Storm Floriane voorbij, zwaarste windstoot 108 kilometer per uur
HOUTEN (ANP) - Storm Floriane is gaan liggen, meldt Weeronline maandagavond. "Vanaf exact 19.00 uur is er nergens meer stormkracht gemeten", aldus het weerbureau. Voor de tweede officiƫle storm van dit kalenderjaar gaf het KNMI voor heel Nederland code geel af. Die waarschuwing gold in de loop van de avond enkel nog voor het noorden.
Het hardst waaide het in Hoek van Holland. Daar bedroeg de zwaarste windstoot 108 kilometer per uur. Hierna volgden IJmuiden en de Houtribdijk, die Lelystad en Enkhuizen verbindt, met respectievelijk 105 en 104 kilometer per uur.
Die windsnelheden zorgden op veel plekken in het land voor overlast. Op onder meer de NS-trajecten tussen Eindhoven en Weert, en Maastricht en Valkenburg leidde dit tot vertragingen en ook moest Rijkswaterstaat tijdelijk enkele rijstroken afsluiten vanwege bomen, takken en andere objecten op het wegdek.
Voor de komende dagen wordt een kouder weertype verwacht, aldus Weeronline, dat voor woensdag en donderdag op plekken in het zuidoosten ook sneeuw verwacht.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De partijen die betrokken waren bij de bouw van een brug over het Twentekanaal bij Lochem hebben de risico's van dit bouwproject van tevoren onvoldoende in kaart gebracht. Tot die conclusie komt de Onderzoeksraad voor Veiligheid (OVV) in een rapport over het fatale ongeluk in februari 2024 tijdens werkzaamheden aan de brug. Een brugdeel viel tijdens het hijsen uit de kranen en kwam op een montageplatform terecht, waarop op dat moment vier bouwlieden stonden. Twee van hen overleden, de andere twee raakten gewond.
54 minuten geledenMOERDIJK (ANP) - Het Bewonerscollectief Moerdijk is een juridisch beschermingsfonds begonnen om zich collectief te kunnen verdedigen, nu hun dorp mogelijk plaats moet maken voor uitbreiding van haven en industrie. Het collectief, een eind vorig jaar opgerichte stichting om de bewoners te vertegenwoordigen, wil geld inzamelen. Daarvan kunnen de kosten worden betaald van juristen, onafhankelijke contra-expertises en planschade- en onteigeningsdeskundigen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Investeerders hebben in het vierde kwartaal van vorig jaar de meeste woningen verkocht sinds 2021, meldt het Kadaster. Daarmee zet de verkoopgolf van woningen door investeerders duidelijk door.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ook CNV zegt fel tegenstander te zijn van de Kamermotie die de door het kabinet beoogde ingrepen in de AOW moet verzachten. Volgens CNV-voorzitter Piet Fortuin moet ieder plan om de pensioenleeftijd sneller te laten stijgen van tafel, omdat het om een schending van eerdere afspraken tussen vakbonden, werkgevers en de politiek gaat. Eerder beklaagde FNV zich over die motie.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - "JA21 is niet op zoek naar het conflict", zo sloot partijleider Joost Eerdmans zijn betoog af in het debat over de regeringsverklaring. "Wij zijn op zoek naar de oplossing en we hopen dat het kabinet deze handschoen oppakt."
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In een woning in Rotterdam heeft de politie dinsdag twee mensen aangehouden die worden verdacht van betrokkenheid bij de productie van en handel in verdovende middelen. In de woning en bijbehorende berging aan de Verschoorstraat vond de politie duizenden xtc-pillen, ruim 5 kilo amfetamine, jerrycans met amfetamineolie en een vuurwapen.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - "Hoe verhoud je je tot de opkomst van modern fascisme? Wat vind je van de hedendaagse onverdraagzaamheid en intolerantie? Welke offers zijn wij bereid te brengen voor een menswaardige samenleving?" Die vragen stelde de Amsterdamse locoburgemeester Rutger Groot Wassink bij de 85e herdenking van de Februaristaking van 1941, bij het beeld van de Dokwerker.
17 uur geleden