Storm Amy zorgt voor ongemak
DEN HAAG (ANP) - Storm Amy zorgt zaterdagochtend hier en daar voor problemen. Onder meer in Noord-Brabant waaiden bomen op de weg. Enkele veerdiensten naar de Waddeneilanden vervallen. Via het alarmeringensysteem P2000 komen meldingen van stormschade binnen.
Rederij Doeksen meldt dat enkele diensten van en naar Vlieland en Terschelling zaterdag vervallen door de combinatie van harde wind en extreem hoogwater. Ook zondag zijn afvaarten geannuleerd of tijden gewijzigd.
Uit voorzorg waren bijvoorbeeld in Gelderland, Utrecht en Zuid-Holland enkele buitenactiviteiten al afgelast, zoals markten, sportwedstrijden, festivals en open dagen. De herdenking van de Bijlmervliegramp zaterdag is deels naar binnen verplaatst, meldt AT5.
Het KNMI heeft voor het hele land code geel uitgeroepen, in verband met de zware windstoten. Rijkswaterstaat adviseert automobilisten de rijstijl aan te passen aan de omstandigheden.
Meer uit Binnenland
WIJK AAN ZEE (ANP) - Het Tata Steel schaaktoernooi in Wijk aan Zee kon zaterdag niet op tijd van start gaan door een protestactie van Extinction Rebellion (XR). Dat zei een woordvoerder van het schaaktoernooi, dat volgens de planning om 14.00 uur had moeten beginnen.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Sommige Utrechtse ondernemers moeten er rekening mee houden dat ze op korte termijn geen toegang krijgen tot hun beschadigde pand. Dat zegt Jeroen Roose-van Leijden van Centrummanagement Utrecht (CMU). Het gaat om een aantal mensen die een onderneming hebben in het deel van de historische binnenstad waar een grote explosie afgelopen donderdag voor flinke ravage zorgde.
4 uur geledenHARDERWIJK (ANP) - De oudste dolfijn van Nederland, Honey, is overleden. Het Dolfinarium in Harderwijk, waar het dier sinds 1994 in gevangenschap leefde, heeft haar laten inslapen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er waren iets minder verkeersongelukken in 2025 dan een jaar eerder. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van nieuwe politiecijfers. De politie registreerde het afgelopen jaar ongeveer 75.800 wegongevallen, ruim 600 minder dan in 2024. Het aantal verkeersongelukken daalt daarmee voor de derde keer op rij.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Een man in Eindhoven is in de nacht van vrijdag op zaterdag zwaargewond geraakt bij een steekincident. Dat meldt de politie op X. Er zijn twee verdachten aangehouden.
13 uur geledenDE BILT (ANP) - In de noordelijke helft van het land kan het verkeer in de nacht van vrijdag op zaterdag plaatselijk last hebben van dichte mist, aldus het KNMI. In de loop van de nacht neemt de kans hierop vanuit het zuiden af.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft 5,7 miljoen euro betaald voor de kunstroof in het Drents Museum van begin vorig jaar. Toen werd onder meer een gouden helm uit Roemeniƫ gestolen. Dat meldt demissionair minister Gouke Moes (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, BBB) in een brief aan de Tweede Kamer.
1 dag geleden