Straatracers gewond in Hendrik-Ido-Ambacht, politie wil ingrijpen
HENDRIK-IDO-AMBACHT (ANP) - In Hendrik-Ido-Ambacht en ook op andere plekken in de Zuid-Hollandse regio Drechtsteden is er de afgelopen weken overlast door straatracebijeenkomsten. Afgelopen zondag raakten twee mensen die raceten op scooters gewond toen ze frontaal op elkaar botsten, zegt een politiewoordvoerster. De politie wil de races stoppen en gaat daarom actiever handhaven.
Het ging zondag in Hendrik-Ido-Ambacht om een bijeenkomst op en rond de Nijverheidsweg. Daar waren zo'n tweehonderd mensen aanwezig. Op sociale media wordt er vaak van tevoren een oproep geplaatst om te komen, legt de woordvoerster uit. Volgens de politie zijn de races levensgevaarlijk en kunnen ook omstanders gewond raken. Bovendien zorgt de herrie voor overlast en komen de ronkende motoren ook de luchtkwaliteit niet ten goede.
"Met het oog op komend weekend en het mooie weer willen we de boodschap afgeven: kom niet en doe het niet", stelt de politie, die samenwerkt met de gemeente en het Openbaar Ministerie (OM) om de straatraces aan te pakken. "Reken op meer motorsurveillance, rollerbankcontroles, inbeslagname van voertuigen en meer en snellere handhaving."
Behalve met scooters wordt er soms ook geracet met auto's, zegt de woordvoerster. Het is volgens haar lastig boetes uit te delen of aanhoudingen te verrichten. "Daarvoor moet je een strafbaar feit plegen. En daar staan met je scooter is an sich niet verboden. Voor een boete moet vastgesteld zijn dat er te hard is gereden, iemand geen rijbewijs heeft of bijvoorbeeld mogelijk onder invloed is." Omwonenden in Hendrik-Ido-Ambacht worden opgeroepen het te melden als zij weten welke straten als racebaan worden gebruikt.
Meer uit Binnenland
HEERENVEEN (ANP) - De jubileumeditie van De Hollandse 100 heeft een recordbedrag opgeleverd. Het sportevenement bracht tot nu toe 354.000 euro op voor onderzoek naar lymfeklierkanker, meldt de organisatie. Ruim 740 mensen deden mee aan de tiende editie van De Hollandse 100. Donateurs kunnen nog tot donderdag geld schenken.
14 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Een 21-jarige man uit Eindhoven is zaterdagavond aangehouden in een terrorismeonderzoek. Dat meldt de politie zondag. De politie onderzoekt of de man banden heeft met Islamitische Staat (IS).
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Het programma RTL Tonight stopt. Dat heeft een woordvoerder aan het ANP bevestigd na een bericht van het AD. De laatste uitzending van het RTL 4-programma is op 12 juni. Vanaf komend najaar kiest de zender voor een "vertrouwde talkshowopzet", gepresenteerd door Renze Klamer.
2 uur geledenWAGENINGEN/LEIDEN (ANP) - Mensen met hooikoorts krijgen het dit voorjaar "behoorlijk voor de kiezen", schrijven deskundigen op Nature Today. Het seizoen begon al uitzonderlijk vroeg, met onder meer een recordhoge concentratie elzenpollen in de lucht. Afgelopen week was de pollenconcentratie van de es, populier, iep en haagbeuk hoog, melden het LUMC in Leiden en ziekenhuis Elkerliek in Helmond.
5 uur geledenHOORN (ANP) - Een van de drie mensen die zaterdagavond gewond raakten door een steekpartij in Hoorn, is overleden. Het gaat om een 29-jarige man uit Hoorn, meldt de politie.
7 uur geledenHOORN (ANP) - Aan de Italiaanse Zeedijk in Hoorn zijn zaterdagavond drie mensen gewond geraakt. Dat meldt de politie Noord-Holland. Om 23.22 uur werd er melding gemaakt van een steekincident, bevestigt een politiewoordvoerder. Het incident gebeurde op straat in het horecagebied.
14 uur geledenNIEUWERKERK (ANP) - Een van de vier mensen die gewond raakten door een ernstig auto-ongeluk op de N59 bij het Zeeuwse Nieuwerkerk is overleden, meldt de politie. Het gaat om een 19-jarige inwoonster van Aagtekerke. Ze overleed ter plaatse.
18 uur geleden