Storm Floriane voorbij, zwaarste windstoot 108 kilometer per uur
HOUTEN (ANP) - Storm Floriane is gaan liggen, meldt Weeronline maandagavond. "Vanaf exact 19.00 uur is er nergens meer stormkracht gemeten", aldus het weerbureau. Voor de tweede officiële storm van dit kalenderjaar gaf het KNMI voor heel Nederland code geel af. Die waarschuwing gold in de loop van de avond enkel nog voor het noorden.
Het hardst waaide het in Hoek van Holland. Daar bedroeg de zwaarste windstoot 108 kilometer per uur. Hierna volgden IJmuiden en de Houtribdijk, die Lelystad en Enkhuizen verbindt, met respectievelijk 105 en 104 kilometer per uur.
Die windsnelheden zorgden op veel plekken in het land voor overlast. Op onder meer de NS-trajecten tussen Eindhoven en Weert, en Maastricht en Valkenburg leidde dit tot vertragingen en ook moest Rijkswaterstaat tijdelijk enkele rijstroken afsluiten vanwege bomen, takken en andere objecten op het wegdek.
Voor de komende dagen wordt een kouder weertype verwacht, aldus Weeronline, dat voor woensdag en donderdag op plekken in het zuidoosten ook sneeuw verwacht.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De gemeente Utrecht roept bezoekers op tijdens Koningsnacht niet meer naar de binnenstad te komen. "Het is te druk op meerdere evenementen en routes in de binnenstad van Utrecht. Toegang tot de pleinen is niet meer mogelijk", meldt de gemeente.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Burgemeester Carola Schouten van Rotterdam vraagt op Koningsnacht aandacht voor de veiligheid van vrouwen op straat. Op sociale media steunt Schouten de actie van de politie die zondag in het centrum van Rotterdam oranje armbandjes uitdeelt met de tekst 'Laat vrouwen veilig thuiskomen'.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De antimonarchistische groep Republiek mag geen grote opblaasbare dino langs de looproute van het koninklijk huis neerzetten in Dokkum tijdens Koningsdag. Dat heeft de rechter bepaald nadat de groep een kort geding had aangespannen tegen de gemeente Noardeast-Fryslân.
12 uur geledenRHOON (ANP) - In het Zuid-Hollandse dorp Rhoon is op zondagmorgen een parachutist overleden. Dat bevestigt de politie na berichtgeving van regionale omroep Rijnmond. De persoon werd gevonden aan de Essendijk. Dat is een landingslocatie voor parachutisten in de regio Rotterdam.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten noemt de schietpartij tijdens het Correspondents' Dinner in Washington een "schokkende gebeurtenis". De Amerikaanse president Donald Trump en leden van zijn regering bleven ongedeerd.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In steeds meer gebieden geldt een verhoogd risico op een natuurbrand. De brandweer heeft inmiddels voor vijftien regio's fase 2 afgeroepen. Dat is het hoogste waarschuwingsniveau. Dat staat op de site van de brandweer.
14 uur geledenUTRECHT (ANP) - Zes activisten die zaterdag met auto's een opstopping op een deel van de A12 veroorzaakten zodat de weg geblokkeerd kon worden, zitten nog vast. Ze worden zondag verhoord door de politie. Een woordvoerder zegt dat het wel de verwachting is dat ze later zondag weer naar huis kunnen.
16 uur geleden