Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Strafzaak moord Peter R. de Vries wordt verplaatst naar De Bunker

Strafzaak moord Peter R. de Vries wordt verplaatst naar De Bunker

AMSTERDAM (ANP) - De strafzaak over de moord op misdaadverslaggever Peter R. de Vries zal vanaf de volgende zitting, in september, worden verplaatst naar De Bunker in Amsterdam-Osdorp. Dat zei de rechtbankvoorzitter dinsdag tijdens een nieuwe, voorbereidende zitting. De verplaatsing van de 'reguliere' rechtbank naar de extra beveiligde locatie heeft niets met de veiligheid te maken, benadrukte de rechter. "We zijn te groot geworden voor deze zaal."

Inmiddels zijn er negen verdachten. Het gaat om de vermeende uitvoerders, opdrachtgever en andere betrokkenen zoals de mannen die de aanslag filmden en daarna via social media hadden verspreid. "We willen dat alle verdachten naast hun advocaten kunnen zitten", zei de rechter. "Dat lukt nu niet meer in deze zaal."

De Vries (64) werd op 6 juli 2021 neergeschoten in de Lange Leidsedwarsstraat in het centrum van Amsterdam. Hij overleed negen dagen later. De twee mannen die de moordaanslag zouden hebben uitgevoerd, Kamil E. en Delano G., werden vrijwel direct daarna gepakt. Tegen hen is in een eerder stadium al een levenslange gevangenisstraf geëist, maar dat onderzoek werd heropend nadat het Openbaar Ministerie met een nieuwe getuige op de proppen was gekomen.

De inhoudelijke behandeling van de zaak is nog niet aanstaande. In september staan opnieuw voorbereidende zittingen gepland.

Meer uit Binnenland

Burgemeester Gorinchem: het is aan raad om afweging te maken

GORINCHEM (ANP) - De burgemeester van Gorinchem, Reinie Melissant, zegt dat het aan de gemeenteraad is om een afweging te maken over of er een herstemming voor die raad moet plaatsvinden. "Gelukkig is het niet aan mij. Ik ben eigenlijk blij dat ik nu geen raadslid ben. Je moet op basis van heel weinig informatie een keuze maken over wat te doen", zei zij tegen een ANP-verslaggever.

8 uur geleden
Gouden Loeki voor derde jaar op rij naar kerstcommercial HEMA

AMSTERDAM (ANP) - HEMA en reclamebureau Hotel L'Amour hebben voor het derde jaar op rij de Ster Gouden Loeki gewonnen voor de beste tv-commercial van afgelopen jaar. Het kerstspotje van het warenhuis was opnieuw favoriet onder het Nederlandse publiek, werd donderdag bekendgemaakt in Amsterdam.

8 uur geleden
Jill Helena 'van slag' door vrijspraakverzoek in zaak-Ali B

AMSTERDAM (ANP) - Jill Helena is "verbijsterd en van slag" dat het Openbaar Ministerie heeft gevraagd om Ali B vrij te spreken van het aanranden van de zangeres. Ze hoorde er pas vlak voor het hoger beroep van, laat ze weten via haar advocaat Sébas Diekstra.

10 uur geleden
Gorinchem deed aangifte van meerdere vormen van verkiezingsfraude

GORINCHEM (ANP) - Burgemeester Reinie Melissant van Gorinchem heeft woensdag aangifte gedaan van meerdere vormen van verkiezingsfraude. Het gaat onder meer om beïnvloeding en ronselen van volmachten. Dat zei ze donderdag bij aanvang van een tweede informatiebijeenkomst voor de raad over het onderzoek naar mogelijke stemfraude in de Zuid-Hollandse gemeente.

11 uur geleden
Verbod op uitkleedfunctie Grok is baanbrekend, zegt Offlimits

AMSTERDAM (ANP) - Het is baanbrekend dat een omstreden 'uitkleedfunctie' in de chatbot Grok wordt verboden. Dat zegt Robbert Hoving, directeur van Offlimits, een kenniscentrum over onlinemisbruik. Die organisatie spande met Fonds Slachtofferhulp een kort geding aan tegen de dienst en kreeg donderdag gelijk van de rechtbank in Amsterdam.

12 uur geleden
VluchtelingenWerk steunt oproep asielminister over opvangplekken

AMSTERDAM (ANP) - VluchtelingenWerk Nederland steunt de oproep van asielminister Bart van den Brink (CDA) aan gemeenten. De minister wil dat die met spoed nieuwe opvangplekken voor asielzoekers regelen.

12 uur geleden
Geldmaat: zwaardere en meer explosieven bij plofkraken

WEESP (ANP) - Criminelen gebruiken zwaardere en meer explosieven bij plofkraken op geldautomaten. Dat ziet Geldmaat, het bedrijf dat beheer en onderhoud van de automaten regelt voor de grote banken in Nederland. Na nieuwe aanvallen op zogeheten sealbagautomaten heeft Geldmaat donderdag maatregelen genomen om plofkraken te voorkomen.

13 uur geleden