Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Storm Isha veroorzaakt al eerste problemen

Storm Isha veroorzaakt al eerste problemen

LONDEN (ANP/DPA) - De storm Isha, die ook naar Nederland trekt, heeft al tot problemen geleid. Uit het Noord-Ierse Belfast kwam de melding dat een persoon geraakt is door vallend puin. De Schotse spoorwegen hebben het treinverkeer fors beperkt. Ook elders in Groot-Brittannië worden treinen geannuleerd, uit voorzorg of omdat spoorwegen zijn overstroomd.

Tientallen vluchten tussen de Ierse hoofdstad Dublin en Groot-Brittannië zijn inmiddels gecanceld. Ook vluchten tussen het Noord-Ierse Belfast en onder meer Londen werden afgeblazen.

De Britse weerdienst Met Office heeft gewaarschuwd voor extreem harde wind en levensbedreigende stortbuien. Het komt zelden voor dat praktisch het hele Verenigd Koninkrijk onder zo'n waarschuwing valt, melden Britse media.

De grootste problemen worden tot maandagochtend verwacht.

Meer uit Buitenland

Poetin zegt aanvallen op Oekraïne te stoppen bij verkiezingen

MOSKOU (ANP/RTR) - Als Oekraïne verkiezingen houdt, zou Rusland mogelijk geen aanvallen op het land uitvoeren. Oekraïners die in Rusland of door Rusland beheerste gebieden wonen, zouden ook in Oekraïense verkiezingen moeten kunnen stemmen. President Vladimir Poetin heeft dit in zijn jaarlijkse persconferentie gezegd.

3 uur geleden
Doden bij steekaanval bij treinstation Taiwan

TAIPEI (ANP/RTR) - Bij een steekaanval in de Taiwanese hoofdstad Taipei zijn zeker drie doden gevallen, vijf mensen raakten gewond. Volgens premier Cho Jung-tai liet een man rookbommen afgaan bij het centrale treinstation van de stad, waarna hij naar een nabijgelegen metrostation in een druk winkelgebied rende. Onderweg viel hij mensen aan.

3 uur geleden
Internationale monitor: geen hongersnood meer in Gazastrook

NEW YORK/LONDEN (ANP/RTR) - Volgens internationale waarnemers is er momenteel geen hongersnood meer in de Gazastrook. Dit komt door de verbetering van de aanvoer van goederen sinds het bestand tussen Israël en Hamas dat 10 oktober inging. Maar de toestand blijft nog steeds kritiek. Bij hervatting van de vijandelijkheden kan het risico op hongersnood half april weer terug zijn.

4 uur geleden
WHO: ruim 1000 patiënten overleden in afwachting evacuatie Gaza

GENÈVE (ANP) - In de Gazastrook zijn in de afgelopen anderhalf jaar meer dan duizend mensen overleden die in afwachting waren van een medische evacuatie, meldt de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) op X. Topman Tedros Adhanom Ghebreyesus roept meer landen op om "hun deuren te openen voor de patiënten uit Gaza".

4 uur geleden
Eerste aanval Oekraïne op schip schaduwvloot op Middellandse Zee

KYIV (ANP/RTR) - Oekraïne heeft voor het eerst een schip van de Russische schaduwvloot aangevallen op de Middellandse Zee, meldt een bron van de Oekraïense veiligheidsdienst SBOe. Het vaartuig zou flinke schade hebben opgelopen, maar leeg zijn geweest op het moment van de droneaanval.

5 uur geleden
Dertien aanhoudingen en zes gewonde agenten bij protesten Brussel

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Bij boerenprotesten zijn donderdag dertien mensen aangehouden in Brussel, meldt de politie daar. In zeven gevallen gaat het om een aanhouding waarbij de demonstranten ook strafrechtelijk kunnen worden vervolgd. Vier agenten raakten gewond.

6 uur geleden
Staking Louvre voorbij, museum vrijdag weer open "als normaal"

PARIJS (ANP/AFP) - De staking bij het Louvre is voorlopig voorbij. Het museum is volgens vakbonden en de directie vrijdag "als normaal" geopend. Medewerkers staaktes sinds maandag vanwege verslechterende arbeidsomstandigheden en personeelstekorten. Als hier niets aan verandert, willen vakbonden 5 januari weer in overleg voor een nieuwe staking.

6 uur geleden