Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Storingen in 97 procent computers verholpen, meldt CrowdStrike

Storingen in 97 procent computers verholpen, meldt CrowdStrike

AUSTIN (ANP) - Een week nadat een automatische update van cyberbeveiligingsbedrijf CrowdStrike een wereldwijde computerstoring veroorzaakte, is 97 procent van de systemen weer hersteld. Dat meldt CrowdStrike-topman George Kurtz op LinkedIn.

"We begrijpen echter dat ons werk nog niet af is, en we blijven ons inzetten om elk getroffen systeem te herstellen", schrijft Kurtz. "Onze klanten die nog steeds getroffen zijn, weten dat we niet zullen rusten voordat we volledig herstel hebben bereikt".

In totaal werden circa 8,5 miljoen computers getroffen door de storing. De automatische update van CrowdStrike bevatte een fout, waardoor wereldwijd computers van een groot aantal banken, vliegvelden, ziekenhuizen en overheidsorganisaties niet meer wilden opstarten.

Microsoft: weerbaarder worden

Kurtz betuigt in het LinkedIn-bericht nogmaals zijn spijt. "Ik betreur de overlast die deze storing heeft veroorzaakt ten zeerste en bied iedereen die hierdoor is getroffen persoonlijk mijn verontschuldigingen aan. Hoewel ik geen perfectie kan beloven, kan ik wel verzekeren dat we de problemen doelgericht, effectief en met een gevoel van urgentie aanpakken".

De CrowdStrike-storing heeft laten zien dat Windows weerbaarder moet worden, liet Microsoft donderdag in een blogpost weten. "Het incident heeft duidelijk gemaakt dat Windows meer prioriteit moet geven aan verandering en innovatie." Een commissie van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft CrowdStrike-topman Kurtz gevraagd te getuigen over de gebrekkige software-update.

Meer uit Financieel

Dsm-firmenich flink hoger op Damrak, Magnum zakt na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - Dsm-firmenich ging donderdag flink omhoog op de Amsterdamse beurs na goed ontvangen resultaten van het gezondheids- en voedingsbedrijf. Het Nederlands-Zwitserse concern werd ook iets positiever over de omzetgroei in 2026. Topman Dimitri de Vreeze sprak van een goede, door volume gedreven groei in de eerste zes maanden van het jaar in alle bedrijfsonderdelen. Ook wil het bedrijf ongeveer 1000 banen schrappen om kosten te besparen. Het aandeel werd 10 procent hoger gezet.

30 minuten geleden
Brouwer Jupiler en Corona groeit dankzij verkoop alcoholvrij bier

BRUSSEL (ANP) - Bierconcern AB InBev heeft in het tweede kwartaal meer omzet en winst geboekt dan in dezelfde periode vorig jaar. Het bedrijf achter merken als Jupiler, Budweiser, Corona en Leffe ziet zijn goede resultaten vooral voortkomen uit hogere opbrengsten van alcoholvrije bieren.

34 minuten geleden
Consumptie huishoudens stuwt hogere groei Nederlandse economie

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse economie is in het tweede kwartaal met 0,4 procent gegroeid ten opzichte van een kwartaal eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) donderdag op basis van een eerste berekening. De groei is hoger dan in het eerste kwartaal van dit jaar.

55 minuten geleden
Rintel ziet effect kostenbesparingen KLM, maar nog onvoldoende

AMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM is ondanks de toegenomen winst nog niet tevreden. Topvrouw Marjan Rintel ziet dat de kostenbesparingen werken en wil hiermee door. Zo blijft de vacaturestop intact. Ook sluit ze nieuwe maatregelen niet uit, al worden die een voor een bekendgemaakt.

1 uur geleden
Air France-KLM schrapt in najaar vluchten om dure brandstof

PARIJS (ANP) - Air France-KLM gaat in de laatste maanden van dit jaar op grotere schaal vluchten schrappen door de hoge brandstofkosten. Vooral het aantal vluchten op de korte en middellange afstand gaat omlaag, maakte het concern bekend bij de resultaten over het afgelopen kwartaal. Volgens KLM komt dit vooral voor rekening van Air France.

1 uur geleden
IJsbedrijf Magnum profiteert van warm weer in Europa

AMSTERDAM (ANP) - The Magnum Ice Cream Company heeft meer omzet geboekt in de eerste zes maanden van 2026 ten opzichte van dezelfde periode in 2025. Het bedrijf profiteert van het warme weer in Europa. Vooral in Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk stegen de verkopen. "Ons belangrijke zomerseizoen is goed gestart", aldus topman Peter ter Kulve.

1 uur geleden
Dsm-firmenich positiever over omzetgroei dit jaar

MAASTRICHT (ANP) - Gezondheids- en voedingsbedrijf dsm-firmenich is iets positiever geworden over de omzetgroei in 2026, meldt het Nederlands-Zwitserse concern. Topman Dimitri de Vreeze sprak van een goede, door volume gedreven groei in de eerste zes maanden van het jaar in alle bedrijfsonderdelen.

1 uur geleden