Straatracers gewond in Hendrik-Ido-Ambacht, politie wil ingrijpen
HENDRIK-IDO-AMBACHT (ANP) - In Hendrik-Ido-Ambacht en ook op andere plekken in de Zuid-Hollandse regio Drechtsteden is er de afgelopen weken overlast door straatracebijeenkomsten. Afgelopen zondag raakten twee mensen die raceten op scooters gewond toen ze frontaal op elkaar botsten, zegt een politiewoordvoerster. De politie wil de races stoppen en gaat daarom actiever handhaven.
Het ging zondag in Hendrik-Ido-Ambacht om een bijeenkomst op en rond de Nijverheidsweg. Daar waren zo'n tweehonderd mensen aanwezig. Op sociale media wordt er vaak van tevoren een oproep geplaatst om te komen, legt de woordvoerster uit. Volgens de politie zijn de races levensgevaarlijk en kunnen ook omstanders gewond raken. Bovendien zorgt de herrie voor overlast en komen de ronkende motoren ook de luchtkwaliteit niet ten goede.
"Met het oog op komend weekend en het mooie weer willen we de boodschap afgeven: kom niet en doe het niet", stelt de politie, die samenwerkt met de gemeente en het Openbaar Ministerie (OM) om de straatraces aan te pakken. "Reken op meer motorsurveillance, rollerbankcontroles, inbeslagname van voertuigen en meer en snellere handhaving."
Behalve met scooters wordt er soms ook geracet met auto's, zegt de woordvoerster. Het is volgens haar lastig boetes uit te delen of aanhoudingen te verrichten. "Daarvoor moet je een strafbaar feit plegen. En daar staan met je scooter is an sich niet verboden. Voor een boete moet vastgesteld zijn dat er te hard is gereden, iemand geen rijbewijs heeft of bijvoorbeeld mogelijk onder invloed is." Omwonenden in Hendrik-Ido-Ambacht worden opgeroepen het te melden als zij weten welke straten als racebaan worden gebruikt.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam heeft de 66-jarige Abderrahim El M. uit Rotterdam veroordeeld tot 20 maanden gevangenisstraf voor het meenemen van staatsgeheime informatie naar huis. De verdachte werkte bij de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV). De rechtbank sprak hem vrij van het lekken van de informatie aan de Marokkaanse geheime dienst.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Jetten heeft woensdag gesproken met mensen uit de Iraanse gemeenschap. Hij wilde van hen horen "hoe zij naar de situatie in het land kijken en welke impact dit op henzelf en hun omgeving heeft", laat hij op sociale media weten. Israël en de Verenigde Staten bombarderen Iran sinds eind vorige maand.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De geplande inhoudelijke behandeling van de zaak tegen Raily B., verdacht van het leiden van een criminele organisatie die een moordaanslag op Peter R. de Vries zou hebben voorbereid, is uitgesteld. Dat bepaalde de rechter woensdag tijdens de vierde inleidende zitting.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Claudia van Bruggen (Justitie, D66) staat open voor het idee om gevangenispersoneel meer te betalen dan ander overheidspersoneel. Dat is momenteel niet mogelijk, omdat medewerkers van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) onder de cao vallen voor rijksambtenaren. Na de roep van meerdere Kamerleden om hier verandering in te brengen, is de bewindsvrouw bereid om te onderzoeken of DJI-personeel een aparte cao kan krijgen.
2 uur geledenLEUSDEN (ANP) - Het overgrote deel van de Nederlandse reizigers dat gestrand was in het Midden-Oosten is thuis. De ANVR schat dat er momenteel nog zo'n vijftig mensen vastzitten in de regio door de oorlog in Iran. De rest is al via een repatriërings- of chartervlucht teruggevlogen naar Nederland.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Dat de Raad van State de verbreding van de snelwegen rond Utrecht heeft geblokkeerd, is teleurstellend, reageert minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat) in een verklaring. "Dit is slecht nieuws voor de bereikbaarheid, woningbouw en economie."
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens (AP) heeft in de aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen ongeveer veertig gevallen ontdekt van politieke partijen die vermoedelijk de regels voor gerichte onlineadvertenties hebben overtreden.
3 uur geleden