Strafproces tegen Fouad L. over schietpartijen Rotterdam begint
ROTTERDAM (ANP) - Bij de rechtbank in Rotterdam is maandag de eerste openbare zitting in het strafproces tegen de zogeheten Erasmusschutter Fouad L., die wordt verdacht van drie moorden. L. zal de zitting in de extra beveiligde rechtszaal niet bijwonen.
Het Openbaar Ministerie verdenkt de 32-jarige Rotterdammer van het doodschieten van de 39-jarige Marlous en haar 14-jarige dochter Romy aan het Heiman Dullaertplein in de wijk Delfshaven en de 43-jarige docent en huisarts Jurgen Damen in een collegezaal van het Erasmus MC. Dat gebeurde op donderdag 28 september.
Naast drievoudige moord wordt L. verdacht van brandstichting en verboden wapenbezit. Hij beschikte volgens het Openbaar Ministerie over drie wapens: twee Glock-pistolen en een revolver. De branden zou hij hebben gesticht met benzine in zijn eigen woning aan het Heiman Dullaertplein en met molotovcocktails in het onderwijscentrum van het ziekenhuis.
Examencommissie doelwit
L. was een geneeskundestudent die het volgens de bestuursvoorzitter van het academische ziekenhuis had gemunt op de examencommissie, omdat hij niet zonder meer zijn artsenbul kreeg. L. had alle tentamens met succes afgerond en zou dus basisarts kunnen worden, maar hij moest van de universiteit nog een psychologisch onderzoek laten doen. Dit had de universiteit besloten na een waarschuwingsbrief van het OM, waarin stond dat de man psychotisch gedrag zou hebben vertoond. Hij is eerder veroordeeld voor dierenmishandeling.
L. zal worden onderzocht in het Pieter Baan Centrum om zijn psychische gesteldheid exact in kaart te brengen. De verdachte heeft in de eerste verhoren zijn daden bekend. Later is hij zich gaan beroepen op zijn zwijgrecht. Zijn raadsvrouw wil vooruitlopend op de eerste inleidende zitting geen commentaar geven op de zaak.
Andere verdachte
Naast L. zit er nog een 29-jarige man uit Den Haag vast. Het OM verdenkt hem van het bezit en het overdragen of verhandelen van een van de vuurwapens. Een toen 21-jarige man uit Den Haag die ook werd opgepakt, is ook verdachte in de zaak maar inmiddels wel op vrije voeten. Zijn DNA zat op een van de wapens van L.
Meer uit Binnenland
GOES (ANP) - In de nacht van woensdag op donderdag heeft een ramkraak plaatsgevonden bij een winkel aan de Lange Kerkstraat in Goes. Een auto reed daarbij tegen het pand, meldt de politie.
31 minuten geledenTILBURG (ANP) - Ook zorgverzekeraar CZ houdt de premie van zijn meest gekozen basisverzekering volgend jaar gelijk. De polis kost 159,99 euro per maand, net als dit jaar.
4 uur geledenYERSEKE (ANP) - Het sinterklaascomité van Yerseke ziet af van de intocht van Sinterklaas omdat Kick Out Zwarte Piet (KOZP) er zaterdag wilde komen demonstreren. De organisatie zegt dat de intocht dit jaar niet op een veilige manier kan plaatsvinden.
6 uur geledenOUWERKERK (ANP) - Van de 850 woningen die door andere landen aan Nederland zijn geschonken na de Watersnoodramp van 1953, kunnen er 45 en een dorpshuis de status van rijksmonument krijgen. Dat heeft demissionair cultuurminister Gouke Moes bekendgemaakt tijdens een bezoek aan het Watersnoodmuseum op het Zeeuwse eiland Schouwen-Duiveland.
14 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De eerste aflevering van het nieuwe seizoen van The Voice of Holland is op 16 januari te zien. Dat maakte RTL 4 woensdag bekend. Daarna is het programma zeventien weken op de vrijdagavond te zien. De finale staat gepland op 8 mei.
16 uur geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - Jeugdzorgorganisatie Parlan heeft de jongeren in het gebouw aan de Titanialaan in Heerhugowaard niet de begeleiding gegeven die ze nodig hadden. Dat concludeert onderzoeksbureau BMC in een rapport. Van de 66 woningen huurde Parlan er 12. In een van die appartementen is in april een explosie veroorzaakt met brand en meerdere zwaarbeschadigde appartementen tot gevolg.
16 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Bijna een kwart miljoen mensen heeft sinds de uitzending van dinsdag een noodpakket van Het Sinterklaasjournaal besteld. Dat laat de NTR, die het programma uitzendt, weten. De Hoofdpiet riep in de uitzending kijkers op een noodpakket te reserveren via de website. Tot nu toe hebben 247.559 mensen dit gedaan, bijna een op de zes mensen die lineair naar de uitzending heeft gekeken.
16 uur geleden