Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Stormloop Liverpool blijft uit bij Real Madrid

Stormloop Liverpool blijft uit bij Real Madrid

MADRID (ANP) - Liverpool heeft woensdag in de achtste finales van de Champions League tegen Real Madrid niet het 'onmogelijke' kunnen presteren. De inhaalrace, nodig na de nederlaag van 5-2 in het eerste duel op eigen veld, bleef in het Bernabéu van Madrid uit. Het desondanks toch wel boeiende duel eindigde mede daarom in een overwinning voor de thuisclub, 1-0.

Hoewel er een stormloop van Liverpool werd verwacht, hadden beide elftallen van het begin aanvallende intenties. Dat leidde vooral voor rust tot een aantrekkelijk duel van een hoog niveau, met kansen over en weer. Beide doelmannen, Thibaut Courtois (Madrid) en Alisson, blonken uit.

Liverpool had aanvankelijk de mogelijkheden om afstand te nemen, maar Cody Gakpo, Darwin Núñez en vooral Diogo Jota kwamen niet voorbij doelman Courtois. Aan de andere kant deden zich net zoveel kansen voor, die werden gemist door onder meer Vinícius Júnior en Federico Valverde. Eduardo Camavinga schoot op de lat.

Tweede helft

Na de hervatting verdween langzaam maar zeker de overtuiging aan de kant van Liverpool en kon Real Madrid het duel zonder al te grote problemen uitspelen. In de 78e minuut bij gelopen koers kwam Real Madrid door een doelpunt van Karim Benzema op 1-0, na voorbereidend werk van Vinícius Júnior.

Gakpo en Virgil van Dijk stonden in de basis bij Liverpool. Met naast Gakpo ook Mohamed Salah, Nunez en Jota had coach Jürgen Klopp vier aanvallers aan het duel laten beginnen. Aanvoerder Jordan Henderson en talent Stefan Bajcetic konden niet meedoen in de Spaanse hoofdstad. Ze waren niet fit.

Vorige maand kwam Liverpool op Anfield met 2-0 voor, maar daarna kwam Real Madrid op schot. Vinícius Júnior en Benzema waren in Engeland beiden twee keer trefzeker. Real Madrid versloeg Liverpool vorig seizoen in de finale van het toernooi, 1-0.

Meer uit Voetbal

Van Bronckhorst: Steijn was er niet klaar voor om in te vallen

ROTTERDAM (ANP) - Sem Steijn was er zaterdag in de thuiswedstrijd van Feyenoord tegen Fortuna Sittard niet klaar voor om in te vallen toen de Limburgers in de 86e minuut de 1-1 maakten. Dat vertelde trainer Giovanni van Bronckhorst maandag tijdens een persconferentie in aanloop naar de ontmoeting van dinsdag met Internazionale in de Champions League.

13 uur geleden
FC Utrecht heeft eerste betrokkenen van ongeregeldheden in beeld

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft op basis van camerabeelden de eerste betrokkenen in beeld van de ongeregeldheden na afloop van de bekerwedstrijd tegen Kozakken Boys. Dat meldt de Eredivisieclub op de eigen website.

14 uur geleden
Juventus met zege op Napoli naar uitduel met AZ

TURIJN (ANP) - Juventus reist met een lekker gevoel richting Alkmaar voor de uitwedstrijd van donderdag tegen AZ in de Europa League. De club uit Turijn won de thuiswedstrijd tegen Napoli met 2-0.

1 dag geleden
Arsenal herovert koppositie met uitzege op Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - Arsenal staat weer aan kop van de Premier League. De titelverdediger won de uitwedstrijd tegen Liverpool (0-1). Kai Havertz maakte het enige doelpunt.

1 dag geleden
FC Groningen verliest in de Euroborg van Sparta: 2-3

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft zondag thuis van Sparta verloren. Het elftal van trainer Dick Lukkien ging in de Euroborg tegen de Rotterdammers ten onder 2-3. FC Groningen staat tiende met 15 punten uit elf duels. Sparta steeg door de zege naar de elfde plaats met 12 punten.

1 dag geleden
Real Madrid boekt eenvoudige uitzege op Racing Santander

SANTANDER (ANP) - Real Madrid is met een eenvoudige uitzege op Racing Santander (0-3) in het spoor van FC Barcelona en Atlético Madrid gebleven. De eindstand stond al na 36 minuten op het scorebord.

1 dag geleden
Lazio na zege op Cagliari alleen aan kop in Serie A

ROME (ANP) - Lazio gaat alleen aan kop in de Serie A. De club uit Rome boekte een zwaarbevochten zege op Cagliari (2-1) en profiteerde van de nederlaag die Internazionale zaterdag in de stadsderby tegen AC Milan leed (3-1).

1 dag geleden