Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Strafeisen verwacht in strafzaak rond verdwenen Sumanta Bansi

Strafeisen verwacht in strafzaak rond verdwenen Sumanta Bansi

ALKMAAR (ANP) - In de strafzaak rond de spoorloos verdwenen Sumanta Bansi horen de verdachten dinsdag in de rechtbank in Alkmaar de strafeisen van het Openbaar Ministerie. Het OM verdenkt Manodj B. (42) uit Hoorn en zijn vader Dwarka B. (65) ervan dat ze de Surinaamse studente om het leven hebben gebracht. Manodj B. zou daarna het lichaam hebben weggemaakt.

De destijds 22-jarige Bansi verdween in februari 2018 spoorloos. Een reeks zoektochten naar haar stoffelijke resten hebben tot op heden niets opgeleverd. Na een nieuwe tip doorzocht de politie vorige week donderdag nog een deel van recreatiegebied de Hulk in Scharwoude, maar opnieuw tevergeefs.

De studente biomedische wetenschappen woonde destijds bij B. en zijn gezin en raakte in verwachting. Door de zwangerschap stond de eer van de Hindoestaanse familie B. op het spel. Bij een eerdere zwangerschap had de studente onder druk van het gastgezin al besloten tot een abortus.

De 42-jarige B. ontkent dat hij Bansi heeft gedood, maar justitie beschikt over uiterst belastende afgeluisterde telefoongesprekken. Ook zijn er twijfels over zijn alibi. Zo zou hij tegen de politie hebben verklaard dat hij op de dag van de vermissing aan het werk was, maar volgens zijn werkgever had hij een atv-dag. Kort na de verdwijning van Sumanta bracht hij haar bed naar de vuilstort en kocht hij een nieuw bed. Aan haar moeder vertelde hij dat ze op vakantie was gegaan en niet meer terugkeerde.

Meer uit Binnenland

Marokkaanse Nederlanders moedigen samen hun 'leeuwen' aan

DEN HAAG (ANP) - In zaaltjes, buurthuizen, cafés en podia kijken Marokkaanse Nederlanders en andere voetbalfans zondagavond samen naar de finale van de Afrika Cup. De 'Leeuwen van de Atlas', zoals het team van gastland Marokko wordt genoemd, nemen het op tegen Senegal.

3 uur geleden
KNMI waarschuwt voor dichte mist in Friesland en Noord-Holland

DE BILT (ANP) - In het noordwesten van het land kan van zondagavond tot de vroege maandagochtend dichte mist ontstaan. Het KNMI waarschuwt daarvoor met code geel. Het laagste waarschuwingsniveau geldt tot maandag 06.00 uur voor Noord-Holland, Friesland en het IJsselmeergebied.

5 uur geleden
Gemeente Utrecht: oorzaak explosies komende dagen nog niet bekend

UTRECHT (ANP) - De gemeente Utrecht verwacht de komende dagen nog geen antwoord te hebben op de vraag wat de oorzaak was van de explosies en brand van donderdag in het centrum van de stad. "De eerste prioriteit is de boel daar veilig krijgen", aldus een woordvoerder.

8 uur geleden
Drinkwaterkookadvies Amersfoort na bijna twee weken opgeheven

AMERSFOORT (ANP) - Drinkwaterbedrijf Vitens heeft het kookadvies voor drinkwater voor Amersfoort en omgeving opgeheven. Dat meldt het bedrijf zondag. "De laatste testresultaten tonen aan dat het drinkwater weer volledig schoon en dus veilig is." De oorzaak van de verontreiniging, die op 5 januari werd aangetroffen, is nog niet bekend.

9 uur geleden
Winterkou komt terug: in het noorden kans op schaatspret

HOUTEN (ANP) - In de nieuwe week wordt het opnieuw kouder, met aan het einde van de week veel kans op vorst, volgens Weeronline. De kans op "schaatspret" neemt daardoor toe, vooral richting het noordoosten, aldus de weerdienst.

9 uur geleden
AVROTROS haalt Afghanistan-serie offline na arrestatie Taliban

HILVERSUM (ANP) - AVROTROS heeft de serie Hila voorbij de Taliban van presentatrice Hila Noorzai offline gehaald. Aanleiding is de arrestatie van een vrouw die in de reeks te zien is, bevestigt een woordvoerder van de omroep zondag na berichtgeving door verschillende media.

12 uur geleden
Weeronline: stralend weer verwacht op Blue Monday

HOUTEN (ANP) - Het weer op Blue Monday verloopt dit jaar een stuk minder deprimerend dan de naam doet vermoeden, aldus de verwachting van Weeronline. In de ochtend kan regionaal nog nevel of mist voorkomen, maar daarna verloopt de dag in bijna het hele land zonnig, meldt de weerdienst.

15 uur geleden