Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Strafproces tegen advocatenneef Taghi van start

Strafproces tegen advocatenneef Taghi van start

AMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam begint woensdag aan het strafproces tegen de 39-jarige Youssef T., voormalig advocaat en neef van verondersteld crimineel kopstuk Ridouan Taghi.

Op 8 oktober vorig jaar arresteerde de politie T. tijdens een bezoek als advocaat aan Taghi in de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught. Het Openbaar Ministerie verdenkt T. ervan dat hij de schakel was tussen Taghi en zijn criminele contacten buiten de gevangenismuren. Hij zou ook betrokken zijn geweest bij het maken van plannen voor een gewelddadige uitbraak of ontsnapping van Taghi.

Aan zijn laatste EBI-bezoek zijn er in de maanden daarvoor vele voorafgegaan. T. was een van de advocaten van Taghi, die in december 2019 in Dubai werd opgepakt en overgedragen aan Nederland. Taghi (44) is de hoofdverdachte in het omvangrijke liquidatieproces Marengo. In juni is tegen hem een levenslange celstraf geëist. Youssef T. is inmiddels geen advocaat meer. Hij zit sinds zijn arrestatie vast.

Justitie kreeg vorig jaar het ernstige vermoeden dat Taghi en zijn advocatenneef geheel andere dingen bespraken dan juridische kwesties. In het daaropvolgende onderzoek werd het tweetal afgeluisterd en gefilmd met verborgen camera’s. T. zou zijn neef onder meer via berichten op zijn iPad met de buitenwereld hebben laten communiceren. Ook werd er via geschreven notities informatie uitgewisseld, zegt het OM.

De advocaat van T. heeft tijdens een eerdere inleidende zitting gezegd dat Inez Weski, de advocaat die Taghi bijstaat in Marengo, ook informatie van haar cliënt zou doorspelen naar de buitenwereld. Hij wilde daar aanvankelijk meer onderzoek naar laten doen, maar liet die wens een volgende zitting weer varen. Weski was woedend over de verdachtmakingen.

In de aanloop naar het proces heeft T. ontkend dat hij actief betrokken was bij ontsnappingsplannen. Als die plannen er al zouden zijn geweest, zou hij veeleer hebben geprobeerd zijn neef op andere gedachten te brengen. Tijdens een inleidende zitting in T.’s zaak heeft Taghi als getuige verklaard dat er geen plannen waren. In de overtuiging dat hij werd afgeluisterd zou hij "spelletjes" hebben gespeeld waarin hij zijn neef zou hebben meegesleurd. Het waren "onzinverhalen", zei hij. Neef Youssef omschreef hij als "eerlijk, integer en naïef".

De zaak tegen T. gaat naar verwachting drie dagen duren en dient ook op 16 en 19 december.

Meer uit Binnenland

Dam stroomt vol met deelnemers klimaatmars

AMSTERDAM (ANP) - De Dam in Amsterdam stroomt zaterdagmiddag vol met mensen die meedoen aan de klimaatmars, die iets voor 14.00 uur begint. Veel deelnemers hebben spandoeken of protestborden bij zich. De teksten op veel van die borden hebben betrekking op de hitterecords van afgelopen zomer, ziet een verslaggever. 'Dit was de koudste zomer van de rest van je leven', staat bijvoorbeeld op een bord van Greenpeace.

1 uur geleden
Prentenboek over slavernijverleden wint Thea Beckmanprijs 2026

ALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Het prentenboek Het meisje met zaadjes in het haar van Nancy Bosmans is dit jaar bekroond met de Thea Beckmanprijs. De uitreiking vond zaterdagochtend plaats in het Archeon in Alphen aan den Rijn.

1 uur geleden
Dodelijke slachtoffers busongeluk Zwitserland vier vrouwen en man

DEN HAAG (ANP) - De dodelijke slachtoffers van het busongeluk in Zwitserland van afgelopen donderdag zijn vier vrouwen en een man. Dat meldt het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken. Allen zijn ouder dan 70. Ze komen uit verschillende plaatsen in Nederland. Hun families zijn inmiddels geïnformeerd, aldus het ministerie.

2 uur geleden
Eerste reizigers onderweg naar Nederland na ongeluk Zwitserland

LEIDEN (ANP) - De eerste Nederlanders die op vakantie waren met de bus die donderdag van de weg raakte in Zwitserland, zijn onderweg naar huis. Dat meldt alarmcentrale Eurocross.

3 uur geleden
Sluis bij haven Deventer opnieuw dicht om lage waterstand

DEVENTER (ANP) - De Prins Bernhardsluis in Deventer is opnieuw gesloten vanwege de lage waterstand, meldt de Overijsselse gemeente. De sluis, die de IJssel verbindt met de haven in Deventer, was juist afgelopen dinsdag weer opengegaan na een sluiting van ruim vijf weken. Maar, zegt de gemeente: "Na aanvankelijk een lichte stijging van het waterpeil, is de stand weer op een kritisch punt beland."

5 uur geleden
Brekelmans niet tevreden over gelekte plannen en wil reparatie

HILVERSUM (ANP) - VVD-fractievoorzitter Ruben Brekelmans is niet te spreken over de uitgelekte Prinsjesdagplannen. Daarin is onder meer te zien dat de koopkracht voor de meeste mensen met 0,1 procent daalt. Hoge middeninkomens en hoge inkomens zouden er 0,2 procent op achteruitgaan. "Als dat klopt, dan ben ik daar niet tevreden over", aldus de VVD-fractievoorzitter in het televisieprogramma Café Kockelmann, die vindt dat die plannen dan gerepareerd moeten worden.

12 uur geleden
PFAS-pesticiden groeiend risico voor drinkwater en gezondheid

DEN HAAG (ANP) - De toekomst van drinkwater in Nederland wordt bedreigd door pesticiden waar PFAS inzit. Daardoor komt jaarlijks ten minste 21.000 kilo van de PFAS trifluorazijnzuur vrij. Die stof breekt niet af in het milieu en vormt een steeds groter risico voor de bodem, gewassen, grondwater, oppervlaktewater en drinkwater, waarschuwt de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT).

21 uur geleden