Stormloop op nieuwe Britse overheidssite voor coronatesten
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Britten die zich op een nieuwe overheidssite wilden aanmelden om getest te worden op het coronavirus, moesten er vrijdag snel bij zijn. Al na twee minuten waren alle vijfduizend beschikbare testkits besteld.
De op vrijdag gelanceerde website is volgens de BBC bedoeld voor mensen met cruciale beroepen en hun gezinnen. Zij kunnen zich aanmelden als iemand in hun huishouden symptomen heeft die kunnen wijzen op een besmetting met het coronavirus.
Mensen kunnen via de site een testkit aanvragen of een afspraak maken om bij een drive-in getest te worden. Daar hebben zich 15.000 mensen voor aangemeld. De Britse omroep bericht dat de website vanwege de enorme vraag na twee uur moest sluiten.
Vraag
De stormloop op de site laat zien dat de vraag naar testen groot is. De Britse regering ligt al langer onder vuur omdat volgens critici veel te weinig wordt getest en heeft ook toegezegd daar werk van te maken.
Minister van Volksgezondheid Matt Hancock wil voor het eind van de maand 100.000 coronatesten per dag laten uitvoeren, maar die doelstelling is nog lang niet gehaald. Uit de meest recente cijfers blijkt dat op 22 april minder dan 24.000 testen zijn gedaan.
Meer uit Buitenland
SANAA (ANP/DPA/RTR) - De Houthi's in Jemen melden dat ze de oliesector in buurland Saudi-Arabië onder vuur hebben genomen. Een woordvoerder van de gewapende groepering zegt dat drones en raketten zijn afgevuurd.
48 minuten geledenDAMASCUS (ANP/RTR) - In Syrië zijn 35 doden en 30 gewonden gevallen door een botsing tussen twee bussen, meldt het Syrische staatspersbureau SANA. Het ongeluk vond zaterdag plaats op de weg tussen de hoofdstad Damascus en Deir al-Zor.
1 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP/RTR) - De Indiase onderwijsminister Dharmendra Pradhan stapt op na de aanhoudende demonstraties in het land, de grootste in jaren. De jonge betogers eisten onder meer zijn vertrek na een reeks onregelmatigheden bij belangrijke examens.
4 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - De Spaanse premier Pedro Sánchez heeft een bezoek gebracht aan het gebied ten westen van Madrid waar een grote natuurbrand woedt. De prioriteit bij het bestrijden van de vlammen ligt bij het "redden van levens", zei hij.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse premier Sébastien Lecornu heeft de krijgsmacht opdracht gegeven een militair transportvliegtuig in te zetten bij de brandbestrijding in het zuidwesten van Frankrijk. Hij meldde eerder dat in de departementen Gironde, waar Bordeaux ligt, en Landes meer dan 141.000 mensen zijn geëvacueerd.
5 uur geledenROME (ANP/RTR) - De Italiaanse minister van Defensie Guido Crosetto heeft de onlangs ontslagen Oekraïense minister van Defensie Mychajlo Fedorov aangeboden om als adviseur voor hem in Italië te komen werken. Het ontslag van de populaire minister leidde tot veel onrust in Oekraïne.
6 uur geledenBOEKAREST (ANP/RTR) - Het Roemeense ministerie van Defensie meldt dat voor de tweede dag op rij een drone is neergeschoten die het luchtruim was binnengedrongen. Een F-16-gevechtsvliegtuig haalde het onbemande toestel neer boven een onbewoond gebied bij de grens met Oekraïne.
7 uur geleden