Strafzaak moord Peter R. de Vries wordt verplaatst naar De Bunker
AMSTERDAM (ANP) - De strafzaak over de moord op misdaadverslaggever Peter R. de Vries zal vanaf de volgende zitting, in september, worden verplaatst naar De Bunker in Amsterdam-Osdorp. Dat zei de rechtbankvoorzitter dinsdag tijdens een nieuwe, voorbereidende zitting. De verplaatsing van de 'reguliere' rechtbank naar de extra beveiligde locatie heeft niets met de veiligheid te maken, benadrukte de rechter. "We zijn te groot geworden voor deze zaal."
Inmiddels zijn er negen verdachten. Het gaat om de vermeende uitvoerders, opdrachtgever en andere betrokkenen zoals de mannen die de aanslag filmden en daarna via social media hadden verspreid. "We willen dat alle verdachten naast hun advocaten kunnen zitten", zei de rechter. "Dat lukt nu niet meer in deze zaal."
De Vries (64) werd op 6 juli 2021 neergeschoten in de Lange Leidsedwarsstraat in het centrum van Amsterdam. Hij overleed negen dagen later. De twee mannen die de moordaanslag zouden hebben uitgevoerd, Kamil E. en Delano G., werden vrijwel direct daarna gepakt. Tegen hen is in een eerder stadium al een levenslange gevangenisstraf geëist, maar dat onderzoek werd heropend nadat het Openbaar Ministerie met een nieuwe getuige op de proppen was gekomen.
De inhoudelijke behandeling van de zaak is nog niet aanstaande. In september staan opnieuw voorbereidende zittingen gepland.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Na een kort ziekbed is zondagavond in Den Haag de schrijfster Yvonne Keuls (93) overleden. Dat maakte haar familie bekend.
1 uur geledenMIDDELHARNIS (ANP) - Tijdens het gecontroleerd uitbranden en nablussen van een oude zeilmakerij aan de Westhavendijk in Middelharnis zijn roetdeeltjes en brandresten in de omgeving terechtgekomen. Dat meldt de veiligheidsregio.
1 uur geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI heeft code geel afgegeven voor het Waddengebied maandagochtend tussen 06.00 en 10.00 uur. Er kunnen bij buien windstoten voorkomen van rond de 90 kilometer per uur uit noordelijke richting. Hiervan kunnen verkeer en buitenactiviteiten hinder ondervinden.
3 uur geledenDE BILT (ANP) - Ook in De Bilt is de temperatuur zondagavond onder nul gezakt. Daarmee is de eerste officiële vorst van het najaar gemeten, meldt Weeronline. Het vroor in De Bilt voor het laatst op 27 maart.
4 uur geledenMIDDELHARNIS (ANP) - Voor de brand in een leegstaand pand in Middelharnis (Zuid-Holland) is zondagavond een tweede NL-Alert verstuurd. Het vuur kan door draaiende wind opnieuw oplaaien. Dat kan zorgen voor extra rookoverlast, meldt de veiligheidsregio.
6 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Lokaal is de eerste vorst van dit najaar gemeten. Buienradar meldt dat op het weerstation in het Drentse Eelde de temperatuur zondag om 18.40 uur daalde naar -0,1 graad.
7 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het aantal schademeldingen bij het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) na de aardbeving bij Zeerijp vrijdag is opgelopen tot boven de duizend. Tot 16.00 uur kreeg het IMG 1077 meldingen.
10 uur geleden