Strafproces moorden Enschede verder met strafeisen medeverdachten
ALMELO (ANP) - Op de vierde zittingsdag van het strafproces rond de viervoudige moord in een growshop in Enschede krijgen de drie medeverdachten hun strafeisen te horen. De verdachten zijn twee mannen uit St. Willebrord (Noord-Brabant) en een vrouw uit Breda. Ze worden verdacht van medeplichtigheid. Na het requisitoir van de officieren van justitie houden hun advocaten hun pleidooien.
Arie van D. (73) en zijn zoon Dennis (33) uit St. Willebrord zaten sinds 22 januari vorig jaar tot medio april dit jaar vast. Ze zouden voor de viervoudige moord op 13 november 2018 de wapens hebben geleverd of daarin hebben bemiddeld. Tot nu toe hebben ze bijzonder weinig verklaard tegenover de rechtbank in Almelo. Ze verwijzen slechts naar de verklaringen die ze eerder bij de politie hebben afgelegd.
Zizi W. (30) uit Breda, een goede vriendin van Dennis, werd op 29 januari 2019 opgepakt. Zij wordt ervan verdacht een rol te hebben gespeeld bij de aanschaf van de gebruikte vuurwapens door de hoofdverdachten in contact te brengen met de vermeende wapenhandelaren Van D. Ook zij kwam in april vrij, omdat de rechtbank vond dat er niet genoeg bewijzen waren voor de stelling dat de drie medeverdachten op de hoogte waren van het moordplan van het uit Servië afkomstige trio.
W. woont de meerdaagse rechtszaak in Almelo niet bij. Daartoe is ze volgens haar advocaat niet in staat, omdat ze ziek is en in een scootmobiel zit. Ze zou bang zijn voor besmetting met het coronavirus in de rechtbank in Almelo. Daarnaast zouden ‘veiligheidsaspecten’ een rol spelen.
Tegen de hoofdverdachten Camil A. (59) en zijn zonen Dejan A. (33) en Denis A. (32) eiste justitie vrijdag driemaal een levenslange gevangenisstraf, in lijn met de wens van de nabestaanden.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Het Centraal Joods Overleg (CJO) dreigt naar de rechter te stappen als het kabinet geen inreisverbod instelt voor de artiest Kanye West, meldt de organisatie zondag in een verklaring. Het verzoek om Kanye West, bekend als Ye, de toegang tot Nederland te ontzeggen is vrijdag door het CJO neergelegd bij minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie).
6 minuten geledenDE BILT (ANP) - In Gelderland en Overijssel is code geel van kracht wegens onweersbuien, meldt het KNMI. Daarbij kan plaatselijk hagel vallen en veel neerslag, aldus het weerinstituut.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Zeven deelnemers aan de halve marathon in Groningen zijn zondag bevangen door de warmte. Dat meldt Golazo, de organisator van het evenement. Van hen zijn er twee naar het Universitair Medisch Centrum Groningen (UMCG) gebracht. De andere deelnemers zijn bij de finish behandeld met bijvoorbeeld koeldekens. Uit voorzorg zijn meerdere ambulances opgeroepen. Mogelijk zijn er op de route nog meer mensen onwel geworden.
2 uur geledenZEIST (ANP) - De politie heeft op sociale media meerdere bedreigende en beledigende reacties binnengekregen op haar bericht over een aanhouding in Zeist waarbij agenten geweld hebben gebruikt. Het is daarom niet langer mogelijk om te reageren onder dit bericht op Facebook en Instagram, laat een woordvoerder weten. "Kritiek en een gesprek zijn goed en belangrijk, maar alle fatsoensnormen werden overschreden", zegt zij.
3 uur geledenWARFFUM (ANP) - In de nacht van zaterdag op zondag hebben zestig asielzoekers in de nachtopvang in Warffum geslapen, meldt een woordvoerster van het Rode Kruis. Dat zijn er iets meer dan een nacht eerder, toen 45 mensen in de Groningse plaats werden opgevangen. Net als toen hebben afgelopen nacht twee mensen vrijwillig op het grasveld bij het aanmeldcentrum in Ter Apel doorgebracht.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In aanloop naar en tijdens de vierde editie van de Nacht tegen Seksueel Geweld is een recordbedrag opgehaald van meer dan 320.000 euro. Dat meldt Plan International, de organisatie achter de mars in Rotterdam waaraan zaterdagavond en afgelopen nacht bijna 2300 deelnemers meededen. Zij vroegen daarmee aandacht voor straatintimidatie en seksueel geweld.
9 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het wordt in juni, de eerste maand van de meteorologische zomer, warmer en droger dan gemiddeld. Weeronline verwacht dat de eerste week nog wisselvallig verloopt, maar daarna stijgt de temperatuur en laat de zon zich vaak zien.
9 uur geleden