Stormloop op Belgische reservelijst voor coronavaccinatie
BRUSSEL (ANP/BELGA) - Er zijn zoveel mensen in België die in aanmerking willen komen voor een overgeschoten coronavaccin, dat een nieuwe reservelijst de toeloop nauwelijks aankan. De website van het reservesysteem ging dinsdag open, maar was de eerste uren soms niet toegankelijk.
De lijst moet voorkomen dat er vaccins verloren gaan. De vaccinatiecentra houden de bederfelijke vaccins nu soms over als mensen niet komen opdagen. Wie in België woont en er is ingeschreven kan zich erop laten zetten, ook 'Nederbelgen' dus. Dat zijn er, zeker in de grensstreek en in Brussel, heel wat.
De reservelijst is geen sluiproute voor bijvoorbeeld twintigers om ouderen in te halen. Ook reserves worden pas uitgenodigd als hun leeftijdsgroep aan de beurt is voor een prik. En de vaccinatiecentra doen mogelijk voorlopig nog niet vaak een beroep op de nieuwe landelijke lijst. Veel centra hebben ook eigen lokale reservelijsten, waarschuwt de werkgroep die de Belgische inentingscampagne leidt.
Half uur
Mensen kunnen op een speciale website aangeven wanneer ze bereikbaar en beschikbaar zijn. Wie daarna een tekstbericht krijgt met een uitnodiging, moet binnen een half uur bevestigen dat hij of zij die aanneemt. Anders mag een andere persoon op de reservelijst een prik komen halen.
In België hebben inmiddels 1,5 miljoen mensen een eerste dosis gekregen van een coronavaccin.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP/DPA) - De marine van de Iraanse Revolutionaire Garde heeft zaterdag gewaarschuwd dat elk schip dat de Straat van Hormuz nadert als een doelwit wordt beschouwd. Iran kondigde eerder op zaterdag aan de belangrijke zeestraat weer te willen afsluiten.
18 minuten geledenBEIROET (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft in het zuiden van Libanon een "gele lijn" ingesteld, vergelijkbaar met de denkbeeldige lijn waarmee het in Gaza zijn troepen scheidt van de door Hamas gecontroleerde gebieden. Het leger zei ook dat het een "terreurcel" had uitgeschakeld die langs deze grenslijn actief was.
1 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - Op de Schelde bij Antwerpen kunnen weer schepen varen, meldt de brandweer. Het scheepvaartverkeer was eerder op zaterdag gestremd, omdat een Nederlands vrachtschip was gezonken.
2 uur geledenKYIV(ANP/AFP/DPA) - De schutter die zaterdag in Kyiv meerdere mensen doodschoot en zelf werd gedood door de politie, was een 58-jarige man geboren in Moskou, zegt procureur-generaal Roeslan Kravtsjenko. Hij maakte gebruik van een automatisch wapen. Over een motief is nog niks bekend.
2 uur geledenLUANDA (ANP/RTR) - Paus Leo zet zich fel af tegen de exploitatie en het uitbuiten van Afrikaanse landen om hun waardevolle grondstoffen. In het olierijke Angola, zijn derde stop op zijn Afrikaanse rondreis, stelde hij dat Afrika slachtoffer is van "despoten en tirannen" die rijkdom beloven, maar die belofte niet nakomen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Amerikaanse strijdkrachten bereiden zich voor op het enteren van schepen die onder Iraanse vlag varen of die aan het land gelinkt kunnen worden, ook in internationale wateren. Dat schrijft de Wall Street Journal op gezag van anonieme VS-officials.
4 uur geledenNEW DELHI (ANP/RTR) - De Indiase autoriteiten willen opheldering van Iran over het beschieten van twee vrachtschepen in de Straat van Hormuz die, naar nu blijkt, onder Indiase vlag voeren. De Iraanse ambassadeur is ter verantwoording geroepen.
5 uur geleden