Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Strafrechtelijk onderzoek naar fataal brugongeluk Lochem gestart

Strafrechtelijk onderzoek naar fataal brugongeluk Lochem gestart

LOCHEM (ANP) - Naar het dodelijke brugongeval in Lochem is een strafrechtelijk onderzoek gestart, dat meldt de Nederlandse Arbeidsinspectie. Rechercheurs van de bijzondere opsporingsdienst van de arbeidsinspectie zijn woensdag begonnen met het onderzoek. Zij doen dit onder leiding van het Openbaar Ministerie.

Bij het ongeluk waar een van de bogen van de brug tijdens het takelen losraakte, vielen twee doden. Twee anderen raakten gewond. Veel mensen zagen het ongeluk gebeuren.

De inspecteurs van de Nederlandse Arbeidsinspectie doen zelf ook onderzoek naar wat er is gebeurd in de Gelderse gemeente.

Reactie BAM

Bouwconcern BAM, dat op de bouwplaats aan de slag was, liet eerder op de dag weten "met grote droefheid kennisgenomen" te hebben van wat er is gebeurd. Maar het bouwbedrijf wilde verder niet inhoudelijk reageren. Dit werd in laat in de avond nogmaals door een woordvoerder bevestigd. "We laten het op dit moment bij wat er eerder is gezegd."

Vorig jaar raakte BAM ook al betrokken bij een ernstig ongeluk, waarbij een medewerker om het leven kwam. Een trein botste in Voorschoten op een bouwkraan van BAM die op het spoor stond. De bestuurder van de bouwkraan overleed.

Belgisch bedrijf

Op de bouwplaats in Lochem staan ook grote kranen van het Belgische bedrijf Aertssen. Die onderneming reageerde nog niet op vragen om commentaar.

Meer uit Binnenland

Grote brand bij bedrijf in Westzaan

WESTZAAN (ANP) - Aan de Overtoom in het Noord-Hollandse Westzaan woedt al urenlang een grote brand in een leegstaand bedrijfspand. Het lokale medium De Orkaan meldt dat de brand zou woeden in het voormalige restaurant De Wereldkeuken.

3 uur geleden
Gewonden bij steekincident en vechtpartij in Hoogvliet

ROTTERDAM (ANP) - Bij een steekincident zondagavond aan de Langs de Baan in Hoogvliet Rotterdam zijn twee personen gewond geraakt, meldt de politie. Ook raakten twee mensen gewond bij een vechtpartij die aan het steekincident voorafging.

5 uur geleden
Omgekomen paraglider is 53-jarige man uit Nunspeet

SIBCULO (ANP) - De paraglider die zondagmiddag om het leven kwam in Sibculo (Overijssel) is een 53-jarige man uit Nunspeet. Na onderzoek is gebleken dat de man een natuurlijke dood is gestorven.

17 uur geleden
Grote demonstratie voor Gaza in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - In Rotterdam zijn een paar duizend mensen op de been om steun te betuigen aan Gaza. Ze zijn in de middag vertrokken vanaf de Essalammoskee vlak bij De Kuip in Rotterdam-Zuid. Vanaf daar liepen ze via de Erasmusbrug richting de Coolsingel.

17 uur geleden
Paraglider komt om bij ongeluk in Overijsselse Sibculo

SIBCULO (ANP) - Een paraglider is zondag bij een ongeluk om het leven gekomen in Sibculo (Overijssel), meldt de politie. Over de identiteit van het slachtoffer zijn geen mededelingen gedaan.

19 uur geleden
Brandweer naar verwachting hele ochtend bezig met brand Gorinchem

GORINCHEM (ANP) - De brandweer is naar verwachting nog de hele ochtend bezig met het nablussen van de brand in een voormalig en verlaten schoolgebouw in Gorinchem. De brand is inmiddels wel uit. Wegens de vrijkomende rook die over Gorinchem trok, werd het advies gegeven ramen en deuren gesloten te houden.

1 dag geleden
Grote brand in schuur in Rouveen, Overijssel

ROUVEEN (ANP) - Aan de Oude Rijksweg in Rouveen, Overijssel, is omstreeks middernacht in de nacht van zaterdag op zondag een grote brand uitgebroken in een schuur. Dat meldt de Veiligheidsregio IJsselland.

1 dag geleden