
Storing parkeerautomaten verholpen
AMSTERDAM/FRANEKER (ANP) - Een storing aan de parkeerautomaten in enkele gemeenten is opgelost. Dat betekent dat mensen daar weer moeten betalen voor het parkeren van hun auto. Exploitant Taxameter uit Amsterdam laat dat maandag weten.
De storing begon vrijdagmiddag. Door problemen bij provider Tele2 konden de betaalautomaten geen verbinding maken met een centrale computer. Het geld kon daardoor niet worden afgeschreven. Ook konden de geregistreerde kentekens niet worden doorgegeven aan handhavers. In de loop van de avond was de storing verholpen, maar bij sommige apparaten duurde het een tijdje voordat ze weer verbinding hadden.
Taxameter meldt niet welke gemeenten door de storing zijn getroffen. Wie er moet opdraaien voor de misgelopen parkeerinkomsten wil het bedrijf niet zeggen, "dat is tussen ons en gemeenten".
Doetinchem en Den Bosch
Doetinchem is een van de getroffen gemeenten. Het ging volgens een woordvoerder om 61 automaten. Mensen konden daar niet pinnen. Met muntgeld betalen lukte wel, ook via apps konden mensen betalen. Ook Goes kampte met de storing.
In de gemeente Den Bosch ging het om 201 automaten. Mensen die wilden parkeren, kregen volgens een woordvoerster te horen dat "ze geen parkeergeld verschuldigd waren". In Waalwijk konden de automaten "soms wel en soms niet" betalingen accepteren.
Andere gemeenten
Eindhoven zegt maandag dat zijn parkeerautomaten zijn aangesloten op meerdere netwerken. Ze kunnen automatisch naar een ander netwerk overgaan als een provider even geen dekking heeft. "Vrijdag was er sprake van storing op het netwerk van Tele2. We kunnen niet zien welke automaten wanneer via welk netwerk hebben gecommuniceerd, dus ook niet aangeven wat de storing bij Tele2 voor impact had", aldus de gemeente.
De gemeenten Waadhoeke, Deventer, Wageningen, Etten-Leur, Dijk en Waard, Bloemendaal en Heemstede lieten eerder al weten dat zij getroffen zijn door de storing. De meeste andere gemeenten laten in een rondgang van het ANP weten dat ze geen last hadden, omdat ze andere systemen gebruiken voor het parkeren of omdat ze geen betaald parkeren hebben.
Meer uit Binnenland
DIDAM (ANP) - De politie zoekt naar getuigen van de brand in het Gelderse Didam, die in de nacht van maandag op dinsdag meerdere huizen verwoestte. De oorzaak van de brand is nog niet bekend.
9 minuten geledenBASEL (ANP) - Claude is klaar voor de eerste halve finale van het Eurovisie Songfestival in Basel. De Nederlandse zanger voelt zich goed, zei hij bij het vertrek van zijn hotel naar de St. Jakobshalle tegen de pers. "Het gaat goed, en ik voel me ook goed. Ik ben lekker wakker geworden." Hij gelooft dat het dinsdagavond op het podium ook goed komt. "Ik heb er zin in."
15 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland verwerpt het oordeel van een internationale luchtvaartraad dat het verantwoordelijk is voor het neerhalen van vlucht MH17 in 2014. Een woordvoerder van het Kremlin zei dat zijn land niet heeft deelgenomen aan het onderzoek en ook de uitkomst niet accepteert. Hij sprak over "vooringenomen conclusies".
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Deze lente is tot dusver de droogste ooit in Nederland. Het neerslagtekort, de hoeveelheid verdampt water, minus de gevallen regen, stijgt volgens Weeronline woensdag tot boven de 100 millimeter. Als het komende week droog blijft, wat de verwachting is, komen recordwaarden in zicht.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In Colombia is een Nederlander aangehouden die in Nederland is veroordeeld voor internationale drugshandel. Hij vluchtte naar het buitenland kort voordat hij zou worden veroordeeld voor dat feit. Dat bevestigt het OM naar aanleiding van berichtgeving door het AD en Colombiaanse media.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De man die is opgepakt na een melding van een verkrachting op Koningsdag in Amsterdam blijft negentig dagen langer vastzitten, meldt de rechtbank Amsterdam. Het gaat om een Italiaan die in de hoofdstad verblijft en 27 jaar oud was toen bekend werd gemaakt dat hij was opgepakt.
2 uur geledenBASEL (ANP) - De optredens van de halve finale van het Eurovisie Songfestival zijn maandagavond gelekt op X. Ook het optreden van de Nederlandse inzending Claude staat online.
2 uur geleden