Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Stormloop op privéjets door coronacrisis

Stormloop op privéjets door coronacrisis

WASHINGTON (ANP) - Terwijl veel vliegtuigmaatschappijen zware tijden doormaken door de coronacrisis, doet een andere tak van de luchtvaartindustrie nog wel goede zaken. Bedrijven die vluchten aanbieden met privéjets zeggen dat de telefoon roodgloeiend staat.

"Het heeft allemaal te maken met het coronavirus", zegt topman Richard Zaher van het Amerikaanse Paramount Business Jets. Hij schat dat het aantal mensen dat informeert naar vluchten is verviervoudigd. Het aantal boekingen zou met 20 tot 25 procent zijn toegenomen.

"Onze vaste klanten vliegen nog steeds zoals ze dat altijd al deden. Maar we zien nu ook een toename van nieuwe klanten die in de meeste gevallen nog nooit privé hebben gevlogen", zegt de topman.

Fors prijskaartje

De nieuwe klanten hebben volgens Zaher vaak een persoonlijk noodgeval en kunnen of willen geen lijnvlucht nemen. Hij noemt het voorbeeld van een vrouw die haar moeder wilde verplaatsen in de VS. "De moeder kreeg zuurstof toegediend en moest van de ene naar de andere kust worden gevlogen."

Aan het gebruik van een privéjet hangt veelal een fors prijskaartje. Een retourtje Londen - New York kan zomaar 150.000 dollar (ruim 138.000 euro) kosten. Toch melden zich ook bij andere bedrijven meer klanten.

Grenzen

MayJets in Hongkong meldt dat het aantal boekingen is verdrievoudigd sinds het begin van de epidemie. Klanten zouden lijnvluchten mijden omdat ze niet in een afgesloten ruimte willen zitten met honderden mensen.

Daniel Tang van MayJets verwacht echter dat ook zijn sector niet ontkomt aan de gevolgen van de crisis. "Nu steeds meer landen de maatregelen aan de grenzen aanscherpen, wordt het steeds moeilijker om te vliegen. Zelfs met privéjets."

Meer uit Buitenland

Parlement Egypte keurt militaire steun aan Saudi-Arabië goed

CAÏRO (ANP/RTR/AFP) - Egypte kan Saudi-Arabië helpen verdedigen tegen aanvallen van de Houthi's in Jemen. Het Egyptische parlement heeft toestemming gegeven voor het sturen van militaire steun, melden parlementariërs en lokale media.

7 minuten geleden
Macron belooft Franse demonstranten tegemoet te komen

PARIJS (ANP) - De Franse overheid komt met "krachtige maatregelen" als reactie op de protesten in het land, belooft president Emmanuel Macron. Hij zegt de regering te hebben gevraagd "tegemoet te komen aan de legitieme eisen" van demonstranten.

15 minuten geleden
VN-onderzoekscommissie: Israël pleegt nog steeds genocide in Gaza

GENÈVE (ANP/AFP) - Israël gaat nog steeds door met het plegen van genocide tegen Palestijnen in de Gazastrook, aldus een onderzoekscommissie van de Verenigde Naties. Ook begaat Israël volgens de commissie oorlogsmisdaden en misdrijven tegen de menselijkheid op de Westelijke Jordaanoever, waaronder uitroeiing, foltering, verkrachting en moord.

17 minuten geleden
Ruim 3000 ontheemden na Israëlische operatie in Palestijns Hebron

HEBRON (ANP/AFP) - Israël heeft inmiddels meer dan 3000 Palestijnen verdreven uit Hebron, meldt het stadsbestuur. De Israëlische krijgsmacht (IDF) begon vrijdag met een omvangrijke operatie in Hebron, de grootste stad op de bezette Westelijke Jordaanoever.

1 uur geleden
Coalitiegesprekken in Zweden opnieuw mislukt

STOCKHOLM (ANP) - In Zweden is een nieuwe poging om een coalitie te vormen mislukt. Partijleider Elisabeth Thand Ringqvist van de Centrumpartij ziet onvoldoende steun voor de vorming van een centrumregering.

2 uur geleden
Rusland staat open voor meer humanitaire wapenstilstanden

MOSKOU (ANP/AFP) - Rusland staat open voor meer korte humanitaire wapenstilstanden langs de frontlinie, zei Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov tegen verslaggevers. Hij verwijst naar het humanitaire bestand dat naar verwachting in de nacht van maandag op dinsdag ingaat rond de stad Olesjky. Maar Rusland zegt het offensief tegen Oekraïne niet te zullen afremmen.

3 uur geleden
Britse premier ziet nieuwe EU-toetreding wel zitten

LONDEN (ANP) - De Britse premier Andy Burnham hoopt dat zijn land uiteindelijk weer toetreedt tot de Europese Unie. "Ik denk niet dat het is gelopen zoals mensen zeiden dat het zou gaan", zei hij tijdens een interview met ITV over de Brexit.

3 uur geleden