Strafzaak gifmoord ten einde, rechtbank noemt het triest
BREDA (ANP) - De rechtbank in Breda heeft woensdag het proces over de gifmoord in Halsteren beëindigd nu verdachte Yvon K. (64) zichzelf van het leven heeft beroofd. De strafzaak is gestaakt, omdat de wet voorschrijft dat na het overlijden van een verdachte de vervolging stopt. De rechtbank heeft daarom het Openbaar Ministerie niet-ontvankelijk verklaard.
De rechtbank noemt de afloop van het strafproces voor de nabestaanden "een triest bericht". "Met name ook voor de dochter van Yvon. En voor u ook een afloop die u niet had gewild en de rechtbank niet had gewild."
Voor de korte slotzitting was veel belangstelling van pers en publiek.
Afscheidsbrief
Het OM had begin deze maand een celstraf van negentien jaar geëist tegen de vrouw uit Tilburg, die werd verdacht van het vergiftigen van haar partner Chris Grinwis. Twee dagen voor de uitspraak werd ze dood in haar woning gevonden. Dinsdag maakte het OM bekend dat ze om het leven is gekomen door zelfdoding. Ze had een afscheidsbrief achtergelaten. De officieren van justitie wilden tijdens de zitting niets meer kwijt over de achtergrond van het overlijden.
De rechtbank liet zich tijdens de uitspraak bewust niet uit over wat het vonnis zou zijn geworden. "Dat gebeurt alleen in heel bijzondere zaken", aldus de voorzitter. Het zou volgens de rechters in deze zaak alleen maar meer vragen oproepen.
Euthanasiemiddel
Grinwis (65) overleed in de avond of nacht van 8 op 9 december 2020 in zijn woning aan de Dorpsstraat in het Brabantse Halsteren. In zijn bloed werd een hoge dosering van een euthanasiemiddel gevonden. In K.'s woning werd hetzelfde middel gevonden als waarmee Grinwis omkwam. Tijdens de rechtszaak ontkende ze haar partner te hebben vergiftigd.
K. verzorgde als particulier therapeute de dementerende vrouw van Grinwis tot haar dood. Ze kreeg op de dag van haar uitvaart, in mei 2020, een relatie met de weduwnaar. Twee maanden voor zijn dood had Grinwis zijn testament aangepast en werd zijn nieuwe vriendin de enige erfgename.
Meer uit Binnenland
GRANADILLA DE ABONA (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius komt zondag om 05.30 uur lokale tijd aan bij Tenerife (06.30 uur Nederlandse tijd). Het gaat voor anker in de buurt van Granadilla de Abona, aan de zuidkant van het eiland. Vanaf ongeveer 08.00 uur lokale tijd (09.00 uur in Nederland) kunnen de eerste mensen naar de wal worden gebracht. Daarna gaan ze meteen door naar het vliegveld, heeft de rederij Oceanwide Expeditions zaterdagavond laten weten.
7 uur geledenTER APEL (ANP) - Bij demonstraties rondom het azc in Ter Apel heeft de politie zaterdag vijf mensen aangehouden. Eerder waren er drie aanhoudingen, daar zijn er nu twee aan toegevoegd.
10 uur geledenTER APEL (ANP) - Bij demonstraties rondom het azc in Ter Apel heeft de politie zaterdag vijf mensen aangehouden. Eerder waren er drie aanhoudingen, daar zijn er nu twee aan toegevoegd.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Circa 29 opvarenden van het cruiseschip m/v Hondius vliegen zondag van Tenerife naar Eindhoven. Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. Onder hen zijn zowel Nederlanders als mensen uit andere landen.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het housefestival Music On in Amsterdam gaat dit weekeinde definitief niet door. De gemeente heeft zaterdag op het laatste moment de vergunning voor het feest ingetrokken. De organisator spande een kort geding aan om het besluit terug te laten draaien, maar de rechter heeft dat afgewezen. De reden daarvoor is nog niet bekend.
13 uur geledenTER APEL (ANP) - Bij demonstraties rondom het azc in Ter Apel heeft de politie zaterdag drie mensen aangehouden. Twee personen voor belediging en één voor het zich niet kunnen legitimeren. De demonstraties verliepen verder zonder grote incidenten. Even na 15.00 uur verlieten de laatste actievoerders het terrein voor het azc. Zij zijn vervolgens buiten het dorp in bussen gestapt.
13 uur geledenGENÈVE (ANP) - De directeur-generaal van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft zich direct gericht tot de bevolking van Tenerife, waar zondag het door hantavirus getroffen schip m/v Hondius wordt verwacht. Tedros Adhanom Ghebreyesus drukt de inwoners van het Spaanse eiland op het hart dat zij een gering risico lopen en dat de samenwerkende landen en gezondheidsautoriteiten er alles aan doen om dat zo te houden.
15 uur geleden