Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Strafeisen tot 4 jaar cel voor fataal schietongeluk Amsterdam

Strafeisen tot 4 jaar cel voor fataal schietongeluk Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De officier van justitie heeft maandag straffen tot vier jaar geëist tegen vier verdachten van een dodelijk schietincident in Amsterdam. Bij dit fatale ongeluk in de wijk Watergraafsmeer op 14 maart vorig jaar kwam hun goede vriend Joey Uiterwijk (23) om het leven.

De mannen waren urenlang aan het klooien met een vuurwapen waarvan ze dachten dat het ongeladen was. Het wapen en de patroonhouder met munitie gingen als speelgoed meermalen rond. Het wapen werd steeds doorgeladen, spelenderwijs haalden de verdachten de munitie erin en eruit.

Het fatale schot raakte het slachtoffer plotseling in zijn hoofd, die 'voor de grap’ onder schot werd gehouden. De vier verdachten worden aangeklaagd voor dood door schuld. De officier van justitie verwijt ze roekeloosheid, onder invloed van drugs. "Ze hebben als kleine kinderen met een dodelijke vuurwapen zitten spelen."

Het gebeurde in een woning aan de Lorentzlaan, van de vermoedelijke schutter Shaquille L. (25). "Ik realiseerde me eerst niet wat er was gebeurd. Het drong pas tot me door toen ik bloed uit zijn achterhoofd zag komen", verklaarde L. maandag in de rechtbank in Amsterdam. Tegen hem eiste de officier van justitie de hoogste straf: vier jaar cel, waarvan zes maanden voorwaardelijk.

Filmpjes

Volgens justitie heeft Xavier F. (23) het wapen, een Glock, meegenomen naar de woning van L. Zelf ontkent hij dat. F. was niet bij het ongeluk aanwezig, omdat hij even naar de supermarkt was. Hij hoorde achttien maanden, waarvan zes voorwaardelijk, tegen zich eisen.

Verdachten maakten die middag met hun telefoons filmpjes van het wapen. De filmpjes werden getoond tijdens de rechtszaak. Een van de video's komt van de telefoon van Daniel S. (23) uit Hoorn, die het wapen ook zelf in de handen heeft gehad. Justitie eiste vijftien maanden, waarvan vijf voorwaardelijk, tegen S. en medeverdachte Roël G. (24) uit Amsterdam.

Nabestaanden van het slachtoffer lazen indringende slachtofferverklaringen voor. "Je hebt een gat in onze levensharten achtergelaten", zei een broer over Uiterwijk. Ook de verdachten L. en F. vertelden hoeveel ze Joey missen. "Ik kan niet vaak genoeg zeggen hoe het me spijt", zei L.

Meer uit Binnenland

In beslag genomen vuurwerk Groenlo was in totaal 10.000 kilo

GROENLO (ANP) - De hoeveelheid vuurwerk die dinsdag bij een verkooppunt in Groenlo (Gelderland) is weggehaald, was opgeteld 10.000 kilo. Die hoeveelheid ligt ruim boven wat volgens de vergunning is toegestaan, meldt de politie woensdag. Het gaat om zowel consumentenvuurwerk als professioneel vuurwerk.

3 minuten geleden
Wegen zijn niet meer glad, code geel is beëindigd

DE BILT (ANP) - Het KNMI waarschuwt niet langer voor plaatselijke gladheid. Code geel is rond het middaguur beëindigd in de provincies Overijssel, Gelderland, Utrecht, Noord-Brabant en Limburg, en daarmee staat het hele land nu weer op het laagste niveau, code groen.

1 uur geleden
Gladheid voorbij in westen en noorden

DE BILT (ANP) - De wegen in het westen en noorden van het land worden weer begaanbaar na de gladheid van woensdagochtend. In de provincies Overijssel, Gelderland, Utrecht, Noord-Brabant en Limburg geldt nog wel code geel. De waarschuwing van het KNMI duurt vooralsnog tot het middaguur.

1 uur geleden
CBR: paar rijexamens uitgesteld door gladheid, meeste gingen door

RIJSWIJK (ANP) - Twaalf rijexamens zijn woensdagochtend uitgesteld door gladheid. Een woordvoerster van het CBR zei dat de meeste rijexamens wel konden doorgaan. "Het gaat om een klein aantal dat niet door kon gaan. We hebben honderden examens op een dag."

3 uur geleden
Gladheid houdt iets langer aan

DEN HAAG (ANP) - De wegen blijven woensdagochtend nog iets langer glad. Het KNMI heeft code geel, die in de meeste provincies tot 10.00 uur gold, met een uur verlengd. In Limburg en Noord-Brabant kan de gladheid tot 12.00 uur duren.

3 uur geleden
Verschillende ongevallen door gladheid

DEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat meldt dat er op verschillende snelwegen ongelukken zijn gebeurd door de gladheid. Vooral op de A58 in Zeeland en West-Brabant was het raak. Daar waren elf aanrijdingen. Door de gladheid was de A58 (Vlissingen-Bergen op Zoom) in beide richtingen tijdelijk dicht tussen Middelburg-Oost en het knooppunt Stelleplas. Die weg is inmiddels weer open, laat een woordvoerder van Rijkswaterstaat weten.

3 uur geleden
Minder treinen door ijs aan bovenleiding

UTRECHT (ANP) - Op meerdere plekken in het land hebben woensdagochtend minder treinen gereden door ijs aan de bovenleiding. De verstoringen waren in de loop van de ochtend voorbij.

5 uur geleden