Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Storm Bella treft Verenigd Koninkrijk en Frankrijk

Storm Bella treft Verenigd Koninkrijk en Frankrijk

LONDEN (ANP) - De storm Bella heeft huisgehouden in het Verenigd Koninkrijk en Frankrijk. In Wales kwamen 20.000 huishoudens zonder stroom te zitten, ook 18.000 huishoudens langs de Noord-Franse kust moesten het een tijdje zonder elektriciteit stellen.

Op verschillende plaatsen werden windstoten gemeten van meer dan 100 kilometer per uur. Op het eiland Wight in het Kanaal bereikte de wind zelfs een snelheid van 170 kilometer per uur.

Op vliegveld Charles de Gaulle bij Parijs liep een derde van de vluchten vertraging op. In Zuid-Engeland kampte het treinverkeer met vertragingen door overstromingen en omgevallen bomen. Ook mensen die het Kanaal wilden oversteken tussen Dover en Calais moesten rekening houden met vertragingen.

Zware regenval heeft in het Engelse Bedfordshire en Northamptonshire al tijdens de kerstdagen voor overstromingen gezorgd. Bewoners van 1300 huizen aan de rivier de Great Ouse in Bedfordshire werd geadviseerd om na de hoge waterstand op eerste kerstdag hun huis te verlaten. Ook elders in Engeland, Wales en Schotland werden hoogwaterwaarschuwingen afgegeven en zijn huizen onder water komen te staan.

Meer uit Buitenland

Poolse oud-minister aangeklaagd om rol in onderzoek vliegramp

WARSCHAU (ANP) - De Poolse voormalige minister van Defensie Antoni Macierewicz is aangeklaagd voor het openbaar maken van geheime informatie, melden Poolse media als persbureau PAP en de krant Gazeta Wyborcza. De conservatieve politicus was tussen 2018 en 2022 de voorzitter van een commissie die onderzoek deed naar de vliegramp bij Smolensk (Rusland) in 2010. Daarbij kwamen oud-president Lech Kaczynski en 95 anderen om het leven, onder wie veel prominente politici en hoogwaardigheidsbekleders.

1 uur geleden
VK gaat miljarden van Russische miljardair naar Oekraïne sturen

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Verenigd Koninkrijk gaat de Russische miljardair Roman Abramovitsj dwingen 2,5 miljard pond (zo'n 2,8 miljard euro) over te maken naar humanitaire doelen in Oekraïne, meldt de Britse regering. Het geld komt van de verkoop van voetbalclub Chelsea in 2022. Sindsdien staat het vast op een Britse bankrekening.

2 uur geleden
Nobelprijswinnaar Machado vertrokken uit Noorwegen

OSLO (ANP/BLOOMBERG) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado heeft Noorwegen verlaten, zegt de Noorse premier Jonas Gahr Støre. Machado kreeg vorige week in Oslo de Nobelprijs voor de Vrede.

2 uur geleden
Zeker 26 gewonden in Zaporizja na glijbomaanval

KYIV (ANP/RTR/AFP/DPA) - Bij Russische aanvallen met zogenoemde glijbommen in de Oekraïense regio Zaporizja zijn zeker 26 mensen gewond geraakt, onder wie een kind. Dat meldt de gouverneur van de zuidelijke regio Ivan Fedorov op Telegram. Bij de aanval in het centrum van de gelijknamige stad zou een huizenblok zijn geraakt, dat volgens AFP-verslaggevers ter plaatse in brand staat.

2 uur geleden
Louvre toch gedeeltelijk open ondanks staking

PARIJS (ANP/AFP) - Het Louvre gaat woensdag gedeeltelijk open, meldt het management van het Parijse museum aan persbureau AFP. Vakbonden CFDT en CGT stemden woensdag unaniem voor het verlengen van de staking, die ervoor zorgde dat het museum sinds maandag dicht was.

3 uur geleden
Oekraïne claimt 90 procent van Koepjansk te hebben heroverd

KOEPJANSK (ANP/RTR) - Oekraïne zegt 90 procent van de oostelijke stad Koepjansk in handen te hebben. Rusland claimde die stad in november te hebben ingenomen, maar Kyiv stelt dat de herovering alweer bijna compleet is. Rusland ontkent dat.

4 uur geleden
Louvre blijft langer dicht, staking medewerkers gaat door

PARIJS (ANP/AFP) - Het wereldberoemde Louvre in Parijs blijft gesloten. Het personeel van het museum heeft gestemd om de staking, die maandag begon, voort te zetten. Ze protesteren tegen verslechterende arbeidsomstandigheden en een hoge werkdruk.

4 uur geleden