Strafrechtelijk onderzoek naar aangifte tegen Andrew Cuomo
ALBANY (ANP/BLOOMBERG) - De aangifte die is ingediend tegen gouverneur Andrew Cuomo van New York zal "zeer uitgebreid" onderzocht worden. Cuomo wordt door meerdere vrouwen beschuldigd van seksueel misbruik en een van hen heeft onlangs officieel een aanklacht ingediend. "We zijn in de beginfases van dit onderzoek", zei sheriff Craig Apple van Albany County, waar de aangifte is gedaan en waar ook de ambtswoning van de gouverneur staat.
De sheriff zei zaterdag het strafrechtelijk onderzoek niet te zullen overhaasten of vertragen vanwege de belangrijke functie van de verdachte. "We behandelen slachtoffers hetzelfde. We onderzoeken hetzelfde." Alleen zijn hier meer ogen op gericht, aldus Apple. Waar precies aangifte van is gedaan, is niet bekendgemaakt. Wel zei Apple dat het "seksueel van aard" was. De vrouw is de voormalige naaste medewerker van Cuomo.
Eerder deze week kwam na vijf maanden onderzoek de openbaar aanklager van New York met een lijvig rapport over het wangedrag van Cuomo. Volgens procureur-generaal Letitia James zijn zeker elf vrouwen seksueel lastiggevallen door Cuomo. Omdat het een civiel onderzoek betrof, was strafvervolging op basis daarvan niet mogelijk.
Betast
Ook de vrouw die nu aangifte heeft gedaan, had haar verhaal bij James gedaan en gezegd dat Cuomo een keer haar borst heeft betast. Het voorval zou in Cuomo's ambtswoning hebben plaatsgevonden en is de ernstigste van de beschuldigingen van seksuele intimidatie waarmee hij wordt geconfronteerd.
De naam van de vrouw, die in het rapport alleen als "executive assistant #1" wordt aangeduid, werd zondag bekend: Brittany Commisso. In een interview met CBS News en de Albany Times-Union dat maandagochtend wordt uitgezonden, zegt Commisso dat ze aangifte heeft gedaan om Cuomo verantwoordelijk te houden voor zijn acties. "Wat hij me aandeed was een misdaad", zei ze in een fragment dat door CBS werd vrijgegeven. "Hij heeft de wet overtreden."
De gouverneur verzet zich tegen wijdverbreide oproepen om af te treden, onder meer van de Amerikaanse president Joe Biden, en staat een afzettingsprocedure ('impeachment') te wachten in het parlement van de staat New York.
Meer uit Buitenland
KABUL (ANP/AFP/RTR) - Islamitische Staat (IS) heeft een aanslag op een Chinees restaurant in de Afghaanse hoofdstad Kaboel geclaimd. Daarbij kwamen volgens lokale autoriteiten een Chinees en zes Afghanen om het leven. Een niet nader gespecificeerd aantal mensen raakte gewond. IS spreekt zelf van 25 slachtoffers.
1 uur geledenNDJAMENA (ANP/AFP) - De Soedanese Rapid Support Forces zeggen "per ongeluk" in gevecht te zijn geraakt met het leger uit buurland Tsjaad. Daarbij werden volgens dat land zeven militairen gedood. De RSF zegt dat het om een fout ging en dat de paramilitairen het gemunt hadden op leden van het Soedanese leger die vanuit Tsjaad de grens zouden zijn overgestoken.
1 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Het aantal doden door de treinbotsing in het zuiden van Spanje is opgelopen tot veertig. Ook zijn zo'n veertig mensen gedurende maandag opgegeven als vermist. Meer dan honderd mensen raakten gewond, van wie er zo'n veertig in het ziekenhuis liggen. Volgens het regiobestuur kan het nog zeker 24 uur duren voordat het dodental definitief is vastgesteld. Het is het dodelijkste treinongeluk in het land sinds 2013.
1 uur geledenDAMASCUS (ANP/RTR) - De VS en Syrië hebben telefonisch contact gehad over het recente geweld in Syrië. Dat meldt het kantoor van de Syrische president Ahmed al-Sharaa. In dat gesprek met de Amerikaanse president Donald Trump ging het onder meer over rechten en bescherming voor Koerden in Syrië.
2 uur geledenPITUFFIK (ANP) - Vliegtuigen van het Amerikaans-Canadese luchtvaartcommando NORAD zijn onderweg naar een Amerikaanse basis op Groenland, meldt NORAD op X. De actie zou zijn gecoördineerd met Denemarken en Groenland, benadrukt de militaire organisatie die waakt over het luchtruim van Canada en de Verenigde Staten.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De militaire oefening in Groenland die bondgenoten als Nederland voorbereiden, moet niet bij een kleine, eenmalige exercitie blijven. Het is de bedoeling dat het eerder een oefenprogramma of -reeks wordt, "voor de lange termijn", zegt de Deense poolgebiedcommandant.
2 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse ex-minister van Financiën, Gillmore Hoefdraad, heeft maandag in hoger beroep tien jaar gevangenisstraf gekregen voor het overtreden van de anticorruptiewet en voor verduistering.
2 uur geleden