Straffen voor 1 aprilgrappen tijdens coronacrisis
PARIJS (ANP/AFP) - Meerdere landen in Azië dreigen met straffen voor 1 aprilgrappen over het coronavirus. Zij vinden dergelijke komische noten in de huidige crisis volstrekt ongepast. Het is sowieso al moeilijk betrouwbaar nieuws van nepnieuws over de coronaziekte Covid-19 te onderscheiden.
Taiwan, dat wordt geprezen om zijn aanpak van de corona-uitbraak, waarschuwt mensen die valse geruchten verspreiden dat ze drie jaar gevangenisstraf en een boete van tienduizenden euro's kunnen krijgen. "Op 1 april kunnen we ons gevoel voor humor uitoefenen als het moet", aldus president Tsai Ing-wen op Facebook. Maar bij grapjes over de pandemie wordt de wet overtreden, benadrukt ze.
Thailand kiest een vergelijkbare harde lijn en dreigt met vijf jaar gevangenisstraf. Het is in strijd met de wet om te doen alsof je Covid-19 hebt op 1 april, zei de regering op Twitter. Het klopt niet als mensen denken dat ze er op 1 april onderuit kunnen komen, aldus de politie.
Meer uit Buitenland
TALLINN (ANP) - De brandstichting bij een Estse fabrikant van onbemande voertuigen vorige maand was het werk van Rusland, concludeert de Estse inlichtingendienst. De dienst spreekt in een verklaring op X van een "welbewuste en geplande daad" van Russische veiligheidsdiensten.
20 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran zegt infrastructuur in de regio aan te vallen als de veiligheid van Iran niet gegarandeerd wordt. Dit meldden Iraanse staatsmedia.
25 minuten geledenOUAGADOUGOU (ANP/AFP) - Burkina Faso, Mali en Niger zijn een tv-station gestart met steun van Rusland om de invloed van de westerse "imperialistische media" terug te dringen. Ze richten zich hiermee vooral tegen het Franse beleid en Franse media.
45 minuten geledenSEOUL (ANP/AFP) - Zuid-Korea ziet een incident waarbij drie militairen gewond raakten als een schending van het bestand met buurland Noord-Korea. Dat verklaarde de Zuid-Koreaanse minister van Defensie Kang Shin-chul, die aangaf dat hij zich baseert op voorlopige onderzoeksresultaten.
51 minuten geledenBANGKOK (ANP/AFP) - In Bangkok zijn zeker vier mensen om het leven gekomen na ernstig noodweer. Zware regen leidde in de miljoenenstad tot overstromingen en dat heeft gevolgen voor 700.000 mensen, zeggen de autoriteiten.
1 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP/RTR) - De hulp aan 8,3 miljoen vluchtelingen en andere ontheemden is in gevaar door een "ernstig" gebrek aan financiering waar de vluchtelingenorganisatie van de Verenigde Naties UNHCR door geraakt wordt. In juli had de organisatie pas 32 procent binnen van de benodigde 8,5 miljard dollar voor dit jaar. Verdere kostenbesparende acties zijn volgens de VN-organisatie niet meer mogelijk.
3 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - De schoonouders van een medewerker van The New York Times worden verdacht van moord op hem, melden buitenlandse media, waaronder de toonaangevende Amerikaanse krant zelf. De 40-jarige Jonathan McKinsey werkte als hoofd engineering bij de afdeling die verantwoordelijk is voor de interactieve spellen van The New York Times. Hij werd afgelopen zaterdag doodgeschoten op een parkeerplaats van een sportveld in het Amerikaanse Dublin, even ten oosten van San Francisco.
4 uur geleden