Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Strafproces tegen advocatenneef Taghi van start

Strafproces tegen advocatenneef Taghi van start

AMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam begint woensdag aan het strafproces tegen de 39-jarige Youssef T., voormalig advocaat en neef van verondersteld crimineel kopstuk Ridouan Taghi.

Op 8 oktober vorig jaar arresteerde de politie T. tijdens een bezoek als advocaat aan Taghi in de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught. Het Openbaar Ministerie verdenkt T. ervan dat hij de schakel was tussen Taghi en zijn criminele contacten buiten de gevangenismuren. Hij zou ook betrokken zijn geweest bij het maken van plannen voor een gewelddadige uitbraak of ontsnapping van Taghi.

Aan zijn laatste EBI-bezoek zijn er in de maanden daarvoor vele voorafgegaan. T. was een van de advocaten van Taghi, die in december 2019 in Dubai werd opgepakt en overgedragen aan Nederland. Taghi (44) is de hoofdverdachte in het omvangrijke liquidatieproces Marengo. In juni is tegen hem een levenslange celstraf geëist. Youssef T. is inmiddels geen advocaat meer. Hij zit sinds zijn arrestatie vast.

Justitie kreeg vorig jaar het ernstige vermoeden dat Taghi en zijn advocatenneef geheel andere dingen bespraken dan juridische kwesties. In het daaropvolgende onderzoek werd het tweetal afgeluisterd en gefilmd met verborgen camera’s. T. zou zijn neef onder meer via berichten op zijn iPad met de buitenwereld hebben laten communiceren. Ook werd er via geschreven notities informatie uitgewisseld, zegt het OM.

De advocaat van T. heeft tijdens een eerdere inleidende zitting gezegd dat Inez Weski, de advocaat die Taghi bijstaat in Marengo, ook informatie van haar cliënt zou doorspelen naar de buitenwereld. Hij wilde daar aanvankelijk meer onderzoek naar laten doen, maar liet die wens een volgende zitting weer varen. Weski was woedend over de verdachtmakingen.

In de aanloop naar het proces heeft T. ontkend dat hij actief betrokken was bij ontsnappingsplannen. Als die plannen er al zouden zijn geweest, zou hij veeleer hebben geprobeerd zijn neef op andere gedachten te brengen. Tijdens een inleidende zitting in T.’s zaak heeft Taghi als getuige verklaard dat er geen plannen waren. In de overtuiging dat hij werd afgeluisterd zou hij "spelletjes" hebben gespeeld waarin hij zijn neef zou hebben meegesleurd. Het waren "onzinverhalen", zei hij. Neef Youssef omschreef hij als "eerlijk, integer en naïef".

De zaak tegen T. gaat naar verwachting drie dagen duren en dient ook op 16 en 19 december.

Meer uit Binnenland

Honderden bij Utrechtse herdenking voor slachtoffers Berlijn

UTRECHT (ANP) - Honderden mensen zijn woensdagavond op het Utrechtse Domplein bijeengekomen om de aanslag op de Berlin Pride afgelopen zaterdag te herdenken. De bijeenkomst onder de naam 'Liebe überwindet Hass' (Liefde overwint haat) is georganiseerd door Utrecht Queer Culture Festival.

3 uur geleden
Vier verdachten drugslab Haagse Meidoornstraat nog langer vast

DEN HAAG (ANP) - De vier mannen die eerder deze maand werden aangehouden voor betrokkenheid bij een groot drugslab in een woonwijk in Den Haag, blijven langer vastzitten. Dat meldt het Openbaar Ministerie. Een 71-jarige man blijft dertig dagen langer zitten, van de drie andere verdachten is het voorarrest met negentig dagen verlengd.

3 uur geleden
Nabestaanden ontzet over rijgedrag verdachte ongeval Vogelwaarde

AXEL (ANP) - De ouders en andere nabestaanden van de slachtoffers van het ernstige verkeersongeval in Vogelwaarde hebben "vol afschuw" kennisgenomen van het "asociale en roekeloze rijgedrag van de verdachte en de gigantische reeks grove verkeersovertredingen die hij op zo'n jonge leeftijd heeft begaan." Dat laat Namens de Familie weten.

4 uur geleden
Madonna zaterdag naar World Pride Music Festival in AFAS Live

AMSTERDAM (ANP) - Madonna is komend weekeinde zoals verwacht in Amsterdam. De Amerikaanse superster laat zich zaterdag zien tijdens het World Pride Music Festival in AFAS Live, kondigt ze woensdag aan via Instagram. Het is niet duidelijk of ze ook zal zingen.

5 uur geleden
Weeronline: warmste 29 juli ooit gemeten

DE BILT (ANP) - Met 31,7 graden in De Bilt is woensdag de warmste 29 juli ooit. Het oude record uit 1948 is verbroken, meldt Weeronline. Toen werd een temperatuur van 31,5 graden gemeten.

6 uur geleden
Politie vond gedode tiener Blerick vastgebonden op bed moeder 

ROERMOND (ANP) - De politie heeft de 14-jarige Nour, vermoedelijk doodgestoken door haar moeder, op 20 april gevonden op diens bed. Het meisje was met tape vastgebonden aan haar enkels en haar polsen. Ook ter hoogte van haar nek en mond was tape aangebracht. Dit zei het Openbaar Ministerie woensdag tijdens de eerste openbare zitting in de zaak tegen de moeder, de 59-jarige Fouzia R., bij de rechtbank in Roermond.

6 uur geleden
Verdachte dodelijke aanrijding Vogelwaarde ging vaker in de fout

VOGELWAARDE (ANP) - De 20-jarige verdachte van het dodelijke ongeval op 11 juni in het Zeeuwse Vogelwaarde beging eerder al "meerdere malen grove verkeersovertredingen". Volgens de rechtbank ging de man, die is geboren in Litouwen, "keer op keer" in de fout en bracht hij daarbij andere verkeersdeelnemers in gevaar. De verdachte heeft "kennelijk weinig zelfinzicht" in zijn rijgedrag, staat in een woensdag gepubliceerd verslag van de raadkamer van de rechtbank.

7 uur geleden