Straf medewerkers politie Rotterdam om kwetsende opmerkingen
ROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse politie heeft zes medewerkers bestraft voor vrouwonvriendelijke, discriminerende en andere ongepaste opmerkingen in een privé-WhatsAppgroep. Een medewerker is ontslagen. De andere vijf krijgen, afhankelijk van hun uitlatingen en betrokkenheid in de chat, straffen opgelegd variërend van voorwaardelijk ontslag met een proeftijd van twee jaar en een overplaatsing, tot een schriftelijke waarschuwing. Ook moeten de medewerkers meedoen aan een bewustwordingstraject over diversiteit en inclusie.
Het Openbaar Ministerie had in een eerder stadium al besloten dat er geen strafrechtelijke onderzoek zou plaatsvinden naar deze chatgroep. De leiding van het politieteam werd in september op de hoogte gebracht van de appgroep. Het ging aanvankelijk om negen betrokken medewerkers, maar tegen drie medewerkers werd geen disciplinair onderzoek gestart. Zij hadden geen actieve rol in de chat, maar kregen wel een schriftelijke waarschuwing omdat zij hun collega's niet hadden aangesproken op het vertoonde gedrag.
Het is niet de eerste keer dat Rotterdamse agenten in opspraak komen om kwetsende appjes. In 2020 onderzocht het OM een groep Rotterdamse agenten die zich in een WhatsAppgroep van hun basisteam racistisch had uitgelaten. Ze zouden hebben gesproken over "kankervolk, kutafrikanen en pauperallochtonen" op wie ze willen "schieten". Ook zij werden niet vervolgd door het OM omdat het ging om een besloten chatgroep.
Zeer teleurgesteld
Politiechef Fred Westerbeke is zeer teleurgesteld in het gedrag van de politiemedewerkers. "De vrouwonvriendelijke en discriminerende berichten passen niet in een professionele organisatie. Van iedere medewerker uit mijn eenheid verwacht ik dat zij collega's en burgers respectvol behandelen en elkaar erop aanspreken als dat niet gebeurt. Daarnaast verwacht ik dat zij geen tegenstellingen aanwakkeren en een bijdrage leveren aan het werken in een veilig team en aan het imago van onze organisatie. Deze zes medewerkers hebben dat met hun gedrag in de WhatsAppgroep niet laten zien."
"Met hun gedrag schaden zij het vertrouwen in de politie", zo vervolgt Westerbeke. "Het onderwerp discriminatie wordt veelvuldig binnen onze organisatie besproken. Het kan niet zo zijn dat je dit gedrag als medewerker van de politie vertoont. Dat geldt zowel onder werktijd, als in je eigen tijd. Het beschaamde vertrouwen raakt al onze collega's die iedere dag het verschil maken in onze eenheid."
Meer uit Binnenland
VUGHT (ANP) - De PI Vught is van plan aangifte te doen, nadat vrijdag op een afdeling van het Penitentiair Psychiatrisch Centrum (PPC) drie medewerkers werden gegijzeld door een gedetineerde. Dit meldt de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) zaterdag.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Marco Borsato treedt het komende jaar niet op. Dat laat zijn management zaterdag weten aan het ANP, in reactie op de uitnodiging die André Rieu de zanger deed.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Erik de Zwart onderzoekt de mogelijkheden voor een digitaal televisiekanaal over treinen. Dat laat hij zaterdag aan het ANP weten. De Zwart voert hierover op dit moment gesprekken met kabelaars als Ziggo en KPN. Volgens de mediaondernemer blijkt uit een representatief onderzoek dat hij heeft gedaan dat twee op de drie Nederlanders hier interesse voor zouden hebben.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Gouke Moes (OCW) heeft vrijdag telefonisch gesproken met cabaretier Niels van der Laan over de doodsbedreigingen aan zijn adres. Dat laat een woordvoerder van Van der Laan zaterdag aan het ANP weten. Het was een "privégesprek" waarover zij verder geen details deelt.
4 uur geledenERMELO (ANP) - Een tweede persoon is overleden na een eenzijdig verkeersongeval in het Gelderse Ermelo. Het gaat om een 26-jarige man uit de gemeente Nunspeet, meldt de politie. De slachtoffers reden rond 20.50 uur op vrijdagavond tegen een boom aan, waarna de auto in brand vloog.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Dit jaar wordt naar verwachting het op een na zonnigste jaar sinds het begin van de metingen, denkt Weeronline. Het aantal zonuren staat nu op 2064 uur en als december zoals gebruikelijk verloopt, zal dat uitkomen op 2111 uur. Alleen in 2022 was het zonniger met 2233 uur.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tientallen bekende Nederlandse mannen, onder wie koning Willem-Alexander, zijn zich het afgelopen jaar bewuster geworden van het gevoel van onveiligheid dat veel vrouwen in Nederland ervaren. Het AD komt zaterdag met een publicatie waarin meer dan vijftig mannen zich uitspreken over de veiligheid van vrouwen.
6 uur geleden