Strafproces MH17 gaat vrijdag verder
SCHIPHOL (ANP) - Het strafproces rond het neerhalen van vlucht MH17 gaat vrijdagochtend verder. Dan krijgt het Openbaar Ministerie de kans om te reageren op de lange lijst met onderzoekswensen die de advocaten van verdachte Oleg Poelatov maandag en dinsdag hebben gedaan. Waarschijnlijk hakt de rechtbank volgende week vrijdag een knoop door over alle verzoeken van zowel het OM als de verdediging.
De advocaten van Poelatov willen onder meer dat er meer onderzoek wordt gedaan naar mogelijke andere oorzaken voor het neerstorten van de Boeing 777 van Malaysia Airlines, 17 juli 2014. Volgens het internationale onderzoeksteam JIT staat "onomstotelijk" vast dat het toestel met een BUK-raket uit de lucht is geschoten boven het oosten van Oekraïne. Daar was op dat moment een gewapend conflict aan de gang. Het gebied waar volgens het JIT de raket is afgevuurd was op dat moment in handen van pro-Russische separatisten.
Volgens de advocaten van de Rus is er het nodige aan te merken op het onderzoek van het JIT. Volgens hen moet er ook rekening mee worden gehouden dat de BUK is afgeschoten door het Oekraïense leger. Ook zijn er meerdere getuigen die zeggen gevechtsvliegtuigen te hebben gezien bij MH17, aldus de raadslieden.
Bij de ramp kwamen alle 298 inzittenden, onder wie bijna 200 Nederlanders, om het leven. Het toestel was onderweg van Amsterdam naar Kuala Lumpur. Vier mannen - drie Russen een Oekraïner - staan terecht. Alleen Poelatov laat zich vertegenwoordigen door een advocatenteam, de anderen hebben niets van zich laten horen.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Een man is zaterdagavond overleden bij een aanhouding door de politie in Rotterdam. Hij werd op de Vaarnerkamp in Rotterdam-Zuid aangehouden na een controle op zijn identiteitsbewijs. "Agenten hielden hem aan na een melding over een gestolen fatbike. Hij kon geen id-bewijs tonen", aldus de politiewoordvoerder.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Dertien personen die zijn getroffen door het ongeluk met een Nederlandse bus in Zwitserland, zijn teruggekeerd naar Nederland. Dat meldt alarmcentrale Eurocross.
4 uur geledenNOORDWIJK (ANP) - Aan de kust bij Noordwijk is zaterdagmiddag een 76-jarige surfer overleden. De politie vermoedt dat het om een ongeval gaat. De man is door getuigen nog op het water gezien, maar toen hij niet terugkeerde aan wal is een zoekactie gestart. Daarbij is een helikopter ingezet.
8 uur geledenSUSCH (ANP) - De Nederlandse ambassadeur in Zwitserland, Karin Mössenlechner, heeft bloemen gelegd op de plek waar donderdag een Nederlandse bus verongelukte. Ook bezocht ze een bijeenkomst waar ze hulpverleners heeft bedankt voor hun inzet. Bij het ongeval met een Nederlandse touringcar in het Zwitserse Susch kwamen vier vrouwen en een man om het leven.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Tienduizenden mensen hebben in Amsterdam meegedaan met de klimaatmars, meldt de organisatie, die stelt dat er meer dan 40.000 deelnemers uit alle hoeken van de samenleving op de been waren. Dat zijn er een stuk minder dan de 85.000 die tijdens de editie in 2023 meeliepen in de mars van de Dam naar het Museumplein. De politie en gemeente zeggen geen uitspraken te kunnen doen over aantallen.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Dam in Amsterdam stroomt zaterdagmiddag vol met mensen die meedoen aan de klimaatmars, die iets voor 14.00 uur begint. Veel deelnemers hebben spandoeken of protestborden bij zich. De teksten op veel van die borden hebben betrekking op de hitterecords van afgelopen zomer, ziet een verslaggever. 'Dit was de koudste zomer van de rest van je leven', staat bijvoorbeeld op een bord van Greenpeace.
15 uur geledenALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Het prentenboek Het meisje met zaadjes in het haar van Nancy Bosmans is dit jaar bekroond met de Thea Beckmanprijs. De uitreiking vond zaterdagochtend plaats in het Archeon in Alphen aan den Rijn.
15 uur geleden