Storing voorbij, geldautomaten grote banken doen het weer
WEESP (ANP) - Alle circa 3800 geldautomaten en geldstortautomaten van de grote banken doen het weer. De automaten waren ruim een uur uitgezet door Geldmaat, de organisatie die de automaten voor de banken beheert. Een netwerkstoring bij een softwareleverancier uit Noorwegen leverde sinds het einde van de middag problemen op.
Door de storing hadden veel mensen problemen met geld uit de muur halen. Wie op zijn bankapp keek, kon zien dat de bank het opgenomen bedrag wel had gereserveerd terwijl er geen biljetten uit de automaat kwamen. Dit zorgde op sociale media voor paniekreacties.
Volgens een woordvoerster hoeven mensen zich geen zorgen maken dat ze hun geld niet meer terug zien. Als er geen geld uit de muur is gekomen, dan merkt de bank dat en wordt het gereserveerde bedrag weer op iemands rekening teruggestort, aldus de zegsvrouw.
Datzelfde geldt bij stortingen via de automaat. Als het gestorte geld wel is ingenomen, maar niet op een rekening is bijgeschreven merkt Geldmaat dat ook en zal de storting alsnog op de juiste manier worden verwerkt.
Geldmaat is een samenwerking van ABN AMRO, ING en Rabobank. Sinds 2019 heeft de organisatie stapsgewijs de geldautomaten van deze banken overgenomen.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de hogere importheffingen op meubilair en keuken- en badkamerkastjes met een jaar uitgesteld. De extra invoerbelasting zou met ingang van het nieuwe jaar van kracht zijn, maar wordt nu vooruitgeschoven naar 1 januari 2027, maakte het Witte Huis bekend.
7 uur geledenDEN HAAG/UTRECHT (ANP) - Bij verzekeraars komen de eerste schademeldingen na de jaarwisseling binnen. Het gaat onder andere om brandschade aan auto's, woningen, schuren en schuttingen.
7 uur geledenROME (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten hebben de voorgestelde importheffingen op Italiaanse pasta sterk verlaagd, meldt het Italiaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Volgens het ministerie is dat een teken dat de Amerikaanse regering "de wil van onze bedrijven om samen te werken" erkent.
7 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De president van de Europese Centrale Bank (ECB) Christine Lagarde ziet de toetreding van Bulgarije tot de eurozone als een "krachtig symbool" voor Europa. Het land gebruikt vanaf nu de euro als betaalmiddel en Lagarde heet Bulgarije "hartelijk welkom in de eurofamilie".
11 uur geledenBUNNIK (ANP) - In Nederland zijn vorig jaar iets meer auto's verkocht dan in 2024. Daarbij wonnen elektrische auto's en hybrides verder marktaandeel, melden brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben elkaar tijdens de jaarwisseling massaal met de smartphone een gelukkig nieuwjaar gewenst, signaleren telecomproviders. Dat zorgde voor meer mobiel dataverbruik dan een jaar eerder, melden KPN en VodafoneZiggo.
11 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP/RTR) - Zwitserse autoriteiten vermoeden dat tientallen mensen om het leven zijn gekomen door een explosie in een bar in het Zwitserse skioord Crans-Montana. Er zijn circa honderd gewonden.
12 uur geleden