Strafproces MH17 gaat vrijdag verder
SCHIPHOL (ANP) - Het strafproces rond het neerhalen van vlucht MH17 gaat vrijdagochtend verder. Dan krijgt het Openbaar Ministerie de kans om te reageren op de lange lijst met onderzoekswensen die de advocaten van verdachte Oleg Poelatov maandag en dinsdag hebben gedaan. Waarschijnlijk hakt de rechtbank volgende week vrijdag een knoop door over alle verzoeken van zowel het OM als de verdediging.
De advocaten van Poelatov willen onder meer dat er meer onderzoek wordt gedaan naar mogelijke andere oorzaken voor het neerstorten van de Boeing 777 van Malaysia Airlines, 17 juli 2014. Volgens het internationale onderzoeksteam JIT staat "onomstotelijk" vast dat het toestel met een BUK-raket uit de lucht is geschoten boven het oosten van Oekraïne. Daar was op dat moment een gewapend conflict aan de gang. Het gebied waar volgens het JIT de raket is afgevuurd was op dat moment in handen van pro-Russische separatisten.
Volgens de advocaten van de Rus is er het nodige aan te merken op het onderzoek van het JIT. Volgens hen moet er ook rekening mee worden gehouden dat de BUK is afgeschoten door het Oekraïense leger. Ook zijn er meerdere getuigen die zeggen gevechtsvliegtuigen te hebben gezien bij MH17, aldus de raadslieden.
Bij de ramp kwamen alle 298 inzittenden, onder wie bijna 200 Nederlanders, om het leven. Het toestel was onderweg van Amsterdam naar Kuala Lumpur. Vier mannen - drie Russen een Oekraïner - staan terecht. Alleen Poelatov laat zich vertegenwoordigen door een advocatenteam, de anderen hebben niets van zich laten horen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Russische ambassade in Nederland wil opheldering over de opmerking van defensieminister Dilan Yeşilgöz dat Rusland "de vijand" is. De VVD-leider zei dat tijdens de behandeling van de defensiebegroting in de Tweede Kamer.
15 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Bijna vijftig verdachten, onder wie een onbekend aantal Nederlanders, zijn opgepakt tijdens een internationale politieactie tegen een crimineel netwerk. De bende vervoerde volgens Europol drugs vanuit Nederland, België en Spanje naar andere Europese landen en wordt ook in verband gebracht met moorden, ontvoeringen en aanvallen met granaten. Die waren bijvoorbeeld gericht op leden die drugspartijen waren verloren.
21 minuten geledenLUXEMBURG (ANP) - "We geven te veel geld uit en we hervormen te weinig", is de boodschap van minister van Financiën Eelco Heinen voorafgaand aan overleg met zijn collega's van de eurolanden. Hij reageert daarmee ook op een rapport van de Europese Rekenkamer, die ervoor waarschuwt dat de Europese schulden steeds verder oplopen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een 41-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats is veroordeeld tot vier maanden cel voor het bedreigen van een filmploeg van omroep PowNed, meldt het Openbaar Ministerie. Hij bedreigde de cameraploeg op 30 september met een mes in het Amsterdamse Oosterpark.
1 uur geledenGENT (ANP) - De 29-jarige Romy W., de Nederlandse verdachte in de geruchtmakende Belgische strafzaak over de dood van de 4-jarige Dean, heeft in het onderzoek tot dusver haar onschuld volgehouden en gezegd dat zij niets te maken heeft met de dood van de kleuter. Dat bleek donderdag op de eerste dag van het strafproces tegen W. en haar voormalige partner Dave De K. (39).
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft deze week servers offline gehaald waarop criminelen misbruik konden maken van IP-adressen van burgers en bedrijven, een zogeheten proxydienst. Een speciaal team van de eenheid Noord-Holland deed onderzoek naar een wereldwijd netwerk van bijna 178.000 apparaten die hiervoor zouden worden gebruikt. Honderden daarvan stonden in Nederland.
2 uur geledenNIEUW-LEKKERLAND (ANP) - In Nieuw-Lekkerland zijn opnieuw op enkele plekken bekladdingen met hakenkruizen gevonden, laat een woordvoerder van de gemeente Molenlanden donderdag weten. Dat was eerder deze week ook al het geval.
3 uur geleden