Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Stormloop Liverpool blijft uit bij Real Madrid

Stormloop Liverpool blijft uit bij Real Madrid

MADRID (ANP) - Liverpool heeft woensdag in de achtste finales van de Champions League tegen Real Madrid niet het 'onmogelijke' kunnen presteren. De inhaalrace, nodig na de nederlaag van 5-2 in het eerste duel op eigen veld, bleef in het Bernabéu van Madrid uit. Het desondanks toch wel boeiende duel eindigde mede daarom in een overwinning voor de thuisclub, 1-0.

Hoewel er een stormloop van Liverpool werd verwacht, hadden beide elftallen van het begin aanvallende intenties. Dat leidde vooral voor rust tot een aantrekkelijk duel van een hoog niveau, met kansen over en weer. Beide doelmannen, Thibaut Courtois (Madrid) en Alisson, blonken uit.

Liverpool had aanvankelijk de mogelijkheden om afstand te nemen, maar Cody Gakpo, Darwin Núñez en vooral Diogo Jota kwamen niet voorbij doelman Courtois. Aan de andere kant deden zich net zoveel kansen voor, die werden gemist door onder meer Vinícius Júnior en Federico Valverde. Eduardo Camavinga schoot op de lat.

Tweede helft

Na de hervatting verdween langzaam maar zeker de overtuiging aan de kant van Liverpool en kon Real Madrid het duel zonder al te grote problemen uitspelen. In de 78e minuut bij gelopen koers kwam Real Madrid door een doelpunt van Karim Benzema op 1-0, na voorbereidend werk van Vinícius Júnior.

Gakpo en Virgil van Dijk stonden in de basis bij Liverpool. Met naast Gakpo ook Mohamed Salah, Nunez en Jota had coach Jürgen Klopp vier aanvallers aan het duel laten beginnen. Aanvoerder Jordan Henderson en talent Stefan Bajcetic konden niet meedoen in de Spaanse hoofdstad. Ze waren niet fit.

Vorige maand kwam Liverpool op Anfield met 2-0 voor, maar daarna kwam Real Madrid op schot. Vinícius Júnior en Benzema waren in Engeland beiden twee keer trefzeker. Real Madrid versloeg Liverpool vorig seizoen in de finale van het toernooi, 1-0.

Meer uit Voetbal

PSG verstevigt koppositie na winst tegen Le Havre

LE HAVRE (ANP) - PSG heeft de koppositie in de Franse Ligue 1 verstevigd door Le Havre met 1-0 te verslaan. De ploeg uit Parijs heeft nu 4 punten voorsprong op nummer 2 Lens, dat vrijdag met 1-1 gelijkspeelde tegen Strasbourg.

11 uur geleden
Koploper Inter herstelt zich tegen Genoa van uitschakeling in CL

MILAAN (ANP) - Internazionale heeft zich in het thuisduel met Genoa (2-0) hersteld van de verrassende uitschakeling in de Champions League. De verliezend finalist van vorig seizoen verloor dinsdag in de tussenronde op eigen veld met 2-1 van het Noorse Bodø/Glimt, na ook het uitduel al te hebben verloren (3-1). Tegen Genoa boekte de Italiaanse koploper juist de achtste achtereenvolgende overwinning in de competitie.

12 uur geleden
Manchester City wint zonder Haaland nipt bij Leeds

LEEDS (ANP) - Manchester City heeft het uitduel met Leeds United met 1-0 gewonnen. City verkleinde daardoor het gat met koploper Arsenal tot 2 punten. De Londenaren komen zondag nog in actie tegen Chelsea.

14 uur geleden
PSV op halve kracht ruim langs hekkensluiter Heracles

ALMELO (ANP) - PSV heeft het uitduel met hekkensluiter Heracles Almelo zonder veel moeite gewonnen: 1-3. Zo vergrootte de koploper uit Eindhoven de degradatiezorgen van de ploeg van trainer Ernest Faber, die in de elf competitieduels sinds zijn aanstelling alleen van Fortuna Sittard won. De achterstand op FC Volendam, dat de veilige vijftiende plek inneemt, is 7 punten.

14 uur geleden
Barcelona wint dankzij hattrick Lamine Yamal ruim van Villarreal

BARCELONA (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft dankzij een hattrick van Lamine Yamal op eigen veld met 4-1 gewonnen van Villarreal.

16 uur geleden
Van Dijk en Gakpo dragen bij aan doelpuntrijke zege Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft het thuisduel met West Ham United zonder grote problemen gewonnen: 5-2. De ploeg van trainer Arne Slot boekte, mede dankzij treffers van Virgil van Dijk en Cody Gakpo, de vierde overwinning op rij. Bij rust stond het al 3-0 op Anfield.

16 uur geleden
VAR mag voortaan ook ingrijpen bij onterecht gegeven corners

HENSOL (ANP/DPA) - De videoscheidsrechter krijgt in het voetbal veel meer mogelijkheden om in te grijpen. Zo gaat de VAR ook beoordelen of hoekschoppen en tweede gele kaarten terecht zijn gegeven. Dat heeft de internationale spelregelorganisatie IFAB besloten tijdens de jaarlijkse vergadering in Wales. Het controleren van gegeven hoekschoppen mag niet tot vertraging van het spel leiden.

19 uur geleden