Storm nadert olympische locaties Tokio, maar zorgen nemen af
TOKIO (ANP/DPA) - De gevolgen van de tropische storm Nepartak voor de Olympische Spelen in Tokio zijn wellicht minder groot dan aanvankelijk werd gevreesd. Uit voorzorg zijn wel sommige onderdelen verplaatst, zeiden de organisatoren maandag. "We maken ons niet te veel zorgen over de storm", zei een woordvoerder van de organisatie.
Meteorologen verwachten dat de storm dinsdagavond het Japanse vasteland aandoet. Sommige onderdelen, zoals boogschieten zijn verplaatst naar woensdag en donderdag. Ook de roeifinales zijn uitgesteld tot woensdag, maar zeilen en surfen, afhankelijk van waar precies de storm landt, zouden, zoals het er nu voorstaat, gewoon door kunnen gaan.
Nepartak, die eerder als een tyfoon werd beschouwd, heeft de organisatie in een moeilijke situatie gebracht omdat meteorologen waarschuwden voor zware regens, stormwinden en hoge golven die de regio Tokio al vanaf maandag zouden kunnen treffen.
Meer uit Sport
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump geeft de Presidential Medal of Freedom aan Connor Hellebuyck, de keeper van het ijshockeyteam dat zondag goud won op de Olympische Spelen. Hij speelde met belangrijke reddingen een grote rol in de finale.
2 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - De rechter-commissaris op Curaçao heeft dinsdagmiddag (lokale tijd) de hechtenis van tophonkballer Jonathan Schoop (34) opgeheven. Schoop blijft nog wel verdachte in een grootschalig onderzoek naar illegaal wapenbezit.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia hebben dinsdagmiddag de olympische medaillewinnaars geëerd tijdens een ontvangst op Paleis Noordeinde. Tijdens de huldiging werd een traditionele groepsfoto gemaakt aan de voorzijde van het Haagse paleis.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De nieuwe olympische kampioenen zijn dinsdag geridderd in de Orde van Oranje-Nassau. Schaatssters Jutta Leerdam, Femke Kok, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud kregen een lintje, net als shorttrackers Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Teun Boer, Friso Emons en Itzhak de Laat.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Schaatsster Femke Kok hoopt dat ze "een motivatie is voor kinderen". Dat zei de winnares van olympisch goud en zilver bij de huldiging van de medaillewinnaars in Den Haag.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten hoopt dat jonge mensen meer gaan sporten en bewegen. "Dan zijn dat misschien de olympische toppers van de toekomst", zei Jetten voor de huldiging van de olympische medaillewinnaars in Den Haag.
18 uur geledenARNHEM (ANP) - Nederlandse officials zullen geen bijeenkomsten bijwonen op de Paralympische Spelen waar de Russische of Belarussische vlag zichtbaar is of waar het volkslied van een van beide landen klinkt. Dat heeft NOC*NSF in een verklaring bekendgemaakt. Dat betekent dat er geen Nederlandse sportbestuurders bij de openingsceremonie in Italië op 6 maart aanwezig zullen zijn.
18 uur geleden