Straffen voor 1 aprilgrappen tijdens coronacrisis
PARIJS (ANP/AFP) - Meerdere landen in Azië dreigen met straffen voor 1 aprilgrappen over het coronavirus. Zij vinden dergelijke komische noten in de huidige crisis volstrekt ongepast. Het is sowieso al moeilijk betrouwbaar nieuws van nepnieuws over de coronaziekte Covid-19 te onderscheiden.
Taiwan, dat wordt geprezen om zijn aanpak van de corona-uitbraak, waarschuwt mensen die valse geruchten verspreiden dat ze drie jaar gevangenisstraf en een boete van tienduizenden euro's kunnen krijgen. "Op 1 april kunnen we ons gevoel voor humor uitoefenen als het moet", aldus president Tsai Ing-wen op Facebook. Maar bij grapjes over de pandemie wordt de wet overtreden, benadrukt ze.
Thailand kiest een vergelijkbare harde lijn en dreigt met vijf jaar gevangenisstraf. Het is in strijd met de wet om te doen alsof je Covid-19 hebt op 1 april, zei de regering op Twitter. Het klopt niet als mensen denken dat ze er op 1 april onderuit kunnen komen, aldus de politie.
Meer uit Buitenland
LEIPZIG (ANP/DPA) - De Duitse politie heeft volgens het Duitse persbureau DPA een speciale radar op het vliegveld van Leipzig en Halle geplaatst. Het gaat volgens mediaberichten om een EchoShield-systeem dat drones van grotere afstand kan zien aankomen.
10 minuten geledenBANGKOK (ANP/RTR) - Het dodental van de schietpartij vrijdag in een Thaise school is van acht naar negen gestegen. Een meisje van 12 is zaterdag als gevolg van de schietpartij overleden, volgens de politie.
39 minuten geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse regeringspartij Tisza heeft András Baka voorgedragen als de nieuwe president. Baka was in het verleden parlementariër, maar is vooral een bekende jurist. Hij gaf onder meer leiding aan het Hongaarse hooggerechtshof. Naar verwachting stemt het parlement dinsdag in met zijn benoeming.
1 uur geledenROME/MARCINELLE (ANP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni heeft boos gereageerd op de houding van enkele Italiaanse vakbondsmensen bij de herdenking in België van de grootste mijnramp uit de Belgische geschiedenis. Daarbij kwamen in Marcinelle op 8 augustus 1956 262 mensen om, onder wie 136 Italianen.
2 uur geledenSOFIA (ANP/AFP/DPA) - Een drone is in het grensgebied tussen Bulgarije en Roemenië ontploft, meldt de Bulgaarse minister-president Rumen Radev. In dat gebied loopt ook de Trans-Balkanpijplijn, die gas vervoert tussen Turkije en Oekraïne. Volgens Radev kwam de drone zijn land binnen vanuit Roemenië.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse Senaat heeft ingestemd met de benoeming van Todd Blanche als minister van Justitie. Democraten verzetten zich tegen de benoeming, omdat Blanche volgens hen door president Donald Trump ingezet zou worden om achter politieke tegenstanders aan te gaan.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse Senaat heeft een voorlopige wet aangenomen om te voorkomen dat er nog voor de verkiezingen in november een zogenoemde shutdown komt. Er moeten nu afspraken gemaakt worden met het Huis van Afgevaardigden, dat eerder met een eigen plan kwam. Als dat niet lukt, worden vanaf 30 september veel overheidsdiensten stilgelegd omdat er geen geld meer beschikbaar is.
4 uur geleden