
Strafzaak ex-partner vermoorde man Steenwijk van de baan
ZWOLLE (ANP) - De ex-partner van de in 2010 vermoorde Halil Erol gaat definitief vrijuit. Volgens haar advocaat Erik Stoeten heeft het Openbaar Ministerie de zaak tegen de vrouw geseponeerd. Erol (34) verdween op 6 februari 2010. In de maanden en jaren daarna werden delen van zijn in stukken gezaagde lichaam teruggevonden in de Steenwijker Aa en in de bossen van Wanneperveen.
De rechtbank in Zwolle veroordeelde vorige maand de 43-jarige ex-tbs'er Matthias M. uit Meppel tot tien jaar cel en tbs met dwangverpleging voor het doden van Erol.
Zowel M. als Erols ex-partner werd in 2010 als verdachte aangehouden, maar beiden kwamen weer op vrije voeten. Omdat er in 2019 nieuw bewijs op tafel kwam, werden zij weer opgepakt.
Geen verdachte
Volgens advocaat Stoeten zei het OM in 2011 al dat de ex-partner geen verdachte meer was en dat zij niet zou worden vervolgd. Toch werd zij opnieuw aangehouden en zat vervolgens vier dagen vast. De vrouw heeft altijd ontkend iets met de dood van Erol te maken te hebben gehad. Zij zal een schadevergoeding eisen.
M. kreeg eerder acht jaar cel en tbs met dwangverpleging voor de doodslag en verkrachting van een vrouw in 1997. Twee maanden voor de verdwijning van Erol was zijn behandeling in de tbs-kliniek afgerond.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De 24-jarige Amsterdammer die zaterdagmiddag is opgepakt voor het bekladden van het Nationaal Monument op de Dam, is zaterdagavond op vrije voeten gesteld. Hij blijft nog wel verdachte van vernieling, meldt zijn advocaat. Het Openbaar Ministerie moet beslissen of de man wordt vervolgd.
42 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Tussen de 1500 en 2000 betogers hebben zaterdag een pro-Palestijnse mars door Amsterdam gehouden. De demonstratie was gericht tegen het geweld van het Israëlische leger tegen de inwoners van Gaza, dat volgens de betogers op genocide neerkomt.
7 uur geledenPHILIPSBURG (ANP) - Bewoners van Sint-Maarten, Sint-Eustatius en Saba bereiden zich voor op het passeren van orkaan Erin. Die trekt aan het eind van de ochtend (begin van de avond Nederlandse tijd) voorbij ten noordoosten van Sint-Maarten. Erin is inmiddels in kracht toegenomen tot een orkaan van categorie 4, op een schaal van 5.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Deelnemers aan een pro-Palestijnse demonstratie in Amsterdam zijn zaterdag begonnen aan hun mars door de stad. De betoging begon om 14.00 uur op de Dam en eindigt later op het Museumplein.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Enkele honderden betogers hebben zich zaterdagmiddag verzameld op de Dam in Amsterdam om deel te nemen aan een pro-Palestijnse demonstratie. Die is georganiseerd door onder meer XR Justice Now!, Palestijnse Gemeenschap Nederland en de Internationale Socialisten.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair premier Dick Schoof "verwelkomt" de inspanningen van de Amerikaanse president Trump om te komen tot een duurzame vrede in Oekraïne. Dat schrijft hij in een statement naar aanleiding van de ontmoeting tussen de Amerikaanse president en zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin in Alaska.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het topoverleg tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin was een 'diplomatiek verlies'. Dat zegt de woordvoerder van Oekraïners in Nederland, Oleksandr Tomashchuk. "Je kunt Poetin niet overtuigen om iets te doen door aardig tegen hem te zijn. Poetin verstaat alleen de taal van kracht en macht."
16 uur geleden