Straf dreigt voor Oekraïner van Benfica na doelpunt tegen Ajax
LISSABON (ANP) - Aanvaller Roman Jaremtsjoek van Benfica krijgt mogelijk een straf van de Europese voetbalbond UEFA. De voetballer uit Oekraïne trok woensdagavond na zijn gelijkmaker tegen Ajax (2-2) zijn shirt uit. Op het zwarte shirt dat hij daaronder aan had, stond een drietand. Dat is een belangrijk symbool in het wapen van Oekraïne.
Jaremtsjoek wilde zijn landgenoten zo steunen in de oorlog met Rusland, die inmiddels begonnen is. Hij kreeg voor het uittrekken van zijn shirt zoals gebruikelijk een gele kaart van de scheidsrechter. Daar blijft het echter mogelijk niet bij. De UEFA staat het tonen van politieke symbolen niet toe.
Jaremtsjoek begrijpt dat Benfica mogelijk een boete krijgt voor zijn actie. Volgens de reglementen loopt hij zelfs kans op een schorsing. "Maar de club staat achter me en steunt me", zei de Oekraïner. "Ik wilde mijn land graag steunen. De situatie daar maakt mij bang. Ik had er goed over nagedacht."
EK-shirt
Oekraïne mocht vorig jaar op het EK met een shirt voetballen waarop een afbeelding van het in 2014 door Rusland geannexeerde schiereiland de Krim en patriottische slogans stonden. Na protest van Rusland moest wel een slogan van het shirt verwijderd worden.
Evgeniy Levchenko kon de manier waarop zijn landgenoot de gelijkmaker tegen Ajax vierde wel waarderen. "Jaremtsjoek respect", twitterde de voorzitter van de Nederlandse spelersvakbond VVCS, die afkomstig is uit Oekraïne.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery kon vlak na het laatste fluitsignaal van de bekerfinale nauwelijks geloven dat NEC met ruime cijfers van AZ had verloren (5-1). "Ik had gisteren maar ook vandaag het gevoel dat het bijna onmogelijk was dat we hier zouden verliezen", stamelde de aanvoerder van de club uit Nijmegen in de catacomben van De Kuip.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft met een sterk optreden tegen NEC de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar zegevierde met 5-1 in De Kuip en nam zo een beetje revanche voor de pijnlijke nederlaag na strafschoppen in de eindstrijd van vorig jaar tegen Go Ahead Eagles.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft voor de vijfde keer de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar versloeg NEC in de uitverkochte Kuip (5-1).
6 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München is voor de 35e keer kampioen van Duitsland. Het elftal van coach Vincent Kompany won zondag in de Allianz Arena met 4-2 van VfB Stuttgart. FCB heeft na dertig wedstrijden 79 punten. Dat zijn 15 punten meer dan nummer 2 Borussia Dortmund.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie kon om 18.00 uur beide doelen niet zien in De Kuip omdat fans van de club uit Alkmaar veel vuurwerk afstaken. Vijf minuten later floot hij alsnog voor de aftrap.
7 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft de Merseyside-derby tegen Everton gewonnen. De ploeg van trainer Arne Slot won met 2-1 in het Hill Dickinson Stadium tegen de rivaal uit dezelfde stad. Virgil van Dijk maakte in de blessuretijd het winnende doelpunt.
9 uur geledenDENVER (ANP) - Lionel Messi heeft zijn nieuwe trainer Guillermo Hoyos een zege bezorgd tijdens zijn debuut als eindverantwoordelijke van Inter Miami. De 38-jarige sterspeler maakte twee doelpunten tijdens een 3-2-overwinning bij Colorado Rapids.
18 uur geleden