Storing parkeerautomaten verholpen
AMSTERDAM/FRANEKER (ANP) - Een storing aan de parkeerautomaten in enkele gemeenten is opgelost. Dat betekent dat mensen daar weer moeten betalen voor het parkeren van hun auto. Exploitant Taxameter uit Amsterdam laat dat maandag weten.
De storing begon vrijdagmiddag. Door problemen bij provider Tele2 konden de betaalautomaten geen verbinding maken met een centrale computer. Het geld kon daardoor niet worden afgeschreven. Ook konden de geregistreerde kentekens niet worden doorgegeven aan handhavers. In de loop van de avond was de storing verholpen, maar bij sommige apparaten duurde het een tijdje voordat ze weer verbinding hadden.
Taxameter meldt niet welke gemeenten door de storing zijn getroffen. Wie er moet opdraaien voor de misgelopen parkeerinkomsten wil het bedrijf niet zeggen, "dat is tussen ons en gemeenten".
Doetinchem en Den Bosch
Doetinchem is een van de getroffen gemeenten. Het ging volgens een woordvoerder om 61 automaten. Mensen konden daar niet pinnen. Met muntgeld betalen lukte wel, ook via apps konden mensen betalen. Ook Goes kampte met de storing.
In de gemeente Den Bosch ging het om 201 automaten. Mensen die wilden parkeren, kregen volgens een woordvoerster te horen dat "ze geen parkeergeld verschuldigd waren". In Waalwijk konden de automaten "soms wel en soms niet" betalingen accepteren.
Andere gemeenten
Eindhoven zegt maandag dat zijn parkeerautomaten zijn aangesloten op meerdere netwerken. Ze kunnen automatisch naar een ander netwerk overgaan als een provider even geen dekking heeft. "Vrijdag was er sprake van storing op het netwerk van Tele2. We kunnen niet zien welke automaten wanneer via welk netwerk hebben gecommuniceerd, dus ook niet aangeven wat de storing bij Tele2 voor impact had", aldus de gemeente.
De gemeenten Waadhoeke, Deventer, Wageningen, Etten-Leur, Dijk en Waard, Bloemendaal en Heemstede lieten eerder al weten dat zij getroffen zijn door de storing. De meeste andere gemeenten laten in een rondgang van het ANP weten dat ze geen last hadden, omdat ze andere systemen gebruiken voor het parkeren of omdat ze geen betaald parkeren hebben.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het OM concludeert op basis van onderzoek dat de agenten die betrokken waren bij de achtervolging van een personenauto waarvan de bestuurder uiteindelijk tegen een boom reed, niets te verwijten valt. Bij het ongeval op donderdagochtend 4 december op de Bezuidenhoutseweg in Den Haag kwamen drie jongvolwassenen om en raakte er één zwaargewond.
50 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Dierenbescherming ziet dit jaar een "enorme stijging" van het aantal meldingen van vermoedelijke vogelgriep. Het gaat om bijna vijf keer zoveel meldingen als een jaar geleden, meldt de organisatie woensdag.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlandse wetenschappers moeten steeds vaker naar het buitenland om hun onderzoek te kunnen doen. Dat komt omdat er te weinig wordt geïnvesteerd in de huidige Nederlandse digitale infrastructuur, stellen de Nederlandse ICT-organisatie van onderwijs- en onderzoeksinstellingen SURF en de Nederlandse organisatie voor Wetenschappelijk Onderzoek (NWO) in een woensdag verschenen onderzoeksrapport.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De kosten van gemeenten voor bijvoorbeeld jeugdzorg, vluchtelingenopvang, bijstand en bestuur zijn vorig jaar met bijna 8 procent gestegen tot 80,9 miljard euro. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Dat komt volgens het CBS neer op een kostenstijging van 5,8 miljard euro in vergelijking met 2023.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De afname van de broeikasgasuitstoot stagneert opnieuw. Volgens CBS-cijfers lag de totale uitstoot in het derde kwartaal van dit jaar ongeveer op hetzelfde niveau als een jaar eerder. Terwijl de industrie en het verkeer minder CO2 en andere broeikasgassen de lucht in lieten gaan, stegen de emissies van de elektriciteitssector met 20 procent. Dat kwam doordat meer steenkool werd verbruikt.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Eneco en Energie VanOns hebben consumenten 'CO2-gecompenseerd gas' verkocht zonder die claim deugdelijk te onderbouwen. Daarmee hebben ze de reclamecode overtreden, oordeelt de Reclame Code Commissie (RCC). Eisers Fossielvrij NL en Reclamejagers zijn blij met de uitspraak, maar vinden het ook tijd dat de Autoriteit Consument en Markt (ACM) harder ingrijpt bij bedrijven die met CO2-compensatie schermen.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De videoclip van het lied Echte liefde is te koop van Samuel Welten was dit jaar de best bekeken muziekvideo op YouTube in Nederland. Het lied, dat in maart werd geüpload, kreeg ruim 5,1 miljoen views. YouTube meldt niet hoeveel daarvan uit Nederland kwamen.
12 uur geleden