Storm Floriane voorbij, zwaarste windstoot 108 kilometer per uur
HOUTEN (ANP) - Storm Floriane is gaan liggen, meldt Weeronline maandagavond. "Vanaf exact 19.00 uur is er nergens meer stormkracht gemeten", aldus het weerbureau. Voor de tweede officiële storm van dit kalenderjaar gaf het KNMI voor heel Nederland code geel af. Die waarschuwing gold in de loop van de avond enkel nog voor het noorden.
Het hardst waaide het in Hoek van Holland. Daar bedroeg de zwaarste windstoot 108 kilometer per uur. Hierna volgden IJmuiden en de Houtribdijk, die Lelystad en Enkhuizen verbindt, met respectievelijk 105 en 104 kilometer per uur.
Die windsnelheden zorgden op veel plekken in het land voor overlast. Op onder meer de NS-trajecten tussen Eindhoven en Weert, en Maastricht en Valkenburg leidde dit tot vertragingen en ook moest Rijkswaterstaat tijdelijk enkele rijstroken afsluiten vanwege bomen, takken en andere objecten op het wegdek.
Voor de komende dagen wordt een kouder weertype verwacht, aldus Weeronline, dat voor woensdag en donderdag op plekken in het zuidoosten ook sneeuw verwacht.
Meer uit Binnenland
EINDHOVEN (ANP) - In de binnenstad van Eindhoven barst een feest los nadat PSV de landstitel heeft gewonnen. Dat is te zien op live camerabeelden van Omroep Brabant. In de uitgaansstraat Stratumseind zijn veel mensen op de been en hangt rode rook.
7 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De douane heeft zaterdag ruim 1400 kilo cocaïne gevonden in de haven van Rotterdam. De drugs waren verspreid over drie containers, waarbij "afwijkingen" werden gezien, meldt het Openbaar Ministerie.
44 minuten geledenNIJKERK (ANP) - De politie neemt een video over de explosie bij het Israëlcentrum in Nijkerk mee in het onderzoek. Dat zegt een woordvoerster van de politie. Die video is door de pro-Iraanse groep Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) online gezet. Vrijdagavond ontplofte er een voorwerp bij het hek van het gebouw waar de stichting Christenen voor Israël is gehuisvest. De schade bleef beperkt en er raakte niemand gewond.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Na zijn taak als verkenner gaat Ahmed Aboutaleb ook de formatie leiden in Den Haag. Dat verzoek is aan de oud-burgemeester van Rotterdam gedaan en na er een nachtje over geslapen te hebben, neemt hij die opdracht aan, zei Aboutaleb zondag bij het programma WNL Op Zondag.
5 uur geledenNIJKERK (ANP) - De pro-Iraanse groep Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) heeft een video online gezet over de explosie in Nijkerk. Dat meldt de SITE Intelligence Group, een Amerikaanse groep die wereldwijd extremistische groeperingen monitort. Onduidelijk is of de beweging de ontploffing daarmee opeist.
12 uur geledenNIJKERK (ANP) - Burgemeester Tinet de Jonge-Ruitenbeek van Nijkerk noemt de explosie bij het Israëlcentrum onacceptabel. Ze is zaterdag bij het centrum geweest om met de medewerkers te praten. "Ik ben onder de indruk van hun veerkracht."
1 dag geledenNIJKERK (ANP) - De politie is een uitgebreid onderzoek begonnen naar de explosie vrijdagavond laat bij het Israëlcentrum in Nijkerk (Gelderland). Er is sporenonderzoek gedaan en zaterdag volgt een buurtonderzoek. Volgens de politie is gebleken dat een in het zwart geklede persoon het explosief bij het pand heeft geplaatst.
1 dag geleden