Stormschade aan bossen valt mee
UTRECHT (ANP) - De schade die zuidwesterstorm Ciara aan de bossen in het land heeft aangericht valt mee, laat Staatsbosbeheer weten. Volgens een woordvoerder is er zondag en maandag slechts een beperkt aantal bomen omgewaaid.
"Ik krijg tot nu toe van al mijn collega's te horen dat het meevalt. Zo zijn er geen hele stukken bos omgewaaid. Ook op Texel, waar het 't hardst stormde, is de schade niet bijzonder."
Volgens de woordvoerder kan het lage aantal omgewaaide bomen worden verklaard door het feit dat er nog geen loof aan de takken groeit. "Met verse bladeren vangen de bomen meer wind." Ook wijst hij erop dat bomen die er slecht voor staan uit voorzorg door Staatsbosbeheer worden gekapt. "Ook dat zie je nu terug in de beperkte omvang van de schade."
"Het is goed voor een bos als er af en toe een grote, oude boom omwaait", zegt de woordvoerder, die eigenlijk niet van schade wil spreken. "Dan komt er meer licht door en krijgen andere planten en dieren meer kansen. Zo wordt en blijft een bos dynamisch."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Eerste Kamer is belangrijk voor een nieuwe coalitie, schrijft verkenner Wouter Koolmees (D66) in zijn verslag. Hij ziet dat partijen "ambitieuze plannen" hebben waarvoor "grote wetswijzigingen" moeten worden gedaan. Bovendien maken beoogde investeringen, bijvoorbeeld in defensie, het nodig om te bezuinigen. Dat alles lukt volgens de verkenner alleen als in de Eerste Kamer meerderheden worden gevonden voor die plannen.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Supporters van FC Porto hebben vorige week rond de Europa League-wedstrijd tegen FC Utrecht acht bussen vernield. In totaal zijn 78 voetbalsupporters aangehouden, van wie de meesten van (de harde kern van) FC Porto waren, meldt burgemeester Sharon Dijksma in een brief aan de gemeenteraad. De politie nam ongeveer 20 kilo aan vuurwerk in beslag.
1 uur geledenMOERDIJK (ANP) - Het dorp Moerdijk in Noord-Brabant moet verdwijnen om plaats te maken voor uitbreiding van het bestaande haven- en industrieterrein in die plaats. Dat deelt het bestuur van de gelijknamige gemeente dinsdagavond mee op een publieke informatiebijeenkomst in dorpshuis de Ankerkuil.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Jesse Klaver noemt het advies van verkenner Wouter Koolmees om CDA en D66 het voortouw te laten nemen "verstandig". De fractieleider van GroenLinks-PvdA "vertrouwt erop dat het Jetten en Bontenbal lukt inhoudelijk een goede stap vooruit te zetten". Dat schrijft hij op X na het verschijnen van het verslag van de D66-verkenner.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - VVD-leider Dilan Yeşilgöz "waakt voor tijdrovende tussenstappen" in de formatie, schrijft ze op X naar aanleiding van het verslag van verkenner Wouter Koolmees. Ze licht niet toe wat ze daarmee precies bedoelt. Koolmees heeft aanbevolen dat D66 en CDA drie weken met elkaar gaan onderhandelen over een eerste aanzet van een coalitieakkoord. De VVD had daar graag bij aangesloten, schrijft de verkenner in zijn verslag.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - CDA-leider Henri Bontenbal staat naar eigen zeggen te "popelen" om met D66 "naar de inhoud te gaan". De reden waarom verkenner Wouter Koolmees (D66) aanbeveelt dat alleen deze twee partijen beginnen met onderhandelen voor een aanzet van een coalitieakkoord kan de christendemocraat "goed volgen".
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66-leider Rob Jetten gaat graag met het CDA aan de slag om te kijken "welke stappen we kunnen zetten" om een positieve agenda te maken. Maar hij ziet wel dat er "een risico" is in deze opzet, omdat niet duidelijk is of de voorstellen op een meerderheid kunnen gaan rekenen. Dat zei Jetten nadat D66-verkenner Wouter Koolmees dinsdagavond zijn advies had gepresenteerd.
3 uur geleden