Storingen in 97 procent computers verholpen, meldt CrowdStrike
AUSTIN (ANP) - Een week nadat een automatische update van cyberbeveiligingsbedrijf CrowdStrike een wereldwijde computerstoring veroorzaakte, is 97 procent van de systemen weer hersteld. Dat meldt CrowdStrike-topman George Kurtz op LinkedIn.
"We begrijpen echter dat ons werk nog niet af is, en we blijven ons inzetten om elk getroffen systeem te herstellen", schrijft Kurtz. "Onze klanten die nog steeds getroffen zijn, weten dat we niet zullen rusten voordat we volledig herstel hebben bereikt".
In totaal werden circa 8,5 miljoen computers getroffen door de storing. De automatische update van CrowdStrike bevatte een fout, waardoor wereldwijd computers van een groot aantal banken, vliegvelden, ziekenhuizen en overheidsorganisaties niet meer wilden opstarten.
Microsoft: weerbaarder worden
Kurtz betuigt in het LinkedIn-bericht nogmaals zijn spijt. "Ik betreur de overlast die deze storing heeft veroorzaakt ten zeerste en bied iedereen die hierdoor is getroffen persoonlijk mijn verontschuldigingen aan. Hoewel ik geen perfectie kan beloven, kan ik wel verzekeren dat we de problemen doelgericht, effectief en met een gevoel van urgentie aanpakken".
De CrowdStrike-storing heeft laten zien dat Windows weerbaarder moet worden, liet Microsoft donderdag in een blogpost weten. "Het incident heeft duidelijk gemaakt dat Windows meer prioriteit moet geven aan verandering en innovatie." Een commissie van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft CrowdStrike-topman Kurtz gevraagd te getuigen over de gebrekkige software-update.
Meer uit Financieel
SYDNEY (ANP/AFP/RTR) - Australië gaat de boete voor techbedrijven die het socialmediaverbod voor kinderen omzeilen verdubbelen. Daarnaast krijgt de toezichthouder meer bevoegdheden om socialmediabedrijven te toetsen. Het verbod voor jongeren onder de 16 jaar lijkt nog weinig effect te hebben gehad.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nieuwe aanvallen tussen de Verenigde Staten en Iran hoeven niet te betekenen dat de olie- en gasprijzen weer flink zullen oplopen. Dat zal vooral afhangen van hoe beide landen reageren op de aanvallen, verwachten energiedeskundigen. Zowel de olie- als gasprijzen zijn de afgelopen dagen fors gedaald na het voorlopige vredesakkoord tussen de VS en Iran en de heropening van de Straat van Hormuz.
3 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Sportwagenmaker Porsche wil de productie van het Cayenne-model verplaatsen van Slowakije naar Duitsland. Dat meldt de Duitse krant Frankfurter Allgemeine Zeitung. De Duitse autobouwer wil daarmee de capaciteit in de fabrieken in eigen land beter benutten.
5 uur geledenCUPERTINO (ANP) - Apple wil geheugenchips kopen bij een Chinese chipfabrikant die op de zwarte lijst staat van het Pentagon. Dat schrijft de Financial Times op basis van ingewijden. CXMT zou banden hebben met het Chinese leger. Het bedrijf achter de iPhone lobbyt daarvoor bij de Amerikaanse regering.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Anthropic mag zijn meest geavanceerde AI-model Mythos weer beschikbaar stellen aan een selecte groep organisaties. De Amerikaanse regering heeft het AI-bedrijf daartoe toestemming gegeven. Het Amerikaanse bedrijf schakelde zijn AI-model eerder uit na exportrestricties vanuit Washington.
8 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - ChatGPT-maker OpenAI heeft vrijdag een voorlopige versie van zijn nieuwe AI-model GPT-5.6 alleen in de Verenigde Staten beschikbaar gemaakt voor een beperkte groep partijen. Volgens het bedrijf gebeurt dat op verzoek van de Amerikaanse overheid vanwege zorgen over de nationale veiligheid.
15 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag met kleine koersdalingen het weekend ingegaan. Apple stond bij de winnaars op Wall Street na een dag eerder nog flink te zijn gedaald door het nieuws dat het techconcern de prijzen van onder meer MacBooks en iPads verhoogt vanwege de sterk gestegen kosten voor geheugenchips. Chipbedrijf Micron Technology deed juist een stap terug na de sterke stijging een dag eerder.
19 uur geleden