Stormloop op eerste munten met koning Charles
LONDEN (ANP) - Vele duizenden Britten hebben maandag geprobeerd de herdenkingscollectie voor koningin Elizabeth te bemachtigen. De digitale stormloop op de eerste munten met het portret van de nieuwe Britse koning Charles erop zorgde ervoor dat de website van de Royal Mint meerdere malen vastliep.
"Duizenden mensen bezoeken onze website", laat de Mint op Twitter weten. "Wij excuseren ons voor de wachtrij." De collectie is echter "onbeperkt en beschikbaar tot 31 december, dus maak je geen zorgen", beklemtoont de Mint.
De munten werden maandag vrijgegeven. Het gaat om een reeks speciale herdenkingsmunten van 5 pond ter ere van de overleden koningin Elizabeth. De herdenkingsmunt van 5 pond wordt door de Britse Royal Mint verkocht aan verzamelaars. Afgelopen vrijdag werden al de munten van 50 pence met het portret van Charles gepresenteerd. Deze komen naar verwachting aan het einde van het jaar in omloop.
Beeldhouwer Martin Jennings heeft het portret van de koning ontworpen. Charles kijkt naar links op de munten, in tegenstelling tot zijn moeder, die de blik naar rechts had gericht. Volgens een Britse traditie kijken opeenvolgende vorsten op de munt de andere richting uit dan hun voorganger. Charles draagt op de afbeelding geen kroon, net als de eerdere Britse koningen. Zijn moeder werd op de munten juist wel afgebeeld met een kroon.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump leek in een interview op Fox News aan te kondigen dat de Verenigde Staten "grondaanvallen" tegen drugskartels in Mexico van plan zijn. "We gaan beginnen met grondaanvallen, wat de drugskartels betreft", zei Trump. "De kartels runnen Mexico. Het is heel erg triest om te zien wat er daar gebeurt."
9 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij de Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado ontmoet als ze volgende week in Washington is. "Ik heb begrepen dat ze ergens volgende week komt, en ik kijk ernaar uit haar te ontmoeten", zei Trump tegen Fox News, zonder nadere details te verstrekken.
2 uur geledenKYIV (ANP) - Russische aanvallen op de Oekraïense hoofdstad en de buitenwijken hebben vrijdag zeker drie mensen het leven gekost, aldus de burgemeester van Kyiv. De luchtmacht gaf een landelijke raketwaarschuwing af.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse rapper Sean 'Diddy' Combs, die veroordeeld is voor zedenmisdrijven, heeft Donald Trump om gratie gevraagd. Dat zei de Amerikaanse president in een interview met The New York Times. Het verzoek bereikte hem per brief. Trump zei dat hij niet heeft overwogen het verzoek in te willigen.
3 uur geledenPORTLAND (ANP) - Amerikaanse federale agenten hebben twee mensen neergeschoten in Portland, in de staat Oregon. Dat meldt de politie. De slachtoffers, een man en een vrouw, zijn naar het ziekenhuis gebracht. Hun toestand is onbekend.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Bijna 80.000 huishoudens in het zuidwesten van het Verenigd Koninkrijk zitten zonder stroom door storm Goretti, meldt de BBC. Op de Scilly-eilanden, een kleine eilandengroep ten westen van Engeland, werd een windsnelheid van 159 kilometer per uur geregistreerd.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft de subsidies voor zorgverzekeringen, die eind vorig jaar waren verlopen, nieuw leven ingeblazen. Dit biedt hoop aan miljoenen Amerikanen die te maken hebben gekregen met forse premiestijgingen.
5 uur geleden