Storm Idalia in VS verder afgezwakt, veel mensen zonder stroom
JACKSONVILLE (ANP/BLOOMBERG) - De storm Idalia die het oosten van de Verenigde Staten teistert, is inmiddels afgezwakt tot een tropische storm met windsnelheden van rond de 97 kilometer per uur. De storm heeft voor veel stroomuitval gezorgd in de staten Florida en Georgia. Rond de 460.000 klanten zaten daar volgens de storingsite PowerOutage.us tijdelijk zonder elektriciteit. Inmiddels is de stroomvoorziening bij een deel van de huishoudens hersteld. Duizenden gebouwen zijn beschadigd, meldt CNN.
De storm neemt in kracht af, maar verplaatst zich nog wel noordwaarts langs de westkust van de VS. Volgens de meest recente waarschuwing van het Nationaal Orkaancentrum moet Noord-Carolina nog rekening houden met zware regen en overstromingen.
Gouverneur Ron DeSantis van Florida zegt dat bij de dood van één persoon wordt onderzocht of die gerelateerd is aan de storm, maar dat er verder nog geen slachtoffers zijn gerapporteerd. Het vliegveld van Tampa, in West-Florida, is inmiddels weer open voor zowel aankomende als vertrekkende vliegtuigen. Vanwege de tropische storm werden woensdag meer dan duizend vluchten van en naar de Verenigde Staten geannuleerd.
Vlak voor Idalia aan land kwam in Florida was het nog een orkaan van de 4e categorie, waarbij windsnelheden tot boven de 200 kilometer per uur zijn gemeten. Naar verwachting buigt de storm donderdag af richting de oceaan.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat er een driedaags bestand komt tussen Oekraïne en Rusland. Het staakt-het-vuren geldt op 9, 10 en 11 mei, aldus Trump op Truth Social. Hij stelt dat Rusland en Oekraïne hebben ingestemd.
46 minuten geledenSINZIG (ANP/DPA/AFP) - De Duitse politie is in Sinzig een bank binnengevallen na berichten dat daar een gijzeling gaande zou zijn. Twee opgesloten personen zijn ongedeerd aangetroffen, meldt de regionale omroep SWR.
5 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin wil best met Europa praten maar zal niet zelf besprekingen aanknopen, zegt het Kremlin. De roep in Europa om met Rusland te gaan praten klinkt de laatste tijd steeds luider en er wordt nagedacht over wie namens Europa zou kunnen optreden.
7 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - In het gebied bij de kerncentrale van Tsjernobyl is volgens de Oekraïense autoriteiten een grote natuurbrand uitgebroken na een dronecrash. Het vuur woedt in de zogenoemde nucleaire exclusiezone.
8 uur geledenSINZIG (ANP) - In het Duitse Sinzig (Rijnland-Palts) wordt een gijzeling gemeld bij een bank. Regionale omroep Südwestrundfunk (SWR) schrijft dat de politie uitgaat van meerdere daders en gijzelaars, onder wie een medewerker van een geldtransport.
9 uur geledenHERAKLION (ANP) - De Global Sumud Flotilla is weer vertrokken vanaf Kreta. Meer dan dertig schepen zijn volgens de organisatie onderweg naar Turkije voor een technische tussenstop. Het is de eerste keer dat de vloot verder reist sinds Israël meer dan twintig schepen tegenhield bij Kreta.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - De leider van de rechts-populistische partij Reform UK heeft verheugd gereageerd op de eerste uitslagen van de lokale verkiezingen in zijn land. Nigel Farage zei vrijdagochtend voor de camera dat de linkse Labourpartij van premier Keir Starmer wordt "weggevaagd" door Reform in gebieden die traditioneel gelden als Labourbolwerken. Hij voorspelde dat de conservatieven later op de dag aan de beurt zijn en sprak over een "historische verandering" in de Britse politiek.
10 uur geleden