Straf dreigt voor Oekraïner van Benfica na doelpunt tegen Ajax
LISSABON (ANP) - Aanvaller Roman Jaremtsjoek van Benfica krijgt mogelijk een straf van de Europese voetbalbond UEFA. De voetballer uit Oekraïne trok woensdagavond na zijn gelijkmaker tegen Ajax (2-2) zijn shirt uit. Op het zwarte shirt dat hij daaronder aan had, stond een drietand. Dat is een belangrijk symbool in het wapen van Oekraïne.
Jaremtsjoek wilde zijn landgenoten zo steunen in de oorlog met Rusland, die inmiddels begonnen is. Hij kreeg voor het uittrekken van zijn shirt zoals gebruikelijk een gele kaart van de scheidsrechter. Daar blijft het echter mogelijk niet bij. De UEFA staat het tonen van politieke symbolen niet toe.
Jaremtsjoek begrijpt dat Benfica mogelijk een boete krijgt voor zijn actie. Volgens de reglementen loopt hij zelfs kans op een schorsing. "Maar de club staat achter me en steunt me", zei de Oekraïner. "Ik wilde mijn land graag steunen. De situatie daar maakt mij bang. Ik had er goed over nagedacht."
EK-shirt
Oekraïne mocht vorig jaar op het EK met een shirt voetballen waarop een afbeelding van het in 2014 door Rusland geannexeerde schiereiland de Krim en patriottische slogans stonden. Na protest van Rusland moest wel een slogan van het shirt verwijderd worden.
Evgeniy Levchenko kon de manier waarop zijn landgenoot de gelijkmaker tegen Ajax vierde wel waarderen. "Jaremtsjoek respect", twitterde de voorzitter van de Nederlandse spelersvakbond VVCS, die afkomstig is uit Oekraïne.
Meer uit Voetbal
VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Het tegen degradatie vechtende Deportivo Alavés heeft tegen landskampioen FC Barcelona 3 punten gepakt. De wedstrijd in Vitoria-Gasteiz eindigde in 1-0 voor de thuisploeg.
1 uur geledenROME (ANP) - Internazionale heeft voor de tiende keer de Coppa Italia gewonnen. De club uit Milaan, die ook al landskampioen is geworden, was in de finale in Rome met 2-0 te sterk voor Lazio. Denzel Dumfries was goed voor een assist.
1 uur geledenLENS (ANP) - Paris Saint-Germain is voor de vijfde keer op rij kampioen van Frankrijk geworden. De ploeg van trainer Luis Enrique won de topper tegen RC Lens met 2-0 en kan in de laatste speelronde niet meer worden ingehaald.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City houdt de druk op koploper Arsenal in de Engelse titelstrijd. De ploeg van trainer Pep Guardiola won in eigen huis met 3-0 van Crystal Palace.
2 uur geledenALMERE (ANP) - Willem II heeft de eerste wedstrijd in de halve finale van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen van Almere City. In Almere won de ploeg van trainer John Stegeman met 1-0 door een treffer van Samuel Bamba.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Tjaronn Chery (NEC), Mika Godts (Ajax), Ismael Saibari (PSV), Joey Veerman (PSV) en Jacob Trenskow (sc Heerenveen) maken kans om te worden verkozen tot Speler van het Jaar van de Eredivisie. Saibari behoorde ook vorig jaar tot de genomineerden, maar zag de titel toen naar Sem Steijn (destijds FC Twente) gaan.
11 uur geledenPAMPLONA (ANP) - Atlético Madrid heeft zich hersteld van de uitschakeling door Arsenal in de halve finales van de Champions League en de daaropvolgende nederlaag in La Liga tegen Celta de Vigo. Bij Osasuna won de ploeg van trainer Diego Simeone met 2-1.
1 dag geleden