Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Stormloop op Belgische reservelijst voor coronavaccinatie

Stormloop op Belgische reservelijst voor coronavaccinatie

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Er zijn zoveel mensen in België die in aanmerking willen komen voor een overgeschoten coronavaccin, dat een nieuwe reservelijst de toeloop nauwelijks aankan. De website van het reservesysteem ging dinsdag open, maar was de eerste uren soms niet toegankelijk.

De lijst moet voorkomen dat er vaccins verloren gaan. De vaccinatiecentra houden de bederfelijke vaccins nu soms over als mensen niet komen opdagen. Wie in België woont en er is ingeschreven kan zich erop laten zetten, ook 'Nederbelgen' dus. Dat zijn er, zeker in de grensstreek en in Brussel, heel wat.

De reservelijst is geen sluiproute voor bijvoorbeeld twintigers om ouderen in te halen. Ook reserves worden pas uitgenodigd als hun leeftijdsgroep aan de beurt is voor een prik. En de vaccinatiecentra doen mogelijk voorlopig nog niet vaak een beroep op de nieuwe landelijke lijst. Veel centra hebben ook eigen lokale reservelijsten, waarschuwt de werkgroep die de Belgische inentingscampagne leidt.

Half uur

Mensen kunnen op een speciale website aangeven wanneer ze bereikbaar en beschikbaar zijn. Wie daarna een tekstbericht krijgt met een uitnodiging, moet binnen een half uur bevestigen dat hij of zij die aanneemt. Anders mag een andere persoon op de reservelijst een prik komen halen.

In België hebben inmiddels 1,5 miljoen mensen een eerste dosis gekregen van een coronavaccin.

Meer uit Buitenland

'Noord-Korea heeft tien ballistische raketten afgevuurd'

SEOUL (ANP/RTR) - Noord-Korea heeft zaterdag tien ballistische raketten afgevuurd in de richting van de Japanse Zee. Dat meldt het Zuid-Koreaanse leger.

1 uur geleden
Venezuela en Colombia houden topoverleg na gevangenname Maduro

CARACAS (ANP/RTR) - Venezuela en Colombia hebben op hoog niveau overleg gehouden in Caracas. Ministers en andere functionarissen spraken in de Venezolaanse hoofdstad over samenwerking op gebieden als handel, toerisme, energie en veiligheid, meldt de regering van Venezuela.

9 uur geleden
President Trump vervangt hoofd van Kennedy Center

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bekendgemaakt dat het hoofd van het beroemde Kennedy Center in Washington wordt vervangen. Op zijn eigen platform Truth Social meldde Trump dat Richard Grenell stopt en dat Matt Floca hem opvolgt.

9 uur geleden
Axios: Trump wees aanbod Poetin af over Iraans verrijkt uranium

WASHINGTON (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Verenigde Staten voorgesteld het verrijkte uranium van Iran naar zijn land over te brengen. Dat had deel kunnen uitmaken van een deal om de oorlog in het Midden-Oosten te beëindigen, schrijft nieuwssite Axios. De Amerikaanse president Donald Trump zou het aanbod hebben afgeslagen.

10 uur geleden
Zelensky ontmoet zoon laatste sjah van Iran

PARIJS (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft in Parijs een ontmoeting gehad met Reza Pahlavi, de zoon van de laatste sjah van Iran. "De kroonprins en zijn team hebben me bijgepraat over de signalen die ze vanuit het land ontvangen", schreef de Oekraïense leider naderhand op X.

10 uur geleden
Rode Kruis slaat alarm over lot burgers in Libanon

BEIROET (ANP) - Het Internationale Comité van het Rode Kruis (ICRC) heeft alarm geslagen over de verslechterende situatie in Libanon. Daar slaan burgers massaal op de vlucht voor opgelaaid geweld tussen Israël en Hezbollah.

11 uur geleden
Hezbollah klaar voor 'lang conflict' met Israël

BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Hezbollah is klaar voor een lang conflict met Israël. Dat verklaarde leider Naim Qassem in een toespraak.

12 uur geleden