedragen. Woensdag zetten de officieren van justitie hun visie op de zaak uiteen en komen zij met de strafeis. Op vrijdag is het woord aan de advocaat van M. en krijgt de verdachte het laatste woord. De uitspraak wordt verwacht op 27 november.

Meer uit Binnenland

Drone ingezet om hotspots te vinden bij brand in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De grote brand die vrijdagavond uitbrak bij een recyclingbedrijf aan de Doklaan in Rotterdam-Zuid is nog niet onder controle, aldus de veiligheidsregio. De brandweer zet een drone in om onder andere hotspots van de brand op te sporen. De vele eenheden van de brandweer die blussen worden bijgestaan door een blusboot van het Havenbedrijf.

11 minuten geleden
Veel overlast door grote brand bij recyclingbedrijf Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De grote brand bij een recyclingbedrijf aan de Doklaan in Rotterdam-Zuid zorgt voor rookoverlast tot in Heinenoord in de Hoeksche Waard. De Maastunnel is vanwege de rookontwikkeling dicht in beide richtingen. Op de wegen rond de brand staat het verkeer behoorlijk vast, ziet een ANP-verslaggever.

2 uur geleden
Boeren met tractoren demonstreren in Maas en Waal

BENEDEN-LEEUWEN (ANP) - Tientallen boeren met tractoren hebben vrijdagavond geprotesteerd in de buurt van het Gelderse Beneden-Leeuwen (gemeente West Maas en Waal). De politie was aanwezig en faciliteerde de demonstratie, liet een woordvoerder weten.

4 uur geleden
Cel en tbs voor geweld tegen verpleegkundigen Mentrum

AMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft vrijdag een 29-jarige man veroordeeld tot zes maanden cel en tbs met voorwaarden voor onder meer een geweldsincident in zorginstelling Mentrum in oktober vorig jaar, waarvan twee vrouwelijke verpleegkundigen het slachtoffer werden.

6 uur geleden
Waterschap Rijnland pakt twee dijken met scheuren aan

LEIDEN (ANP) - Twee dijken in Zuid-Holland moeten versterkt worden, omdat door de droogte problematische scheuren zijn ontstaan. Het gaat om een kade langs De Does bij Hoogmade en om een dijk bij Reeuwijk.

8 uur geleden
Nederland stuurt militairen naar oefening in Groenland

DEN HAAG (ANP) - Nederland doet volgende maand mee aan een militaire oefening in Groenland. De oefening maakt deel uit van de NAVO-missie om het Noordpoolgebied beter te verdedigen. Die is opgetuigd om de ruzie tussen de VS en Europa over het strategische gebied bij te leggen.

8 uur geleden
Extra maatregelen moeten vrachtverkeer Merwedebrug terugdringen

UTRECHT (ANP) - Rijkswaterstaat gaat aanvullende maatregelen nemen om het aantal vrachtwagens en touringcars dat over de verzwakte Merwedebrug rijdt terug te dringen. Er worden borden geplaatst bij grensovergangen, boven en langs de weg en bij op- en afritten. Welke tekst er op die borden komt te staan is nog niet duidelijk, zegt een woordvoerder.

8 uur geleden