Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Strafzaak gifmoord ten einde, rechtbank noemt het triest

Strafzaak gifmoord ten einde, rechtbank noemt het triest

BREDA (ANP) - De rechtbank in Breda heeft woensdag het proces over de gifmoord in Halsteren beëindigd nu verdachte Yvon K. (64) zichzelf van het leven heeft beroofd. De strafzaak is gestaakt, omdat de wet voorschrijft dat na het overlijden van een verdachte de vervolging stopt. De rechtbank heeft daarom het Openbaar Ministerie niet-ontvankelijk verklaard.

De rechtbank noemt de afloop van het strafproces voor de nabestaanden "een triest bericht". "Met name ook voor de dochter van Yvon. En voor u ook een afloop die u niet had gewild en de rechtbank niet had gewild."

Voor de korte slotzitting was veel belangstelling van pers en publiek.

Afscheidsbrief

Het OM had begin deze maand een celstraf van negentien jaar geëist tegen de vrouw uit Tilburg, die werd verdacht van het vergiftigen van haar partner Chris Grinwis. Twee dagen voor de uitspraak werd ze dood in haar woning gevonden. Dinsdag maakte het OM bekend dat ze om het leven is gekomen door zelfdoding. Ze had een afscheidsbrief achtergelaten. De officieren van justitie wilden tijdens de zitting niets meer kwijt over de achtergrond van het overlijden.

De rechtbank liet zich tijdens de uitspraak bewust niet uit over wat het vonnis zou zijn geworden. "Dat gebeurt alleen in heel bijzondere zaken", aldus de voorzitter. Het zou volgens de rechters in deze zaak alleen maar meer vragen oproepen.

Euthanasiemiddel

Grinwis (65) overleed in de avond of nacht van 8 op 9 december 2020 in zijn woning aan de Dorpsstraat in het Brabantse Halsteren. In zijn bloed werd een hoge dosering van een euthanasiemiddel gevonden. In K.'s woning werd hetzelfde middel gevonden als waarmee Grinwis omkwam. Tijdens de rechtszaak ontkende ze haar partner te hebben vergiftigd.

K. verzorgde als particulier therapeute de dementerende vrouw van Grinwis tot haar dood. Ze kreeg op de dag van haar uitvaart, in mei 2020, een relatie met de weduwnaar. Twee maanden voor zijn dood had Grinwis zijn testament aangepast en werd zijn nieuwe vriendin de enige erfgename.

Meer uit Binnenland

Oudste dolfijn van Nederland in Dolfinarium overleden

HARDERWIJK (ANP) - De oudste dolfijn van Nederland, Honey, is overleden. Het Dolfinarium in Harderwijk, waar het dier sinds 1994 in gevangenschap leefde, heeft haar laten inslapen.

1 uur geleden
Voor het derde jaar op rij minder verkeersongelukken

DEN HAAG (ANP) - Er waren iets minder verkeersongelukken in 2025 dan een jaar eerder. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van nieuwe politiecijfers. De politie registreerde het afgelopen jaar ongeveer 75.800 wegongevallen, ruim 600 minder dan in 2024. Het aantal verkeersongelukken daalt daarmee voor de derde keer op rij.

6 uur geleden
Man zwaargewond bij steekincident in Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Een man in Eindhoven is in de nacht van vrijdag op zaterdag zwaargewond geraakt bij een steekincident. Dat meldt de politie op X. Er zijn twee verdachten aangehouden.

9 uur geleden
In de nacht plaatselijk dichte mist in het noorden van het land

DE BILT (ANP) - In de noordelijke helft van het land kan het verkeer in de nacht van vrijdag op zaterdag plaatselijk last hebben van dichte mist, aldus het KNMI. In de loop van de nacht neemt de kans hierop vanuit het zuiden af.

12 uur geleden
Kabinet betaalt 5,7 miljoen euro voor kunstroof Drents Museum

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft 5,7 miljoen euro betaald voor de kunstroof in het Drents Museum van begin vorig jaar. Toen werd onder meer een gouden helm uit Roemenië gestolen. Dat meldt demissionair minister Gouke Moes (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, BBB) in een brief aan de Tweede Kamer.

20 uur geleden
Nederland wil niet morrelen aan EU-toelatingsregels voor Oekraïne

DEN HAAG (ANP) - Nederland is niet genegen de toetredingseisen voor Oekraïne tot de EU te versoepelen, zei demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) vrijdag. Het plan waaraan de Europese Commissie zou werken om Oekraïne een lichte variant van het EU-lidmaatschap toe te kennen zodat Oekraïne snel kan toetreden, is hem niet bekend, zei Van Weel na afloop van de ministerraad. De huidige toetredingscriteria zijn voor Nederland heilig.

23 uur geleden
OM eist 14 jaar cel en tbs tegen verdachte zedenzaak Barendrecht

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft vrijdag veertien jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 46-jarige Mels van B. uit Barendrecht voor het jarenlang ernstig seksueel misbruiken van jonge meisjes.

23 uur geleden