Strafzaak over doodsteken AH-medewerkster op 4 april
DEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag behandelt op 4 april de strafzaak tegen Jamel L., die heeft bekend een supermarktmedewerkster van een Albert Heijn in Den Haag te hebben doodgestoken. Dat is donderdag aangekondigd tijdens een voorbereidende zitting, waar L. en zijn advocaat niet bij aanwezig waren.
L. (56) kwam 20 juni naar de supermarkt aan de Turfmarkt om een blikje frisdrank te kopen. Eenmaal daar vroeg hij waar hij in de winkel een mes kon vinden, waarna hij met dat mes het 36-jarige slachtoffer aanviel. Hulpdiensten konden niets meer voor haar betekenen. L. werd in de buurt van het filiaal opgepakt.
L. is onderzocht in het Pieter Baan Centrum. Gedragsdeskundigen oordelen in een lijvig rapport dat de steekpartij hem in sterk verminderde mate valt toe te rekenen. Eerder was al bekend dat hij een zogenoemde schizo-affectieve stoornis heeft. De psycholoog en psychiater van het Pieter Baan Centrum worden op zitting uitgenodigd om hun conclusies toe te lichten.
L. kreeg in 2018 op CuraƧao tbs opgelegd in een strafzaak. De man is op enig moment naar Nederland gekomen. Sinds september 2022 werd hij in verschillende regio's opgepakt. Kort voor de fatale steekpartij werd hij nog veroordeeld voor bedreiging door de rechtbank in Rotterdam. Hij kreeg een straf die gelijkstond aan zijn voorarrest en hoefde dus niet weer de cel in.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Op de Dam in Amsterdam demonstreren honderden studenten en docenten tegen bezuinigingen op het hoger onderwijs. Met het protest willen organisaties als de Algemene Onderwijsbond (AOb) en de Landelijke Studentenvakbond (LSVb) druk op de politiek blijven zetten om bezuinigingen die al zijn ingeboekt terug te draaien en geen nieuwe bezuinigingen door te voeren.
57 minuten geledenUTRECHT (ANP) - In de NS-dienstregeling van 2026 wordt de eerste trein van de dag op een aantal plekken vervroegd en de laatste trein van de dag verlaat. De hogesnelheidslijn (HSL) blijft "kwetsbaar" en in januari en februari zorgen werkzaamheden voor veel impact rond Schiphol, Den Haag en Haarlem. Dat meldt de NS over de nieuwe regeling, die op zondag 14 december ingaat.
3 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - In de rechtbank in Den Bosch is de strafzaak over het dodelijke ongeluk met een Stint in het Brabantse Oss begonnen. "De vraag wat er werkelijk is gebeurd heeft de afgelopen jaren onze levens beheerst", zeiden Stint-ondernemers Edwin Renzen en Peter Noorlander bij aanvang van de zitting. "Het is voor ons, net als voor iedereen in deze zaak, een vreselijk drama. Ook wij zijn ouder en beseffen als geen ander wat dit ongeluk teweeg heeft gebracht."
3 uur geledenTER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum in Ter Apel verblijven voor het eerst in bijna een maand meer dan 2100 asielzoekers. Daarmee wordt voor de vierde dag op rij de limiet van 2000 mensen overschreden.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal aardgasvrije woningen neemt toe. Blokverwarming en cv-ketels worden steeds vaker vervangen door stadsverwarming en warmtepompen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In 2024 was 11,2 procent van de woningen aardgasvrij. Twee jaar eerder was dat nog 8,7 procent.
4 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - Meer dan vier op de tien Nederlanders kampen met angstige of depressieve gevoelens, en een kwart van alle volwassenen heeft een psychische aandoening. Een op de twintig volwassenen wordt daarvoor behandeld bij gespecialiseerde geestelijke gezondheidszorg. Dat constateren het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) en kennisinstituut Trimbos.
7 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Het aantal minderjarigen met (ernstige) obesitas neemt fors toe, zien kinderartsen. Bijna 400.000 Nederlandse kinderen hebben overgewicht en een kwart daarvan heeft obesitas. "De vraag is hoeveel erger het moet worden voordat de politiek ingrijpt", vraagt Lissy de Ridder, voorzitter van de Nederlandse Vereniging voor Kindergeneeskunde (NVK), zich af.
7 uur geleden