Storing laat ING-klanten schrikken: bedrag dubbel 'afgeschreven'
AMSTERDAM (ANP) - Een aantal klanten van ING kreeg dit weekend de schrik te pakken. Door een storing zagen zij dubbele afschrijvingen van betalingen met de pinpas die ze zaterdag hadden gedaan. De bank benadrukt dat de bedragen in werkelijkheid niet twee keer zijn afgeschreven.
Na een pinbetaling wordt het verschuldigde bedrag eerst gereserveerd en vervolgens afgeboekt. De reservering verdwijnt normaal gesproken uit het overzicht als dit een boeking wordt. Maar door een probleem met een databasesysteem bleven zowel de reservering als de boeking staan in het overzicht van een aantal klanten, bevestigt ING na eerdere berichtgeving van De Telegraaf. "Het geld is dus niet twee keer van de rekening afgeschreven, wel is de info in het overzicht dubbel aangegeven", legt een woordvoerder uit.
Het probleem deed zich zaterdag voor bij betalingen met de pinpas tussen 10.30 uur en 16.00 uur, maar niet bij alle ING-klanten die rond die tijd hadden gepind. Hoeveel mensen met de storing te maken hebben, is nog niet bekend. De bank is zondag nog bezig de reserveringen die zijn blijven hangen uit het rekeningoverzicht te verwijderen.
"We vinden dit natuurlijk heel vervelend en werken er hard aan om dit zo spoedig mogelijk op te lossen en bieden onze excuses aan voor het ongemak", verklaart ING.
Meer uit Financieel
REUSEL (ANP) - Steeds meer rijscholen verhogen de leskosten vanwege de gestegen dieselprijs. Secretaris Hugo Mentink van de Vereniging Rijschool Belang (VRB) merkt dat een aantal rijscholen dit al heeft gedaan en verwacht dat "veruit de meeste" dat vroeg of laat ook zullen doen.
51 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen wijken volgend jaar tijdens de maandenlange renovatie van Eindhoven Airport uit naar de vliegvelden van Maastricht en het Duitse Weeze. Transavia verplaatst twee van de negen vliegtuigen naar Maastricht Aachen Airport (MAA) en vier naar Weeze, vlak over de grens bij Nijmegen. TUI verplaatst alle op Eindhoven geplande vluchten naar Maastricht.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met flinke winsten geopend. Beleggers op Wall Street reageerden positief op de opmerkingen van de Amerikaanse president Donald Trump over een pauze van de aanvallen door de Verenigde Staten op Iraanse energiefaciliteiten de komende vijf dagen om ruimte te bieden voor onderhandelingen. De olieprijzen gingen daarop stevig omlaag.
1 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Veel bouw- en infrabedrijven maken zich zorgen over de gestegen brandstofprijzen, vooral die van diesel. Een woordvoerster van brancheorganisatie Bouwend Nederland zegt dat dit "absoluut" impact heeft op lopende en nieuwe bouwprojecten. Bedrijven zien de hogere dieselprijs ook terug in allerlei andere kosten, bijvoorbeeld voor transport.
2 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De eigenaar van de populaire erotische filmpjessite OnlyFans, Leonid Radvinsky, is op 43-jarige leeftijd overleden aan kanker. Dat maakte het in Londen gevestigde moederbedrijf Fenix International maandag bekend. Radvinsky was eigenaar van Fenix International.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Lidstaten moeten vanwege de oorlog in het Midden-Oosten nu al nadenken over hun gasvoorraad voor de komende winter, waarschuwt de Europese Commissie.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De handelsovereenkomst tussen de EU en Mercosur-landen Argentinië, Brazilië, Paraguay en Uruguay gaat vanaf 1 mei voorlopig in werking treden. Dat meldt de Europese Commissie maandag. Wederzijdse importtarieven worden met de handelsdeal afgeschaft of verminderd op bepaalde producten.
3 uur geleden