Storm Ciarán is tweede officiële herfststorm van dit jaar
HOUTEN (ANP) - Storm Ciarán is de tweede herfststorm van dit jaar. In Vlissingen werd tussen 10.00 uur en 11.00 uur een gemiddelde windsnelheid van windkracht 9 gemeten en daarmee is officieel sprake van een storm, meldt Weeronline.
De eerste herfststorm van dit jaar was op 19 september. Dat was vroeg, want gemiddeld genomen trekt de eerste herfststorm pas rond half oktober over ons land, stelt Weeronline. Meteorologen spreken van een officiële storm als de gemiddelde windsnelheid op ten minste een KNMI-station gedurende een heel uur uitkomt op windkracht 9. Ciarán is de vierde storm in Nederland dit jaar. De eerste storm was in de lente op 13 maart. Op 5 juli trok zomerstorm Poly over het land, met grote schade als gevolg.
In het kustgebied geldt donderdag sinds 11.00 uur code oranje om de storm, meldt het KNMI. Het weerinstituut waarschuwt voor zeer zware windstoten in de provincies Zeeland, Noord- en Zuid-Holland en het Waddengebied. Vanaf 15.00 uur geldt de waarschuwing ook voor het IJsselmeergebied. In Limburg, Noord-Brabant, Gelderland, Utrecht, Flevoland en op het Friese vasteland is code geel van kracht. In de provincies Groningen, Drenthe en Overijssel geldt geen weerwaarschuwing.
Meer uit Binnenland
APELDOORN (ANP) - Bij een demonstratie tegen een noodopvang voor asielzoekers in Apeldoorn heeft de politie dinsdagavond ingegrepen. Er werd op een gegeven moment met vuurwerk gegooid naar agenten, waarna de politie een rotonde heeft leeggeveegd waar de betogers zich hadden verzameld. Daarbij is volgens de politie geen geweld gebruikt.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima konden tijdens het 5 mei-concert in Amsterdam niet blijven stilstaan toen Rolf Sanchez aan het einde van de avond een mix van Spaanstalige muziek ten gehore bracht. De zanger sloot de jaarlijkse show af met latin-nummers als Vivir Mi Vida, Más Más Más en Danza Kuduro.
3 uur geledenMADRID (ANP/RTR/AFP) - Spanje zal het Nederlandse cruiseschip Hondius waarop het hantavirus is uitgebroken, ontvangen op de Canarische Eilanden. Het land doet dat "in overeenstemming met het internationaal recht en uit humanitaire overwegingen", schrijft het ministerie van Volksgezondheid op X.
3 uur geledenVLISSINGEN (ANP) - De evacuatie van drie opvarenden van het cruiseschip Hondius vindt "naar alle waarschijnlijkheid" woensdag plaats. Twee speciale vliegtuigen zijn al onderweg om het drietal op te halen en naar Nederland te brengen. Dat laat cruisemaatschappij Oceanwide Expeditions weten. Het gaat om twee zieke bemanningsleden en een persoon die een relatie had met een Duitse opvarende die is overleden.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft zijn medeleven uitgesproken met landgenoten die vastzitten op het Nederlandse cruiseschip Hondius. "We werken nauw samen met internationale partners om de Britse staatsburgers aan boord te ondersteunen en we stellen plannen op voor hun veilige doorreis", schreef hij op X.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Drie zieke opvarenden van het cruiseschip Hondius, dat voor de kust van Kaapverdië ligt, worden van boord gehaald en naar Nederland gebracht voor medische verzorging. Onder hen is één Nederlander, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. "Alle inzet is erop gericht om dit op zo kort mogelijke termijn te laten plaatsvinden." Op het schip zijn meerdere mensen besmet geraakt met het hantavirus.
9 uur geledenGENÈVE (ANP) - Hulpverleners zijn volgens de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) bezig met het weghalen van twee ernstig zieke patiënten van het Nederlandse cruiseschip Hondius, om ze vervolgens over te brengen naar Nederland voor behandeling. De zieken verkeren volgens infectieziektendirecteur Maria Van Kerkhove in stabiele toestand. Op het schip was een uitbraak van het hantavirus.
10 uur geleden