Storingen in 97 procent computers verholpen, meldt CrowdStrike
AUSTIN (ANP) - Een week nadat een automatische update van cyberbeveiligingsbedrijf CrowdStrike een wereldwijde computerstoring veroorzaakte, is 97 procent van de systemen weer hersteld. Dat meldt CrowdStrike-topman George Kurtz op LinkedIn.
"We begrijpen echter dat ons werk nog niet af is, en we blijven ons inzetten om elk getroffen systeem te herstellen", schrijft Kurtz. "Onze klanten die nog steeds getroffen zijn, weten dat we niet zullen rusten voordat we volledig herstel hebben bereikt".
In totaal werden circa 8,5 miljoen computers getroffen door de storing. De automatische update van CrowdStrike bevatte een fout, waardoor wereldwijd computers van een groot aantal banken, vliegvelden, ziekenhuizen en overheidsorganisaties niet meer wilden opstarten.
Microsoft: weerbaarder worden
Kurtz betuigt in het LinkedIn-bericht nogmaals zijn spijt. "Ik betreur de overlast die deze storing heeft veroorzaakt ten zeerste en bied iedereen die hierdoor is getroffen persoonlijk mijn verontschuldigingen aan. Hoewel ik geen perfectie kan beloven, kan ik wel verzekeren dat we de problemen doelgericht, effectief en met een gevoel van urgentie aanpakken".
De CrowdStrike-storing heeft laten zien dat Windows weerbaarder moet worden, liet Microsoft donderdag in een blogpost weten. "Het incident heeft duidelijk gemaakt dat Windows meer prioriteit moet geven aan verandering en innovatie." Een commissie van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft CrowdStrike-topman Kurtz gevraagd te getuigen over de gebrekkige software-update.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn vrijdag overwegend met kleine winsten begonnen. Het herstel op Wall Street lijkt daarmee te worden voortgezet. Donderdag veerden de Amerikaanse beurzen al stevig op, na de koersverliezen die volgden op het rentebesluit van de Federal Reserve eerder deze week. Vooral de tech- en chipbedrijven gingen verder omhoog, na de eerdere onrust over de veiligheid van kunstmatige intelligentie (AI) en de oproepen van AI-topbestuurders om de ontwikkeling van de technologie te vertragen.
19 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Partijen in de woningbouwsector waarschuwen voor vertragingen en extra kosten, nu steeds meer nieuwbouwwoningen niet gelijk een aansluiting kunnen krijgen op het volle stroomnet. Woningcorporatiekoepel Aedes vreest dat woningzoekenden hierdoor mogelijk langer moeten wachten op een woning.
1 uur geledenDHAHRAN (ANP/BLOOMBERG) - Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco heeft zeker twee raffinaderijen in Europa verteld dat ze volgende maand geen aardolie ontvangen. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Normaal gesproken krijgen deze Europese klanten volgens contract vaste leveringen uit Saudi-Arabië, maar de olie-export is verstoord door een aanval op een belangrijke pijpleiding in het land.
1 uur geledenOMAHA (ANP) - Warren Buffett doet een stap terug als voorzitter van Berkshire Hathaway, het bedrijf dat onder zijn leiding is uitgegroeid tot een grote investeringsmaatschappij. Zijn zoon Howard volgt hem op. Warren Buffett gaat verder als "emeritus voorzitter" en geeft vanuit die rol zijn mening over de bedrijfsvoering, meldt Berkshire Hathaway.
2 uur geledenDUBLIN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Christine Lagarde, de president van de Europese Centrale Bank (ECB), laat de mogelijkheid open om haar functie vroegtijdig neer te leggen. Lagarde herhaalde dat ze in 2027 zal vertrekken als centralebankpresident, maar wilde niet zeggen of ze aanblijft tot haar ambtstermijn in oktober van dat jaar afloopt.
3 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Ethische hackers wisten recent in te breken bij OpenAI, het bedrijf achter chatbot ChatGPT. Onderzoekers van het beveiligingsplatform Hacktron ontdekten twee kritieke kwetsbaarheden en wisten binnen 72 uur toegang te krijgen tot interne systemen.
3 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM doet onderzoek naar een incident op een vlucht van Amsterdam naar Curaçao, waarbij een powerbank aan boord in brand raakte. Het is volgens de luchtvaartmaatschappij nu nog te vroeg om te zeggen of het beleid rond powerbanks aan boord aangescherpt moet worden.
4 uur geleden