Strade Bianche heropent WorldTour voor wielrenners
SIENA (ANP) - Na de noodgedwongen pauze vanwege het coronavirus gaat de UCI WorldTour voor het wielerpeloton weer verder met de Strade Bianche. De koers over deels onverharde wegen wordt pas voor de veertiende keer verreden, maar heeft inmiddels al veel status. Vorig jaar won de Fransman Julian Alaphilippe, terwijl bij de vrouwen de afgelopen twee jaar Nederlandse rensters zegevierden: in 2018 Anna van der Breggen en een jaar later Annemiek van Vleuten.
De vrouwen starten om 12.00 uur en arriveren na een koers over 136 kilometer rond 16.00 uur in Siena. Rond het middaguur zijn de mannen al onderweg voor een strijd over 184 kilometer. Over elf grindstroken telt het parcours in totaal 63 kilometer onverharde wegen. Behalve Alaphilippe wordt zeker Mathieu van der Poel voorin verwacht. Wout van Aert, de kopman van de Nederlandse ploeg Jumbo-Visma, behoort ook tot de kanshebbers. De Belg werd al twee keer derde.
Er worden hoge temperaturen verwacht in Toscane, waar de renners na al die grindstroken kort voor de finish nog de Via Santa Caterina wacht, een klimmetje met een maximaal stijgingspercentage van 16 procent. De aankomst van de mannen wordt rond 18.30 uur verwacht.
De Strade Bianche zou eigenlijk op 7 maart plaatsvinden, maar de uitbraak van het coronavirus voorkwam dat.
Meer uit Sport
MONTREAL (ANP) - Max Verstappen ziet met de nieuwe regels voor de Formule 1 in 2027 de kans toenemen dat hij volgend jaar in de koningsklasse van de autosport actief blijft. De viervoudig wereldkampioen noemde de aanpassingen van de huidige motorreglementen een stap in de goede richting.
28 minuten geledenGIZEH (ANP) - Rico Verhoeven vecht zaterdag tegen Oleksandr Usyk om de wereldtitel in het zwaargewicht van de World Boxing Council (WBC), de meest prestigieuze boksbond van de wereld.
2 uur geledenGIZEH (ANP) - Rico Verhoeven krijgt ongeacht de uitslag van zijn wedstrijd om de wereldtitel van bond WBC tegen Oleksandr Usyk een nieuwe kans als bokser. "We houden hem erbij, of hij nu wint of verliest", beloofde Turki Al-Sheikh tijdens een persconferentie in The Grand Egyptian Museum. "Hij gaat ook vechten op andere grote evenementen. Het is een legende."
3 uur geledenNOVI LIGURE (ANP) - De Belg Alec Segaert heeft de twaalfde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De 23-jarige renner van Bahrain - Victorious plaatste op enkele kilometers van de finish in Novi Ligure een versnelling en bleef het uitgedunde peloton net voor. Zijn landgenoot Toon Aerts won na 175 kilometer de sprint om de tweede plaats, voor Guillermo Silva uit Uruguay.
6 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Roland Garros lijkt het prijzengeld dit jaar niet te verhogen, ondanks de onvrede bij tennissers over de verdeling van de toernooiopbrengsten. "We zullen niet toegeven", zei toernooidirecteur Amélie Mauresmo donderdag.
7 uur geledenBARCELONA (ANP) - MotoGP-rijder Álex Márquez mist sowieso de komende twee grands prix. De Spanjaard uit het team Gresini Racing heeft tijd nodig om te herstellen van een gebroken halswervel en een gebroken sleutelbeen. Hij liep de verwondingen op bij een zware crash afgelopen zondag in de Grote Prijs van Catalonië.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennissers Tallon Griekspoor en Botic van de Zandschulp ontlopen in de eerste ronde van Roland Garros de grote namen. Griekspoor treft in Parijs voor het eerst in zijn carrière Matteo Arnaldi, de Italiaanse nummer 96 van de wereld. Griekspoor staat zelf 31e. Van de Zandschulp neemt het op tegen de Argentijn Francisco Cerúndolo, van wie hij drie keer eerder verloor. Het toernooi begint zondag.
9 uur geleden