Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Strafhof: arrestatiebevel Rusland tegen aanklager onacceptabel

Strafhof: arrestatiebevel Rusland tegen aanklager onacceptabel

DEN HAAG (ANP) - Het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag is "diep bezorgd" over het arrestatiebevel dat Rusland heeft uitgevaardigd tegen de hoofdaanklager en rechters van het hof. De leiding van strafhof betreurt deze "intimidatie en onacceptabele pogingen" om het werk van het ICC te ondermijnen, staat in een verklaring die zaterdag is uitgegeven.

De Britse aanklager Karim Khan stond in maart aan de basis van het arrestatiebevel tegen de Russische president Vladimir Poetin vanwege oorlogsmisdaden die gepleegd zouden zijn in Oekraïne. De beschuldigingen aan het adres van onder anderen Poetin betreffen deportaties van kinderen uit door Rusland bezette gebieden in Oekraïne. Het Kremlin reageerde eerder al woedend op de "illegale" besluiten van het ICC. Moskou ontkent dat er misdaden zijn gepleegd.

Het strafhof zegt zich door de "ongegronde dwangmaatregelen" van Rusland niet te laten afschrikken. "Het hof zal onverschrokken zijn mandaat uitvoeren".

Meer uit Buitenland

Alle lichamen vermisten na explosie Athene gevonden

ATHENE (ANP/AFP) - De brandweer in Athene heeft de lichamen van zes personen gevonden na een explosie vrijdag in het centrum van de Griekse hoofdstad. Het gaat om vier Amerikaanse toeristen en een ouder echtpaar die zich in het woongebouw bevonden toen het vrijdagochtend instortte.

8 minuten geleden
Venezuela gaat hooggerechtshof hervormen na gesprek met oppositie

CARACAS (ANP) - De Venezolaanse interimregering heeft met een deel van de oppositie afgesproken om het hooggerechtshof te hervormen. Dat is de uitkomst van een tweede gespreksronde tussen de beide blokken, onder bemiddeling van de Verenigde Staten.

23 minuten geleden
Protest in Madrid om aanpak van overheid rond Ceuta

MADRID (ANP/AFP) - Duizenden mensen hebben in Madrid geprotesteerd tegen het handelen van de overheid rond de situatie in Ceuta. Tienduizenden migranten kwamen daar eind juli in korte tijd de grens over vanuit Marokko. De demonstranten vinden dat de overheid gefaald heeft in het beschermen van de grenzen en willen vervroegde verkiezingen.

29 minuten geleden
Oekraïne legt sancties op om betrokkenheid Russische verkiezingen

KYIV (ANP) - Oekraïne legt sancties op aan personen die betrokken waren bij de verkiezingen voor het Russische parlement op Oekraïens grondgebied. Dat meldt het kantoor van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in een verklaring. In meerdere door Rusland bezette Oekraïense regio's kon gestemd worden voor de verkiezingen.

1 uur geleden
Tiende lichaam gevonden in reeks vermoorde vrouwen in Zuid-Afrika

EKURHULENI (ANP/AFP) - In de Zuid-Afrikaanse gemeente Ekurhuleni is voor de tiende keer in twee maanden het lichaam van een vermoorde vrouw gevonden. De politie onderzoekt of er een verband is tussen de doden en of er een seriemoordenaar actief is.

1 uur geleden
Dodental stijgt na explosie en instorten woongebouw Athene

ATHENE (ANP/AFP) - De brandweer in Athene heeft tot nu toe zeker twee doden gevonden na een explosie vrijdag in het centrum van de Griekse hoofdstad. Eerder op zaterdag werd het lichaam van een jonge Amerikaanse vrouw aangetroffen tussen het puin. Er is niet bevestigd wie het andere slachtoffer is. De Griekse omroep ERT spreekt van vier gevonden lichamen.

2 uur geleden
Zelensky roept op tot sancties na doden door Russische aanvallen

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat in de nacht van vrijdag op zaterdag twee mensen zijn gedood door Russische luchtaanvallen. Hij roept bondgenoten op om meer sancties tegen Moskou in te stellen, omdat de Russen bezig zouden zijn hun aanvallen te escaleren.

2 uur geleden