Stormloop op nieuwe Britse overheidssite voor coronatesten
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Britten die zich op een nieuwe overheidssite wilden aanmelden om getest te worden op het coronavirus, moesten er vrijdag snel bij zijn. Al na twee minuten waren alle vijfduizend beschikbare testkits besteld.
De op vrijdag gelanceerde website is volgens de BBC bedoeld voor mensen met cruciale beroepen en hun gezinnen. Zij kunnen zich aanmelden als iemand in hun huishouden symptomen heeft die kunnen wijzen op een besmetting met het coronavirus.
Mensen kunnen via de site een testkit aanvragen of een afspraak maken om bij een drive-in getest te worden. Daar hebben zich 15.000 mensen voor aangemeld. De Britse omroep bericht dat de website vanwege de enorme vraag na twee uur moest sluiten.
Vraag
De stormloop op de site laat zien dat de vraag naar testen groot is. De Britse regering ligt al langer onder vuur omdat volgens critici veel te weinig wordt getest en heeft ook toegezegd daar werk van te maken.
Minister van Volksgezondheid Matt Hancock wil voor het eind van de maand 100.000 coronatesten per dag laten uitvoeren, maar die doelstelling is nog lang niet gehaald. Uit de meest recente cijfers blijkt dat op 22 april minder dan 24.000 testen zijn gedaan.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De FBI heeft een mogelijke terreuraanslag voorkomen die tijdens het kooigevecht in de tuin van het Witte Huis had moeten plaatsvinden, meldt Fox News. Het UFC-kooigevecht werd afgelopen weekend georganiseerd ter ere van de 80e verjaardag van de Amerikaanse president Donald Trump.
4 minuten geledenÉVIAN-LES-BAINS (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is niet tevreden over de manier waarop Israël oorlog voert in Libanon. Hij suggereerde tijdens de G7-top in Évian-les-Bains dat Syrië wat hem betreft de strijd tegen Hezbollah in Libanon zou kunnen overnemen. "Want om eerlijk te zijn denk ik dat zij het beter zouden doen."
1 uur geledenÉVIAN (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt later op dinsdag een ontmoeting te hebben met zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky. De twee leiders zijn in Frankrijk voor een G7-top.
1 uur geledenWARSCHAU (ANP/AFP) - De Poolse politie heeft twee personen uit Belarus opgepakt nadat een Russische Poetin-criticus in het oosten van Polen werd doodgeschoten. De betrokkenheid van de mannen bij de moord wordt nog onderzocht.
1 uur geledenBERGEN (ANP/BELGA) - Het Belgische Openbaar Ministerie heeft een gevangenisstraf van 27 jaar geëist voor Paolo Falzone, die hoofdverdachte is in het proces rond het carnavalsdrama van Strépy-Bracquegnies. In 2022 reed hij onder invloed met hoge snelheid een groep carnavalsvierders aan. Hierbij vielen zeven doden en tientallen gewonden.
2 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Duitsland wijst het voorstel voor de EU-meerjarenbegroting 2028-2034 af. De financiering ervan is "volstrekt buitensporig", zei de Duitse minister Günther Krichbaum (Europese Zaken) dinsdag bij aankomst in Luxemburg. Daar bespreken de EU-ministers het compromisvoorstel van raadsvoorzitter Cyprus. Dat stelt een begroting voor die 2 procent lager is dan de 2000 miljard euro die de Europese Commissie wil. "We wijzen de voorgestelde bedragen af", zei Krichbaum.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De gesprekken over een vredesakkoord met de VS gaan waarschijnlijk vrijdag in Zwitserland van start, meldt de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Seyed Abbas Araghchi. Dat is ook de dag dat de tijdelijke overeenkomst tussen de landen officieel van kracht moet gaan.
3 uur geleden