Strafzaak Bretly D. over moord Rotterdamse psychiater begint
ROTTERDAM (ANP) - Het strafproces over de moord op de Rotterdamse psychiater Jean van Griensven in Rotterdam begint woensdag met een inleidende zitting. De verdachte, de 24-jarige Bretly D., wordt ook aangeklaagd voor een poging tot doodslag in Zutphen. Hij wist in oktober vorig jaar dagenlang uit de handen van de politie te blijven, die een klopjacht op hem had geopend.
Na een korte brand trof de brandweer op 13 oktober de 60-jarige Van Griensven zwaargewond aan in zijn woning aan het Handelsplein in Rotterdam. De man bleek te zijn neergeschoten en overleed ter plaatse. Justitie gaat uit van moord.
In de nacht van 20 op 21 oktober stak D. een 32-jarige man in een woning aan de Van Hallstraat in Zutphen in diens been. Ook zou D. hebben geprobeerd de man te wurgen. Het slachtoffer zou in een wurggreep zijn genomen waarbij met kracht zijn keel is dichtgeknepen, luidt de aanklacht. Het slachtoffer beseft volgens zijn advocaat "dat hij van geluk mag spreken dat hij het heeft overleefd". "De impact van de gebeurtenissen op mijn cliënt is heel groot."
Na dit incident in Zutphen publiceerde de politie nog dezelfde dag een foto en de volledige naam van de 24-jarige D. Hij werd beschouwd als vuurwapengevaarlijk. Tijdens de zoektocht kreeg de politie honderden tips. D. werd woensdagochtend 25 oktober gearresteerd bij een hotel aan de Prins Hendrikkade in Amsterdam.
In de rechtbank Rotterdam licht de officier van justitie woensdagochtend de stand van het onderzoek toe en komt ook de advocaat van D. aan het woord.
Meer uit Binnenland
DEN BOSCH (ANP) - Het is primair aan de bestuurders van tractoren om geen overtredingen te plegen, zoals op de snelweg rijden. Dat zegt een woordvoerder van de gemeente Den Bosch. "Doen zij dat wel, dan kunnen zij strafrechtelijk worden aangepakt."
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Snelweg A59 tussen Oss en Den Bosch is weer open, nadat de weg urenlang dicht is geweest door het dodelijke ongeval waardoor twee mensen vrijdag om het leven kwamen bij Heesch. Dat meldt Rijkswaterstaat.
2 uur geledenZOETERWOUDE (ANP) - Als de droge zomer voorbij is, moeten overheden en ondernemers lessen trekken uit hoe ze om moeten gaan met waterschaarste. Dat zegt premier Rob Jetten (D66) nadat hij op werkbezoek was geweest bij een dijkinspectie in Zoeterwoude.
2 uur geledenZIERIKZEE (ANP) - Het boerenprotest op het Zeeuwse eiland Schouwen-Duiveland is voorbij. De N59 tussen Zierikzee en Burgh-Haamstede is weer vrij van tractoren, transportwagens en andere voertuigen die in een stoet naar Burgh-Haamstede reden.
2 uur geledenHOUTEN (ANP) - In De Bilt is sinds 15.40 uur uur sprake van een officiële zeer hete augustusdag. Daar is 35,1 graden gemeten, waarmee de grens van 35 graden werd gepasseerd voor de notering van een zeer hete dag. Het is volgens Weeronline pas de derde officiële zeer hete dag ooit in augustus.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - In het UMC Utrecht is een datalek geweest in het boekingssysteem van het gastenverblijf. Dat lek deed zich voor op 2 augustus bij de leverancier van dat systeem. In acht tweepersoonskamers kunnen mensen verblijven van wie naasten in het ziekenhuis liggen. Volgens een woordvoerder zijn de gegevens gelekt van in totaal 5000 mensen die hadden geboekt. Het gaat niet om medische informatie, zegt de woordvoerder.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De 32-jarige man uit Rotterdam die woensdag werd opgepakt voor het bekladden van meerdere gebouwen in Rotterdam en Utrecht, blijft veertien dagen in voorarrest. Dat heeft de rechter-commissaris van de rechtbank in Rotterdam vrijdag besloten, meldt het Openbaar Ministerie.
3 uur geleden