Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Strafzaak Bretly D. over moord Rotterdamse psychiater begint

Strafzaak Bretly D. over moord Rotterdamse psychiater begint

ROTTERDAM (ANP) - Het strafproces over de moord op de Rotterdamse psychiater Jean van Griensven in Rotterdam begint woensdag met een inleidende zitting. De verdachte, de 24-jarige Bretly D., wordt ook aangeklaagd voor een poging tot doodslag in Zutphen. Hij wist in oktober vorig jaar dagenlang uit de handen van de politie te blijven, die een klopjacht op hem had geopend.

Na een korte brand trof de brandweer op 13 oktober de 60-jarige Van Griensven zwaargewond aan in zijn woning aan het Handelsplein in Rotterdam. De man bleek te zijn neergeschoten en overleed ter plaatse. Justitie gaat uit van moord.

In de nacht van 20 op 21 oktober stak D. een 32-jarige man in een woning aan de Van Hallstraat in Zutphen in diens been. Ook zou D. hebben geprobeerd de man te wurgen. Het slachtoffer zou in een wurggreep zijn genomen waarbij met kracht zijn keel is dichtgeknepen, luidt de aanklacht. Het slachtoffer beseft volgens zijn advocaat "dat hij van geluk mag spreken dat hij het heeft overleefd". "De impact van de gebeurtenissen op mijn cliënt is heel groot."

Na dit incident in Zutphen publiceerde de politie nog dezelfde dag een foto en de volledige naam van de 24-jarige D. Hij werd beschouwd als vuurwapengevaarlijk. Tijdens de zoektocht kreeg de politie honderden tips. D. werd woensdagochtend 25 oktober gearresteerd bij een hotel aan de Prins Hendrikkade in Amsterdam.

In de rechtbank Rotterdam licht de officier van justitie woensdagochtend de stand van het onderzoek toe en komt ook de advocaat van D. aan het woord.

Meer uit Binnenland

Nieuw paneel Margraten verontrust NIOD-onderzoeker

DEN HAAG (ANP) - Het nieuwe paneel bij de Amerikaanse begraafplaats Margraten dat de verwijderde panelen over zwarte militairen vervangt, is "verontrustend en teleurstellend", vindt historicus Kees Ribbens, verbonden aan het NIOD (Instituut voor Oorlogs-, Holocaust- en Genocidestudies). "In de tekst van het nieuwe paneel is geen enkele verwijzing naar de rassenscheiding in het Amerikaanse leger. Dat stond wel op het oude paneel. In zoverre is het beeld nu opgepoetst of witgewassen."

7 uur geleden
Pathologen lijnrecht tegenover elkaar in moordzaak Oekraïense

AMSTERDAM (ANP) - De twee pathologen in de zaak tegen IJmuidenaar Sander K. (37), verdacht van het verkrachten en doden van de Oekraïense Arina Sasina (34), staan lijnrecht tegenover elkaar bij het beantwoorden van de vraag waardoor de vrouw is overleden. Dat bleek maandag bij de behandeling van de zaak in hoger beroep bij het gerechtshof in Amsterdam.

10 uur geleden
Meer mensen wachten langer op beslissing over asielaanvraag

DEN HAAG (ANP) - Ruim 25.000 mensen wachten al langer dan 15 maanden op een beslissing over hun asielaanvraag. Begin vorig jaar waren dat ruim 10.000 mensen minder. Dat blijkt uit cijfers van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND). Het behandelen van zaken kost meer tijd dan de IND had verwacht.

10 uur geleden
Stormloop op website Soldaat van Oranje na bekendmaking stoppen

KATWIJK (ANP) - De bekendmaking van het stoppen van de musical Soldaat van Oranje heeft maandagmiddag tot een stormloop op de website geleid. Een woordvoerder van de productie heeft een bericht daarover van het AD bevestigd.

12 uur geleden
Paradiso kondigt verbouwing aan, verhuizing onvermijdelijk

AMSTERDAM (ANP) - Paradiso moet een "ingrijpende" renovatie ondergaan, heeft het poppodium bekendgemaakt. Onder meer geluidsoverlast, ruimtegebrek en de verslechterde constructie maken de verbouwing noodzakelijk. Het gaat om de renovatie van het huidige gebouw en een nieuwbouwproject op het perceel naast de concertzaal.

12 uur geleden
Zes jaar cel voor oudste zoon Ridouan Taghi na procesafspraken

ZWOLLE (ANP) - De rechtbank in Zwolle heeft de oudste zoon van Ridouan Taghi, Faissal, maandag veroordeeld tot zes jaar cel. De 25-jarige T. werd vervolgd voor deelname aan een criminele organisatie die zich bezighield met internationale drugshandel, witwassen en het voorbereiden van de gewelddadige uitbraak van zijn vader Ridouan Taghi uit de Extra Beveiligde Inrichting in Vught (EBI). Het vonnis volgt op procesafspraken die T. maakte met het Openbaar Ministerie.

13 uur geleden
Minister: gevangenen en tbs'ers konden online door fout in laptop

DEN HAAG (ANP) - Gevangenen en tbs'ers konden vanuit hun cel het internet op met speciale laptops die ze van justitie hadden gekregen, terwijl dat niet de bedoeling was. De toegang tot internet bleek niet goed te zijn afgesloten, meldt demissionair staatssecretaris Arno Rutte (Justitie en Veiligheid).

13 uur geleden