Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Strafrechtelijk onderzoek naar mogelijk gesjoemel met coronasteun

Strafrechtelijk onderzoek naar mogelijk gesjoemel met coronasteun

DEN HAAG (ANP) - De Inspectie Sociale Zaken en Werkgelegenheid (ISZW) heeft ongeveer 900 meldingen binnengekregen over mogelijk gesjoemel met coronasteunmaatregelen. Het gaat om fraude, misbruik of oneigenlijk gebruik. Er lopen inmiddels circa 40 onderzoeken die bij voldoende bewijs tot een strafrechtelijke vervolging zouden kunnen leiden. Ruim 45 andere gevallen zijn bestuursrechtelijk opgepakt.

Dat heeft de inspectie bevestigd na een bericht van de NOS. Het gaat bij de meldingen onder meer om mogelijke fraude met loonsommen, zoals hogere lonen opgeven dan worden uitbetaald, en het melden van een lagere omzet dan in werkelijkheid is behaald. Dit alles om een hogere subsidie in de wacht te slepen.

De 900 meldingen komen van organisaties en burgers. Meldingen die relevant zijn voor andere diensten, zoals UWV of gemeenten, worden doorgestuurd. Meldingen die wijzen op oneerlijk, ongezond of onveilig werk worden opgepakt door de directie Toezicht van de Inspectie. Dat waren er in de afgelopen maanden ruim 130 van genoemde 900.

Meer uit Financieel

Musk eist megaschadevergoeding van OpenAI en Microsoft

OAKLAND (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Elon Musk eist een megaschadevergoeding van tot wel 134 miljard dollar van ChatGPT-moederbedrijf OpenAI en Microsoft. Volgens Musk heeft OpenAI hem namelijk bedrogen doordat de AI-startup een bedrijf is geworden met winstoogmerkplannen en daarbij financiƫle hulp heeft gekregen van Microsoft.

1 uur geleden
FT: Carglass-moederbedrijf Belron werkt aan plannen beursgang

LONDEN (ANP) - Belron, het moederbedrijf van Carglass, werkt aan plannen voor een beursgang. Dat meldt Financial Times. Volgens bronnen tegen de Britse zakenkrant wordt daarbij gekeken naar een notering in New York of Amsterdam. Belron is 's werelds grootste bedrijf voor reparatie en vervanging van autoruiten.

2 uur geleden
Recordstroomverbruik China door elektrisch rijden en datacenters

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft vorig jaar een recordhoeveelheid stroom verbruikt, vooral gestuwd door elektrische auto's en datacenters voor kunstmatige intelligentie (AI). Dat meldt staatszender China Central Television (CCTV) die zich baseert op cijfers van de nationale energieautoriteit. Het stroomverbruik van China lag volgens CCTV daarbij ruim twee keer zo hoog als dat van de Verenigde Staten.

3 uur geleden
KLM vliegt rond Winterspelen met grotere vliegtuigen naar Milaan

SCHIPHOL (ANP) - KLM zet rond de Winterspelen in Milaan en Cortina grotere vliegtuigen in omdat meer mensen naar Milaan willen vliegen dan gebruikelijk voor februari. Door de extra ruime toestellen zijn er zo'n 2600 stoelen meer beschikbaar en kan KLM meer vliegtickets verkopen.

4 uur geleden
Storing bij X is voorbij

BASTROP (ANP) - De storing bij X is voorbij. Vrijdagmiddag rond 16.00 uur kwamen op de website allestoringen.nl duizenden meldingen binnen van gebruikers die problemen ondervonden en op de Engelstalige website Downdetector tienduizenden.

12 uur geleden
Wall Street sluit lager na opmerking Trump over Fed-kandidaat

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag licht lager gesloten. Beleggers reageerden op een opmerking van de Amerikaanse president Donald Trump over een mogelijke opvolger van Jerome Powell, de voorzitter van de Federal Reserve.

14 uur geleden
OpenAI begint test met advertenties in ChatGPT

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, wil binnenkort advertenties aan gebruikers van de populaire chatbot laten zien. Het bedrijf meldt de komende weken te beginnen met het testen van het aanbieden van reclames onder gebruikers in de Verenigde Staten.

15 uur geleden