Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Strafproces MH17 gaat vrijdag verder

Strafproces MH17 gaat vrijdag verder

SCHIPHOL (ANP) - Het strafproces rond het neerhalen van vlucht MH17 gaat vrijdagochtend verder. Dan krijgt het Openbaar Ministerie de kans om te reageren op de lange lijst met onderzoekswensen die de advocaten van verdachte Oleg Poelatov maandag en dinsdag hebben gedaan. Waarschijnlijk hakt de rechtbank volgende week vrijdag een knoop door over alle verzoeken van zowel het OM als de verdediging.

De advocaten van Poelatov willen onder meer dat er meer onderzoek wordt gedaan naar mogelijke andere oorzaken voor het neerstorten van de Boeing 777 van Malaysia Airlines, 17 juli 2014. Volgens het internationale onderzoeksteam JIT staat "onomstotelijk" vast dat het toestel met een BUK-raket uit de lucht is geschoten boven het oosten van Oekraïne. Daar was op dat moment een gewapend conflict aan de gang. Het gebied waar volgens het JIT de raket is afgevuurd was op dat moment in handen van pro-Russische separatisten.

Volgens de advocaten van de Rus is er het nodige aan te merken op het onderzoek van het JIT. Volgens hen moet er ook rekening mee worden gehouden dat de BUK is afgeschoten door het Oekraïense leger. Ook zijn er meerdere getuigen die zeggen gevechtsvliegtuigen te hebben gezien bij MH17, aldus de raadslieden.

Bij de ramp kwamen alle 298 inzittenden, onder wie bijna 200 Nederlanders, om het leven. Het toestel was onderweg van Amsterdam naar Kuala Lumpur. Vier mannen - drie Russen een Oekraïner - staan terecht. Alleen Poelatov laat zich vertegenwoordigen door een advocatenteam, de anderen hebben niets van zich laten horen.

Meer uit Binnenland

Kwaku Summer Festival stopt na editie 2026

AMSTERDAM (ANP) - Kwaku Summer Festival, dat een aantal weekeinden in de zomer plaatsvindt in het Nelson Mandelapark in Amsterdam-Zuidoost, stopt na de editie van dit jaar. Dat maakt de organisatie van het festival bekend in een persbericht.

9 minuten geleden
Energiearmoede gelijk gebleven, huishoudens komen wel meer tekort

DEN HAAG (ANP) - Het aantal huishoudens dat moeite had met het betalen van de energierekening is vorig jaar nagenoeg gelijk gebleven. Dat stellen onderzoeksinstituut TNO en het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van een voorlopige schatting. Ruim een half miljoen huishoudens hadden afgelopen jaar een laag inkomen in combinatie met hoge energiekosten of een slecht te verwarmen woning. Het bedrag dat deze huishoudens tekortkomen is het afgelopen jaar toegenomen.

11 minuten geleden
Ali B trekt zich terug als spreker bij ondernemersevenement

VINKEVEEN (ANP) - Het evenement waar Ali B donderdag zou spreken als ondernemer, wordt verplaatst. Ook heeft de rapper besloten zich terug te trekken als spreker, staat in een statement dat de organisatie via sociale media heeft gedeeld.

3 uur geleden
Kapotte trams van Erasmusbrug gehaald

ROTTERDAM (ANP) - De twee kapotte trams die woensdagochtend op de Rotterdamse Erasmusbrug in botsing kwamen, zijn van de brug gehaald. Aan het einde van de middag was het tramspoor vrij. Fietsers en voetgangers gaan er ook weer overheen, maar wegverkeer en trams nog niet.

7 uur geleden
Vierdaagse ziet ruim 1200 lopers op 'zwaarste dag' uitvallen

NIJMEGEN (ANP) - Op de tweede dag van de Nijmeegse Vierdaagse zijn 1249 mensen uitgevallen of helemaal niet gestart. Dat zijn er bijna driehonderd meer dan vorig jaar op zogeheten Roze Woensdag, maar minder dan het jaar daarvoor. De organisatie meldt dat ruim 43.700 mensen woensdag tijdig de finish haalden.

8 uur geleden
Camera's voor vrachtwagenverbod Merwedebrug dit weekend geplaatst

DEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat verwacht dit weekend speciale detectiecamera's te plaatsen bij de Merwedebrug. Na het weekend kunnen dan de eerste boetes worden uitgedeeld aan vrachtwagenchauffeurs die het verbod op vrachtverkeer negeren, meldt een woordvoerder.

9 uur geleden
Verkeer kan tot begin van de avond niet over Erasmusbrug

ROTTERDAM (ANP) - De Erasmusbrug in Rotterdam kan tot begin van de avond niet gebruikt worden door het verkeer. Dat schat de veiligheidsregio in. Op de brug reed woensdag aan het einde van de ochtend een tram achterop een stilstaande tram. Vijftien mensen raakten gewond, van wie een ernstig.

9 uur geleden