Storing die deel treinverkeer Gelderland platlegde verholpen
ARNHEM (ANP) - De grote storing die woensdagochtend het treinverkeer in een flink deel van Gelderland platlegde, is voorbij. Het is gelukt de computersystemen weer te laten functioneren, meldt spoorbeheerder ProRail. Samen met de vervoerders in de regio bekijkt ProRail hoe ze het treinverkeer zo snel mogelijk weer kunnen laten rijden.
De verkeersleidingspost in Arnhem kampte sinds 05.30 uur met de storing. De extra reistijd kon oplopen tot twee uur.
De verkeersleiding van Arnhem bedient onder andere seinen en wissels in de wijde regio van deze stad. De ondersteunende ICT-systemen waren door de storing niet beschikbaar voor de treindienstleiders. Het is dan niet mogelijk het treinverkeer op een veilige te laten verlopen. Seinen blijven daarom zolang op rood staan. Dat betekende dat treinen in de omgeving van Arnhem niet konden rijden.
ProRail adviseert reizigers voor vertrek nog wel de reisplanner te checken.
Meer uit Binnenland
AMELAND (ANP) - Een groep van 32 wadlopers is zondagochtend veilig aan land gebracht nadat ze op het wad bij Ameland in de problemen waren gekomen. Rond 08.30 uur zijn de laatste acht mensen aan boord van een reddingsboot gebracht en naar Ameland gevaren.
1 uur geledenAMELAND (ANP) - Een groep van 34 wadlopers wordt zondagochtend met reddingsboten en een helikopter van het wad bij Ameland gehaald. Volgens de veiligheidsregio was het gezelschap in problemen gekomen en waren de hulpdiensten gewaarschuwd.
1 uur geledenWENEN (ANP) - De Vlaamse omroep VRT wil dat de omroepen die zijn aangesloten bij de European Broadcasting Union (EBU) gaan stemmen over welke landen mogen meedoen aan het Eurovisie Songfestival. Ook wil de Vlaamse zender een duidelijke stellingname tegen oorlog en geweld. Als dat niet gebeurt, stuurt België volgend jaar geen kandidaat.
11 uur geledenVICTORIA (ANP) - Een Canadese opvarende van het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius is positief getest op het hantavirus. Dat meldt omroep CBC op basis van een Canadese gezondheidsfunctionaris.
13 uur geledenBARENDRECHT (ANP) - Demonstranten van de groep Geef Tegengas hebben zaterdag opnieuw een spoorlijn in het havengebied van Rotterdam geblokkeerd. Het is de achtste dag op rij dat dit gebeurt. Goederentreinen kunnen daardoor niet van en naar de haven rijden.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In enkele steden wordt zaterdagmiddag onder de noemer Nationaal Protest geprotesteerd tegen onder meer asielopvang en bezuinigingen op de zorg. De organisatie zei vooraf uit te gaan van een vreedzame en massale demonstratie. De actie was aangekondigd in negen steden. Hier en daar zijn ook mensen de straat opgegaan om een tegengeluid te laten horen.
20 uur geledenPURMEREND (ANP) - De politie is vrijdagavond op een kermis in Purmerend aangevallen door tientallen jongeren. Dat gebeurde nadat agenten een grote vechtpartij tussen meerdere jonge mensen hadden gestopt. Een deel van de groep keerde zich tegen de politie en bekogelde die met vuurwerk en stenen.
20 uur geleden