Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Storm Dudley zorgt voor recorddag bij opwekking windstroom

Storm Dudley zorgt voor recorddag bij opwekking windstroom

ZWOLLE (ANP) - Storm Dudley heeft gezorgd voor een recordhoeveelheid opgewekte windstroom. Windmolens op zee en op land waren goed voor ongeveer 157 gigawattuur aan opgewekte energie, meldt energiebedrijf Zonneplan op basis van gegevens van energiedataspecialist EnAppSys.

Het oude record dateerde van 6 februari toen er ruim 151 gigawattuur werd opgewekt. Voor die keer was het windstroomrecord al twee keer eerder verbroken dit jaar. Zonneplan verwacht niet dat vrijdag het record er opnieuw aan gaat omdat storm Eunice later in de dag over Nederland heen raast dan Dudley deed. Ook is de storm zo sterk dat windmolens uit voorzorg uitgezet kunnen worden.

In totaal werd donderdag voor bijna 182 gigawattuur aan groene stroom opgewekt, omdat het ook een zonnige dag was. Ook in dat opzicht zal het bij Eunice anders lopen, want die storm gaat gepaard met veel bewolking en regen. Zonneplan merkte dat ook aan de stroomprijzen die donderdag naar 22 cent per kilowattuur gingen, maar een dag later nog op 30 cent per kilowattuur blijven steken.

54 procent

De 182 gigawattuur van donderdag was overigens goed voor 54 procent van alle stroom die in Nederland gebruikt werd die dag. Op zeven dagen was het aandeel groene stroom ooit hoger.

Ook elders in Europa hadden de winterstormen invloed op de stroomprijzen. In Duitsland daalden die met twee derde. Persbureau Bloomberg voorspelt op basis van eerdere gegevens dat de stroomopwekking in Duitsland in de nacht van vrijdag op zaterdag twee keer zo hoog komt te liggen dan op vrijdagochtend. Die extra opwekking van groene stroom zorgt er ook voor dat Europa even wat minder gas en kolen hoeft te gebruiken.

Meer uit Binnenland

Schademeldingen beving Drenthe opgelopen tot meer dan honderd

GEELBROEK (ANP) - Het aantal schademeldingen na de aardbeving bij het Drentse Geelbroek is opgelopen tot 110, meldt de Commissie Mijnbouwschade. De plaats bij het Drentse gasveld Eleveld werd in de nacht van vrijdag op zaterdag getroffen door een beving met een magnitude van 3,0.

5 minuten geleden
Maart eindigt ook zacht en april kent 'normaal' lenteweer

DEN HAAG (ANP) - Waar de maand met zacht lenteweer begon, eindigt maart naar verwachting ook met weer dat zachter en droger is dan normaal. Vanaf april keert het 'normale' weer terug, verwacht Weeronline.

4 uur geleden
Israël: gewelddadig antisemitisme in Nederland is onacceptabel

JERUZALEM (ANP) - De Israëlische president Isaac Herzog noemt het "volstrekt onacceptabel dat de historische Joodse gemeenschap in Nederland, die is verwoest door de Holocaust en vandaag een bloeiend centrum van Joods leven is, nog steeds te maken heeft met gewelddadig antisemitisme".

14 uur geleden
Van Weel: Link aanslagplegers school en synagoge niet uitgesloten

ROTTERDAM (ANP) - Het is nog te vroeg om uit te sluiten dat er een link is tussen de vier mannen die worden verdacht van een aanslag bij een synagoge in Rotterdam op vrijdag en de mogelijke daders van een aanslag bij een Joodse school in Amsterdam zaterdag. Dat vertelde de minister van Justitie en Veiligheid, David van Weel (VVD), zaterdag tijdens een persmoment bij de Kralingse Plas in Rotterdam.

19 uur geleden
Voertuigen staande gehouden op A2 bij XR-demonstratie

MAASTRICHT (ANP) - De politie heeft twee busjes die de snelweg A2 op probeerden te komen, staande gehouden. Daardoor was de A2 tussen Kruisdonk en Maastricht-Airport in de richting van Eindhoven voor een korte tijd gesloten, meldt de politie op X.

21 uur geleden
Landelijk politieteam voor beveiliging Joodse instellingen

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een landelijk team opgezet dat de inzet coördineert als het gaat om de beveiliging van Joodse objecten. Dit team, Nationale Staf Grootschalig Bijzonder Optreden (NSGBO), geeft leiding op strategisch niveau, laat de politie weten. Aanleiding zijn de explosie bij een synagoge in Rotterdam en een aanslag bij een Joodse school in Amsterdam-Buitenveldert.

21 uur geleden
Drentse burgemeesters: aardbeving maakt schadevraagstuk urgent

ASSEN (ANP) - Burgemeesters Anno Hiemstra (Aa en Hunze), Jan Zwiers (Midden-Drenthe) en Marco Out (Assen) uiten collectief hun begrip voor "vragen en zorgen" bij inwoners door de aardbeving die hun gemeenten in de nacht van vrijdag op zaterdag trof.

23 uur geleden