
Storm Ciarán veroorzaakt 15 miljoen euro schade
DEN HAAG (ANP) - Storm Ciarán, die donderdag over ons land trok, heeft voor ongeveer 15 miljoen euro aan schade veroorzaakt, zo meldt het Verbond van Verzekeraars. Dit blijkt uit een eerste schatting van de organisatie. De schade is veroorzaakt aan woningen, auto's en bedrijfsgebouwen.
Op basis van deze schatting lijkt de verzekerde schadelast mee te vallen, zegt het verbond. Dit neemt niet weg dat de storm plaatselijk "voor veel overlast en leed heeft gezorgd". Zo is in het Limburgse Venray een 59-jarige man uit Overloon (Noord-Brabant) om het leven gekomen door een vallende boom.
Hoe groot de schade precies is, kan nog niet berekend worden omdat nog niet alle schadeclaims zijn ingediend bij verzekeraars, meldt het verbond. De gemaakte schatting is een zogeheten modelschatting, waarbij nog geen rekening is gehouden met specifieke schades.
Ook vandaag regent en waait het nog behoorlijk. Het verbond waarschuwt voor mogelijke vervolgschade die deze wind kan veroorzaken. Dakpannen en zonnepanelen die donderdag door windstoten zijn losgekomen en bomen die ontworteld zijn geraakt, kunnen vandaag of later alsnog afwaaien of omvallen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Nederland moet actie ondernemen om een dreigende genocide te voorkomen, waar ook ter wereld. Dat onderstreept de Commissie van advies inzake volkenrechtelijke vraagstukken (CAVV) in een ongevraagd advies aan de politiek. Hoewel de commissie het Israëlische geweld in Gaza niet noemt, heeft het advies daar duidelijk betrekking op.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vergissingen met de elektronische sloten die op steeds meer OV-fietsen zitten, leveren reizigers soms hoge onterechte boetes op. Zowel het aantal boetes als het aantal kwijtscheldingen achteraf is fors toegenomen, bevestigt de NS na berichtgeving door RTL Nieuws.
10 uur geledenKYIV (ANP) - Met de Nederlandse bijdrage aan de versterking van het Oekraïense luchtschild zal Oekraïne, en daarmee heel Europa, beter zijn beschermd tegen Russische terreur. Dat zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op het platform X. Kort daarvoor werd bekend dat Nederland voor 500 miljoen euro wapens, onder meer voor de Patriot-luchtafweer, koopt en aan Oekraïne geeft.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland koopt voor 500 miljoen euro aan wapens in de VS, om die aan Oekraïne te geven. Dat meldt het ministerie van Defensie. Het gaat onder meer om munitie en onderdelen voor luchtafweersystemen. Nederland is het eerste NAVO-land dat op deze manier, via de VS, middelen aan Oekraïne doneert, aldus het departement.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) heeft de komende maanden zicht op nieuwe noodopvangplekken voor achthonderd mensen. Dat zijn er 1800 minder dan de asielopvangorganisatie in de tweede week van juli had gevraagd aan de provincies Gelderland, Limburg, Noord-Brabant, Noord-Holland, Overijssel, Utrecht, Zeeland en Zuid-Holland.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Amsterdam gaat een straat vernoemen naar de in 2007 overleden presentator Jos Brink. Burgemeester Femke Halsema laat maandag via Instagram weten dat ze samen met de adviesraad straatnamen op zoek gaat naar een geschikte straat.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat stap voor stap weer online, meldt justitie maandag. Het OM had als gevolg van een hack de verbinding met internet half juli uitgezet. Dat gebeurde na een waarschuwing van het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) over "een kwetsbaarheid" in het systeem.
15 uur geleden