Stormloop op kappers voor kerstcoupe
DEN HAAG (ANP) - Bij kappers in het hele land staat de telefoon roodgloeiend, nu veel mensen nog snel even proberen een afspraak in te plannen voor de dreigende lockdown. Afgelopen week sijpelde het nieuws binnen dat het kabinet denkt aan een harde lockdown. Net als een jaar eerder zou het land daarmee kort voor kerst goeddeels op slot gaan.
Medewerkers van een Middelburgse salon hebben afgesproken korter te gaan pauzeren, om maar zoveel mogelijk klanten te helpen. In Honselersdijk meldt een medewerkster van de plaatselijke kapper dat het kort na het nieuws over de dreigende lockdown piekte bij het maken van een afspraak.
Bij kappers in onder andere Alblasserdam, Roermond en Zaandam gaat de telefoon voortdurend. "Eigenlijk word je er een beetje gek van. We zitten helemaal vol en moeten constant nee zeggen", aldus de Zaanse kapster. De kapster in Alblasserdam zegt in ieder geval nog wel aan knippen toe te komen. Ook in Alkmaar krijgt een plaatselijke kapper continu appjes van alle kanten, met de vraag of er plaats is. Het antwoord laat zich raden. In Roermond, waar de kapper tot kerst is volgeboekt, werken ze al met een reservelijst, "omdat er altijd mensen afbellen wegens een hoestje of quarantaine".
Open plekjes snel gevuld
Overigens loopt het nog niet bij alle kappers storm. Bij een Venlose kapper zouden klanten vandaag nog terecht kunnen, al verwacht ze dat de open plekjes ook snel gevuld zullen zijn.
Volgens brancheorganisatie voor kappers ANKO is de drukte bij de kappers al iets van de laatste weken. Het zijn altijd al drukke weken richting de feestdagen en de voortdurende dreiging van een lockdown heeft dit vergroot. Een woordvoerster van ANKO benadrukt dat veel kappers de extra klandizie goed kunnen gebruiken, omdat ze nog altijd herstellende zijn van de vorige keren dat de deuren dicht moesten. Ze wijst erop dat veel ondernemers nog kampen met achterstallige betalingen, leningen en dat veel ondernemers hun pensioenpotjes eerder hebben leeggegeten. De reserves zijn nog niet aangevuld.
Impact
Het steekt de ANKO ook dat de coronasteunmaatregelen niet zijn aangepast. Zo zorgt de systematiek van de NOW en de TVL er nog steeds voor dat ondernemers buiten de boot vallen. In december zetten kappers doorgaans twee keer meer om dan in een reguliere maand. Daarmee is de impact van een lockdown op kappers groter dan het lijkt. Veel ondernemers vielen vorig jaar buiten de regeling. Dat dreigt nu weer. Daarnaast geldt voor kappers al dat ze omzet mislopen door de nu beperktere openingstijden.
De ANKO snapt dat er wat moet gebeuren, maar het dichtgooien van de kapperszaken is volgens de organisatie niet de oplossing. Ook omdat dit illegale en dus ongecontroleerde kapperspraktijken achter de voordeur in de hand werkt. "De druk van consumenten om toch geknipt te worden is groot", aldus de zegsvrouw.
De ANKO, die 70 procent van de markt vertegenwoordigt, geeft aan dat de echte impact van de coronacrisis nog zichtbaar moet worden. Ze zien dat meer kappers verder gaan met minder of zonder personeel, ook vanwege de regeldruk. Die verhuren dan bijvoorbeeld stoelen aan andere zzp'ers. Dit heeft ook impact op opleidingsplekken.
Meer uit Financieel
ARNHEM (ANP) - Claimorganisatie EUclaim heeft maandag al honderden claims binnen van reizigers van wie hun vlucht van of naar Schiphol vorige week werd geannuleerd. "De teller staat nu op bijna zeshonderd, maar dat zal nog verder oplopen", laat een woordvoerder maandag weten.
5 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen maandag omlaag na het bereiken van nieuwe recordstanden op vrijdag. Beleggers reageerden negatief op de nieuwe aanval van de regering-Trump op de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank. Jerome Powell, de voorzitter van de Federal Reserve, zei zondagavond een dagvaarding van het ministerie van Justitie te hebben ontvangen.
6 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De grote internationale grondstoffenhandelaren Vitol en Trafigura voeren gesprekken met raffinagebedrijven in Azië over de verkoop van Venezolaanse olie. Dat melden bronnen aan persbureau Bloomberg. Volgens Bloomberg hebben Vitol en Trafigura al voorlopige goedkeuring van de Amerikaanse regering gekregen voor het op de markt brengen van olie uit Venezuela.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol heeft een nieuwe directeur benoemd voor de infrastructuuractiviteiten op de luchthaven, zoals bouw en onderhoud. Per 1 april zal Bart Smolders de functie van chief infrastructure officer van Schiphol vervullen. Smolders komt van bouwbedrijf Heijmans, waar hij verantwoordelijk is voor alle infraprojecten.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het aantal werkenden in de Nederlandse horeca is hoger dan ooit. In 2025 was de sector goed voor 522.005 banen. Toch is het personeelstekort blijvend, vooral door een groeiend tekort aan jongeren. Daarvoor waarschuwt Marijke Vuik, voorzitter van branchevereniging Koninklijke Horeca Nederland (KHN).
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Steeds meer mensen gaan liever overdag een hapje of drankje doen dan 's avonds. En daar spelen horecazaken gretig op in. Het aantal koffiebars stijgt, terwijl de daling van het aantal cafés en discotheken doorzet. Deze ontwikkeling was al voor de coronacrisis ingezet, maar de beperkingen van die tijd hebben de vaart wel versneld. Dat zegt Marijke Vuik, voorzitter van branchevereniging Koninklijke Horeca Nederland (KHN), tijdens vakbeurs Horecava in Amsterdam.
4 uur geledenVEGHEL (ANP) - Jumbo heeft in 2025 meer omzet geboekt onder de nieuwe strategie, die aan het begin van het tweede kwartaal werd ingezet. Ook kijkt het supermarktbedrijf "vol vertrouwen naar 2026" met Jesper Højer als nieuwe topman. Højer, die op 1 januari 2026 officieel interim-topman Tom Heidman opvolgde, wil de opgaande lijn in 2026 voortzetten.
4 uur geleden