Stormloop Liverpool blijft uit bij Real Madrid
MADRID (ANP) - Liverpool heeft woensdag in de achtste finales van de Champions League tegen Real Madrid niet het 'onmogelijke' kunnen presteren. De inhaalrace, nodig na de nederlaag van 5-2 in het eerste duel op eigen veld, bleef in het Bernabéu van Madrid uit. Het desondanks toch wel boeiende duel eindigde mede daarom in een overwinning voor de thuisclub, 1-0.
Hoewel er een stormloop van Liverpool werd verwacht, hadden beide elftallen van het begin aanvallende intenties. Dat leidde vooral voor rust tot een aantrekkelijk duel van een hoog niveau, met kansen over en weer. Beide doelmannen, Thibaut Courtois (Madrid) en Alisson, blonken uit.
Liverpool had aanvankelijk de mogelijkheden om afstand te nemen, maar Cody Gakpo, Darwin Núñez en vooral Diogo Jota kwamen niet voorbij doelman Courtois. Aan de andere kant deden zich net zoveel kansen voor, die werden gemist door onder meer Vinícius Júnior en Federico Valverde. Eduardo Camavinga schoot op de lat.
Tweede helft
Na de hervatting verdween langzaam maar zeker de overtuiging aan de kant van Liverpool en kon Real Madrid het duel zonder al te grote problemen uitspelen. In de 78e minuut bij gelopen koers kwam Real Madrid door een doelpunt van Karim Benzema op 1-0, na voorbereidend werk van Vinícius Júnior.
Gakpo en Virgil van Dijk stonden in de basis bij Liverpool. Met naast Gakpo ook Mohamed Salah, Nunez en Jota had coach Jürgen Klopp vier aanvallers aan het duel laten beginnen. Aanvoerder Jordan Henderson en talent Stefan Bajcetic konden niet meedoen in de Spaanse hoofdstad. Ze waren niet fit.
Vorige maand kwam Liverpool op Anfield met 2-0 voor, maar daarna kwam Real Madrid op schot. Vinícius Júnior en Benzema waren in Engeland beiden twee keer trefzeker. Real Madrid versloeg Liverpool vorig seizoen in de finale van het toernooi, 1-0.
Meer uit Voetbal
PORTO (ANP) - Trainer Francesco Farioli staat met FC Porto in de kwartfinale van de Europa League. Hij won met zijn ploeg ook het thuisduel met VfB Stuttgart (2-0) , na een zege vorige week in Duitsland. William Gomes en Victor Froholdt maakten de doelpunten voor de thuisploeg, waar de Nederlander Pablo Rosario een basisplaats had.
1 uur geledenPRAAG (ANP) - Sven Mijnans was trots op AZ na de gewonnen uitwedstrijd tegen Sparta Praag (0-4) in de achtste finale van de Conference League. "Ik denk dat we het gewoon heel goed hebben gedaan", zei de aanvoerder van de club uit Alkmaar.
1 uur geledenPRAAG (ANP) - AZ staat in de kwartfinale van de Conference League. De club was in de uitwedstrijd veel te sterk voor Sparta Praag (0-4), na een mager uitgevallen zege vorige week in Alkmaar (2-1).
2 uur geledenFREIBURG (ANP) - SC Freiburg heeft zich geplaatst voor de kwartfinale van de Europa League na een 5-1-thuisoverwinning op KRC Genk. Celta de Vigo heeft zich ook bij de laatste acht gevoegd door met 2-0 te winnen op bezoek bij Olympique Lyon. In de kwartfinale treffen Freiburg en Celta de Vigo elkaar.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse voetbalsters hebben in Iran een heldenonthaal gekregen na hun terugkeer uit Australië. Op een centraal plein in Teheran werd het team gehuldigd voor duizenden toeschouwers. "Het is duidelijk dat deze sporters loyaal zijn aan hun thuisland, de vlag, de leider en de revolutie", zei voorzitter van de Iraanse voetbalbond Mehdi Taj terwijl hij naast de speelsters op een podium stond. Op een groot reclamebord op het plein was de selectie te zien met de tekst "mijn keuze, mijn thuisland".
3 uur geledenPRAAG (ANP) - Aanvaller Ro-Zangelo Daal begint om 21.00 uur met AZ aan het uitduel met Sparta Praag in de achtste finales van de Conference League. De vleugelaanvaller viel zondag tijdens het thuisduel met Heracles Almelo geblesseerd uit, maar is op tijd hersteld.
4 uur geledenZÜRICH (ANP) - Elk team in een vrouwencompetitie van de FIFA is voortaan verplicht om ten minste één vrouwelijke hoofd- of assistent-coach in dienst te hebben. Dit maakt deel uit van een reeks nieuwe regels van de wereldvoetbalbond, gericht op het vergroten van het aantal vrouwen dat op het hoogste niveau als coach actief is.
5 uur geleden