Storing parkeerautomaten verholpen
AMSTERDAM/FRANEKER (ANP) - Een storing aan de parkeerautomaten in enkele gemeenten is opgelost. Dat betekent dat mensen daar weer moeten betalen voor het parkeren van hun auto. Exploitant Taxameter uit Amsterdam laat dat maandag weten.
De storing begon vrijdagmiddag. Door problemen bij provider Tele2 konden de betaalautomaten geen verbinding maken met een centrale computer. Het geld kon daardoor niet worden afgeschreven. Ook konden de geregistreerde kentekens niet worden doorgegeven aan handhavers. In de loop van de avond was de storing verholpen, maar bij sommige apparaten duurde het een tijdje voordat ze weer verbinding hadden.
Taxameter meldt niet welke gemeenten door de storing zijn getroffen. Wie er moet opdraaien voor de misgelopen parkeerinkomsten wil het bedrijf niet zeggen, "dat is tussen ons en gemeenten".
Doetinchem en Den Bosch
Doetinchem is een van de getroffen gemeenten. Het ging volgens een woordvoerder om 61 automaten. Mensen konden daar niet pinnen. Met muntgeld betalen lukte wel, ook via apps konden mensen betalen. Ook Goes kampte met de storing.
In de gemeente Den Bosch ging het om 201 automaten. Mensen die wilden parkeren, kregen volgens een woordvoerster te horen dat "ze geen parkeergeld verschuldigd waren". In Waalwijk konden de automaten "soms wel en soms niet" betalingen accepteren.
Andere gemeenten
Eindhoven zegt maandag dat zijn parkeerautomaten zijn aangesloten op meerdere netwerken. Ze kunnen automatisch naar een ander netwerk overgaan als een provider even geen dekking heeft. "Vrijdag was er sprake van storing op het netwerk van Tele2. We kunnen niet zien welke automaten wanneer via welk netwerk hebben gecommuniceerd, dus ook niet aangeven wat de storing bij Tele2 voor impact had", aldus de gemeente.
De gemeenten Waadhoeke, Deventer, Wageningen, Etten-Leur, Dijk en Waard, Bloemendaal en Heemstede lieten eerder al weten dat zij getroffen zijn door de storing. De meeste andere gemeenten laten in een rondgang van het ANP weten dat ze geen last hadden, omdat ze andere systemen gebruiken voor het parkeren of omdat ze geen betaald parkeren hebben.
Meer uit Binnenland
SITTARD (ANP) - De politie heeft bij een incident aan het Stationsplein in Sittard op een verdachte geschoten. Die raakte daarbij gewond aan zijn been, zo laat de politie in een bericht op de website weten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Land- en tuinbouworganisatie LTO heeft donderdag een "constructief" gesprek gehad met kabinetsleden over de stikstofaanpak. De boerenlobbyorganisatie stelt onder meer de toezegging te hebben gekregen "dat er ruimte is om het stikstofpakket stevig te verbeteren". "Bij het kabinet merken we grote bereidheid om hier met LTO en NAJK uit te komen."
8 uur geledenSION (ANP) - Door een technisch probleem bij streamingdienst KIJK was het eerste kwartier van de wedstrijd FC Sion - Ajax in de Conference League voor sommige voetbalfans mogelijk niet te zien. Wie het duel om een plek in het Europese voetbaltoernooi wilde bekijken, moest 4,99 euro betalen om dat via KIJK te doen. Donderdagavond regende het op sociale media klachten dat dit echter niet mogelijk was. Inmiddels is het probleem opgelost, laat het platform weten.
9 uur geledenDE BILT (ANP) - Alleen in de provincies Noord-Holland, Friesland en Groningen is donderdagavond nog code geel van kracht voor onweersbuien. Eerder op de dag gold dit voor alle kustprovincies en de Waddeneilanden. Ook voor dat laatste gebied is de weerswaarschuwing nu opgeheven.
9 uur geledenSION (ANP) - Door een technisch probleem bij streamingdienst KIJK kan het zo zijn dat fans van Ajax de wedstrijd van hun club tegen FC Sion in de Conference League mogelijk niet via het platform kunnen zien. Wie het duel om een plek in het Europese voetbaltoernooi wilde bekijken, moest 5 euro betalen om dat via KIJK te doen. Donderdagavond regent het op sociale media klachten dat dit echter niet mogelijk is.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Twaalf Nederlandse brandweerlieden uit Twente en IJsselland helpen zeker tot en met zondag bij het blussen van de brand in het Belgische natuurgebied de Hoge Venen. Het gaat om elf leden van een zogenoemde handcrew en een coördinator. Of het team ook na zondag nog ingezet wordt, is nog onduidelijk, laat een woordvoerder van de brandweer weten.
13 uur geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI heeft vanwege waterhozen code geel afgekondigd voor de provincies Zeeland, Zuid-Holland, Noord-Holland, Friesland en Groningen. Boven grote wateroppervlaktes kunnen volgens het weerinstituut waterhozen ontstaan, waarbij zware windstoten mogelijk zijn. Op zee zijn al waterhozen waargenomen, aldus het KNMI.
14 uur geleden