Strafzaak over doodsteken AH-medewerkster op 4 april
DEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag behandelt op 4 april de strafzaak tegen Jamel L., die heeft bekend een supermarktmedewerkster van een Albert Heijn in Den Haag te hebben doodgestoken. Dat is donderdag aangekondigd tijdens een voorbereidende zitting, waar L. en zijn advocaat niet bij aanwezig waren.
L. (56) kwam 20 juni naar de supermarkt aan de Turfmarkt om een blikje frisdrank te kopen. Eenmaal daar vroeg hij waar hij in de winkel een mes kon vinden, waarna hij met dat mes het 36-jarige slachtoffer aanviel. Hulpdiensten konden niets meer voor haar betekenen. L. werd in de buurt van het filiaal opgepakt.
L. is onderzocht in het Pieter Baan Centrum. Gedragsdeskundigen oordelen in een lijvig rapport dat de steekpartij hem in sterk verminderde mate valt toe te rekenen. Eerder was al bekend dat hij een zogenoemde schizo-affectieve stoornis heeft. De psycholoog en psychiater van het Pieter Baan Centrum worden op zitting uitgenodigd om hun conclusies toe te lichten.
L. kreeg in 2018 op Curaçao tbs opgelegd in een strafzaak. De man is op enig moment naar Nederland gekomen. Sinds september 2022 werd hij in verschillende regio's opgepakt. Kort voor de fatale steekpartij werd hij nog veroordeeld voor bedreiging door de rechtbank in Rotterdam. Hij kreeg een straf die gelijkstond aan zijn voorarrest en hoefde dus niet weer de cel in.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Turkije heeft volgens de Nederlandse buitenlandminister Tom Berendsen gedreigd met een tegenaanval tegen Iran, als dat land Turkije nog eens beschiet. Dat zei de minister in Café Kockelmann. Eerder op de avond sprak hij met zijn Turkse ambtsgenoot Hakan Fidan.
17 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Minister van Buitenlandse Zaken Tom Berendsen (CDA) heeft Defensie gevraagd om te helpen Nederlanders terug te halen die in het Midden-Oosten zijn gestrand. Dat zei hij in Café Kockelmann.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de gevangenissen ontstaat dit jaar een tekort van 265 cellen als er niet wordt ingegrepen, verwacht staatssecretaris Claudia van Bruggen (Justitie). Door allerlei noodmaatregelen is er op dit moment geen cellentekort, hoewel de gevangenissen overvol zijn. In een Kamerbrief kondigt de D66'er aan dat ze dit najaar "aanvullende maatregelen" wil nemen om dit te voorkomen. Ze schrijft nog niet welke.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De afgelopen week was "exemplarisch" voor de zwakke positie die de Europese Unie heeft op het wereldtoneel, zei Rob Jetten. Het ging in zijn wekelijkse persconferentie over de uiteenlopende standpunten van EU-landen rond de oorlog in Iran. "Wil Europa de taal van de macht leren spreken en serieus meedoen op het wereldtoneel, dan zal ook op dit vlak de Europese samenwerking aanzienlijk moeten verbeteren."
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlandse militairen kunnen mogelijk slachtoffer worden van de oorlog met Iran, zei Rob Jetten vrijdagmiddag tijdens zijn wekelijkse persconferentie. "We schatten de kans heel klein in dat dit risico er is. Maar 100 procent uitsluiten kan in deze snel escalerende geweldssituatie denk ik nooit." De D66-premier had het specifiek over de mogelijke inzet van een Nederlands marinefregat in de Middellandse Zee. Frankrijk heeft hierom gevraagd en het kabinet wil hier maandag een besluit over nemen.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een toeslagenouder mag een bronzen standbeeld in de tuin van de ministeries van Binnenlandse Zaken en Justitie & Veiligheid niet laten veilen, oordeelt de rechter vrijdag in een kort geding. Yasmin Molleman had beslag laten leggen op het standbeeld om te zorgen dat de staat haar nog 15.000 euro betaalt aan dwangsommen, maar opnieuw beslist de rechter dat ze daar geen recht op heeft.
8 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De provincie Limburg blijft bij het standpunt geen nieuwe spoorverbinding voor goederentreinen tussen België en Duitsland over Limburgs grondgebied te willen. Die verbinding was er ooit via de zogenoemde IJzeren Rijn, een oude spoorlijn die al jaren buiten gebruik is. Met name vanuit België leeft de wens om een nieuw traject op te zetten via Limburg, maar de provincie en andere Limburgse overheden vinden dat de lasten voor omwonenden en de natuur niet opwegen tegen de baten.
8 uur geleden