Storm Idalia in VS verder afgezwakt, veel mensen zonder stroom
JACKSONVILLE (ANP/BLOOMBERG) - De storm Idalia die het oosten van de Verenigde Staten teistert, is inmiddels afgezwakt tot een tropische storm met windsnelheden van rond de 97 kilometer per uur. De storm heeft voor veel stroomuitval gezorgd in de staten Florida en Georgia. Rond de 460.000 klanten zaten daar volgens de storingsite PowerOutage.us tijdelijk zonder elektriciteit. Inmiddels is de stroomvoorziening bij een deel van de huishoudens hersteld. Duizenden gebouwen zijn beschadigd, meldt CNN.
De storm neemt in kracht af, maar verplaatst zich nog wel noordwaarts langs de westkust van de VS. Volgens de meest recente waarschuwing van het Nationaal Orkaancentrum moet Noord-Carolina nog rekening houden met zware regen en overstromingen.
Gouverneur Ron DeSantis van Florida zegt dat bij de dood van één persoon wordt onderzocht of die gerelateerd is aan de storm, maar dat er verder nog geen slachtoffers zijn gerapporteerd. Het vliegveld van Tampa, in West-Florida, is inmiddels weer open voor zowel aankomende als vertrekkende vliegtuigen. Vanwege de tropische storm werden woensdag meer dan duizend vluchten van en naar de Verenigde Staten geannuleerd.
Vlak voor Idalia aan land kwam in Florida was het nog een orkaan van de 4e categorie, waarbij windsnelheden tot boven de 200 kilometer per uur zijn gemeten. Naar verwachting buigt de storm donderdag af richting de oceaan.
Meer uit Buitenland
ANKARA (ANP/RTR/AFP) - Paus Leo is aangekomen in Turkije als onderdeel van zijn eerste buitenlandse reis. Hij is in Ankara en reist later nog door naar Istanbul en Libanon.
6 minuten geledenDHAKA (ANP/AFP/RTR) - Ex-premier van Bangladesh Sheikh Hasina is veroordeeld tot 21 jaar cel voor corruptie. Ze kreeg eerder deze maand de doodstraf opgelegd voor misdaden tegen de menselijkheid, maar zit nog in India en negeert bevelen om terug te keren naar Bangladesh.
57 minuten geledenBEIJING (ANP/RTR) - China waarschuwt dat Japan een "pijnlijke prijs" moet betalen als het een grens overschrijdt wat Taiwan betreft. De landen hebben hun grootste diplomatieke conflict in jaren, sinds de Japanse premier Sanae Takaichi suggereerde dat een Chinese aanval op Taiwan een militaire reactie van Japan kan uitlokken.
1 uur geledenHONGKONG (ANP/AFP) - De brand in acht woontorens in Hongkong heeft aan zeker 55 mensen het leven gekost, zegt de brandweer. In vier blokken is het vuur inmiddels gedoofd, in drie andere is de brand onder controle. De achtste toren werd niet door de brand getroffen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De man die wordt verdacht van het neerschieten van twee leden van de Nationale Garde in de buurt van het Witte Huis, werkte in Afghanistan voor de VS. De 29-jarige Rahmanullah Lakanwal werkte onder meer voor de CIA, zei directeur John Ratcliffe van de inlichtingendienst tegen Fox News. Hij geeft oud-president Joe Biden de schuld dat de man naar de VS kon komen.
4 uur geledenKUNMING (ANP/AFP/RTR) - In het zuiden van China zijn elf mensen omgekomen nadat een trein was ingereden op een groep arbeiders. Twee anderen raakten gewond, melden de lokale spoorwegen.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn regering opgeroepen Afghaanse immigranten die tijdens de regering van voormalig president Joe Biden de Verenigde Staten zijn binnengekomen, opnieuw te onderzoeken. Dat deed Trump in een vooraf opgenomen toespraak vanuit Florida, waar hij Thanksgiving doorbrengt.
7 uur geleden