Storm Isha veroorzaakt al eerste problemen
LONDEN (ANP/DPA) - De storm Isha, die ook naar Nederland trekt, heeft al tot problemen geleid. Uit het Noord-Ierse Belfast kwam de melding dat een persoon geraakt is door vallend puin. De Schotse spoorwegen hebben het treinverkeer fors beperkt. Ook elders in Groot-Brittannië worden treinen geannuleerd, uit voorzorg of omdat spoorwegen zijn overstroomd.
Tientallen vluchten tussen de Ierse hoofdstad Dublin en Groot-Brittannië zijn inmiddels gecanceld. Ook vluchten tussen het Noord-Ierse Belfast en onder meer Londen werden afgeblazen.
De Britse weerdienst Met Office heeft gewaarschuwd voor extreem harde wind en levensbedreigende stortbuien. Het komt zelden voor dat praktisch het hele Verenigd Koninkrijk onder zo'n waarschuwing valt, melden Britse media.
De grootste problemen worden tot maandagochtend verwacht.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP) - De onderhandelingen voor een linkse, progressieve coalitie in de Duitse deelstaat Berlijn kunnen beginnen. Zaterdag stemde ook Die Linke in met coalitiebesprekingen, nadat de SPD en de Groenen dat eerder al hadden gedaan.
34 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - Bij de demonstraties in Frankrijk zijn zaterdag opnieuw rellen uitgebroken. Op verschillende plaatsen in het land waren er confrontaties tussen demonstranten en politie.
38 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische veiligheidsdienst (FSB) zegt Amerikaanse informatie te hebben ontvangen over een op handen zijnde grootschalige terreuraanslag in Moskou. De dienst neemt daarvoor passende voorzorgsmaatregelen, zo meldt het Russische persbureau RIA.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Duizenden mensen zijn zaterdag de straat opgegaan in Frankrijk om te demonstreren. Volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken gaat het tot dusver om 15.000 mensen verspreid door het land en is de situatie "over het algemeen rustig".
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Studenten- en scholierenvakbonden roepen op tot nieuwe blokkades van universiteiten en middelbare scholen in Frankrijk, op dinsdag en donderdag. Dat berichten Franse media.
3 uur geledenDOHA (ANP/RTR) - Iraanse onderhandelaars zijn in Doha om met Qatar te praten over het beëindigen van de oorlog met de Verenigde Staten. Dat meldt een functionaris die op de hoogte is van de gesprekken aan persbureau Reuters.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP) - Duitsland brengt een grote politiemacht op de been in aanloop naar de aangekondigde jongerenprotesten door heel het land. De Duitse protestbeweging noemt zich 'GenZ regelt!' en heeft zich door de Franse studentenprotesten laten inspireren. Er wordt in meer dan dertig steden gedemonstreerd, waaronder Berlijn, München, Keulen en Frankfurt.
4 uur geleden