Storing laat ING-klanten schrikken: bedrag dubbel 'afgeschreven'
AMSTERDAM (ANP) - Een aantal klanten van ING kreeg dit weekend de schrik te pakken. Door een storing zagen zij dubbele afschrijvingen van betalingen met de pinpas die ze zaterdag hadden gedaan. De bank benadrukt dat de bedragen in werkelijkheid niet twee keer zijn afgeschreven.
Na een pinbetaling wordt het verschuldigde bedrag eerst gereserveerd en vervolgens afgeboekt. De reservering verdwijnt normaal gesproken uit het overzicht als dit een boeking wordt. Maar door een probleem met een databasesysteem bleven zowel de reservering als de boeking staan in het overzicht van een aantal klanten, bevestigt ING na eerdere berichtgeving van De Telegraaf. "Het geld is dus niet twee keer van de rekening afgeschreven, wel is de info in het overzicht dubbel aangegeven", legt een woordvoerder uit.
Het probleem deed zich zaterdag voor bij betalingen met de pinpas tussen 10.30 uur en 16.00 uur, maar niet bij alle ING-klanten die rond die tijd hadden gepind. Hoeveel mensen met de storing te maken hebben, is nog niet bekend. De bank is zondag nog bezig de reserveringen die zijn blijven hangen uit het rekeningoverzicht te verwijderen.
"We vinden dit natuurlijk heel vervelend en werken er hard aan om dit zo spoedig mogelijk op te lossen en bieden onze excuses aan voor het ongemak", verklaart ING.
Meer uit Financieel
FRANKFURT (ANP/RTR) - De Europese Centrale Bank (ECB) wil dat banken in de eurozone zich snel voorbereiden op mogelijke cyberaanvallen die worden uitgevoerd met behulp van Anthropic's AI-model Mythos of vergelijkbare tools. Die oproep heeft het Nederlandse ECB-bestuurslid Frank Elderson woensdag gedaan in een nieuwsbrief van de centrale bank.
14 minuten geledenBREMEN (ANP/DPA) - Het bedrijf achter Milka had de iets kleinere chocoladerepen niet mogen verkopen zonder de verpakkingen aan te passen. Een rechtbank in het Duitse Bremen heeft woensdag geoordeeld dat de repen van het Amerikaanse levensmiddelenconcern Mondelēz in strijd zijn met de mededingingswet.
15 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De rechtbank Rotterdam heeft Speelstad Rotterdam, het bedrijf van Hennie van der Most achter attractiepark Rivoli Rotterdam, failliet verklaard. Dat heeft curator Vincent Terlouw bevestigd. Het faillissement werd aangevraagd door een investeringsfonds.
21 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) kijkt naar een voorstel van brancheorganisatie Netbeheer Nederland voor volume- en tijdsafhankelijke tarieven voor kleinverbruikers, zoals huishoudens. Het voorstel houdt in dat kleinverbruikers meer betalen voor stroomgebruik tijdens piekmomenten op het net of als ze veel elektriciteit afnemen.
1 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde olievoorraden nemen in een recordtempo af door de oorlog in het Midden-Oosten die de olie-export uit de regio ernstig heeft verstoord. Dat meldt het Internationaal Energieagentschap (IEA). Het bureau is coördinator van een recordvrijgave van strategische voorraden door de IEA-leden om zo de sterk gestegen olieprijzen te helpen drukken.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) heeft zijn groeiverwachtingen voor de Nederlandse economie verlaagd vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Als het conflict lang aanhoudt, valt de groei dit jaar mogelijk zelfs terug tot maar een half procent, stellen deskundigen van het fonds woensdag bij de presentatie van de bevindingen van een onderzoeksmissie naar ons land.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederland doet er verstandig aan om lastenverzwaringen minder sterk op werkenden af te wentelen. Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) stelt dit woensdag na een dagenlange onderzoeksmissie naar ons land. Het IMF merkt op dat plannen hiertoe van het kabinet-Jetten voor ongewenste economische verstoringen kunnen zorgen.
2 uur geleden