Straffen geëist voor vervalsen paspoorten voor zware criminelen
AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag bij de rechtbank in Amsterdam een voorwaardelijke celstraf van een jaar en een taakstraf van 240 uur geëist tegen een 50-jarige vrouw voor het vervalsen van paspoorten voor zware criminelen, onder wie Ridouan Taghi en Naoufal F. Tegen een medeverdachte, die de schakel zou zijn geweest tussen de vrouw en de onderwereld, eiste het OM twee jaar cel.
De vrouw, Mildred van D., was ambtenaar bij de gemeente Den Haag, waar de paspoorten werden uitgegeven. Medeverdachte Faysal N. was haar contactpersoon. Hij zorgde onder meer voor de betaling voor de corrupte diensten van Van D. Zij heeft bekend dat zij 1000 euro per vervalst paspoort ontving. N. ontkent en beroept zich op zijn zwijgrecht.
In totaal gaat het om 19 vervalsingen, zegt het OM. De paspoorten werden uitgegeven in de periode 2012-2014. Zowel bij Taghi als bij Naoufal F. werden valse paspoorten aangetroffen die zijn te herleiden naar de Haagse ambtenaar toen zij werden gearresteerd. F. is inmiddels veroordeeld tot levenslang voor zijn betrokkenheid bij een moord in Almere, Taghi is hoofdverdachte in het grootscheepse liquidatieproces Marengo.
Internationale drugshandel
N. is een broer van Mohamed Nyabi, die op nationale opsporingslijst staat en wordt gezocht in verband met internationale drugshandel en een gewelddadige ontvoering in Duitsland. Nyabi zou tot het netwerk hebben behoord van de in 2014 in Spanje geliquideerde Samir Bouyakhrichan. De vervalste paspoorten zouden onder meer voor leden van diens criminele netwerk bestemd zijn geweest. N. zit momenteel in voorarrest in verband met een andere zaak.
Tegen Van D. eiste de officier van justitie ook een geldboete van 19.000 euro - het totaalbedrag dat zij met de praktijken verdiend zou hebben. Daarnaast wil de officier dat de vrouw vier jaar lang geen gemeenteambtenaar meer mag zijn. Van D. werkte sinds 2003 bij de gemeente Den Haag en werd in 2020 ontslagen.
Kwetsbare positie
In de onderbouwing van de strafeisen hekelde de officier het gemak waarmee de paspoorten vervalst en uitgegeven konden worden. "Niet minder dan verbijsterend", aldus de aanklager. Hij vond dat Van D. eigenlijk een onvoorwaardelijke celstraf verdiende, omdat zij eraan heeft meegewerkt dat zware criminelen "langdurig onder de radar konden blijven". De aanklager had niettemin oog voor de kwetsbare persoonlijke positie waarin Van D. verkeert. Ook haar bekentenis en het besef dat zij een grens was overgegaan woog de officier mee.
Het proces tegen de twee beklaagden gaat verder op 8 december met de pleidooien van hun advocaten.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Nieuwe regels vanuit het kabinet voor het vliegverkeer van en naar Schiphol hebben dusdanige tekortkomingen dat niet zeker is dat omwonenden ermee goed genoeg beschermd worden. Dat concludeert de Commissie voor de milieueffectrapportage (MER) vrijdag in een advies aan het kabinet. De commissie stelt zelfs dat het rapport herzien zou moeten worden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten (D66) is bereid om de samenwerkingsafspraken tussen de vier landen binnen het koninkrijk Nederland aan te passen. Tijdens het zevendaagse bezoek van de minister-president aan Sint Maarten, Sint Eustatius, Saba, Bonaire, Aruba en Curaçao zei de minister-president regelmatig dat hij het onderlinge gevoel binnen het koninkrijk wil versterken.
2 uur geledenVAALS (ANP) - Bij een schietpartij op de Parklaan in het Limburgse Vaals is een persoon overleden. Dat meldt de politie op X.
3 uur geledenBIDDINGHUIZEN (ANP) - In Biddinghuizen, in de provincie Flevoland, is vogelgriep vastgesteld op een leghennenbedrijf, meldt het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur in een persbericht. Om de verspreiding van het virus te voorkomen, zijn 55.000 kippen uit voorzorg gedood.
3 uur geledenTHE BOTTOM (ANP) - De overheid op Saba heeft donderdag om 18.00 uur lokale tijd laten weten dat de zoektocht naar de vermiste Nederlandse wandelaar nog steeds gaande is. Ondanks uitgebreide zoekacties is de man nog niet gevonden.
6 uur geledenSTADSKANAAL (ANP) - In een deel van het Groningse Stadskanaal is donderdagavond een noodverordening ingesteld. In het gebied staan "woningen die betrokken zijn bij een strafrechtelijk onderzoek", meldt de gemeente. Een groep mensen heeft donderdag ruiten ingegooid bij die woningen.
9 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - Ruim honderd demonstranten hebben zich donderdagavond verzameld op een aangewezen locatie in Loosdrecht om te protesteren tegen de opvang van asielzoekers, ziet een ANP-verslaggever. De politie is massaal aanwezig en houdt toezicht. Uit angst voor nieuwe wanordelijkheden heeft de gemeente Wijdemeren beperkingen ingesteld.
11 uur geleden