Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Storing boekingssysteem IKEA voor winkelen op afspraak verholpen

Storing boekingssysteem IKEA voor winkelen op afspraak verholpen

DEN HAAG (ANP) - De storing in het onlinesysteem van meubelwinkelketen IKEA is verholpen. IKEA kampte sinds maandagochtend met een technische storing in het systeem waarmee klanten een winkelafspraak kunnen maken. IKEA waarschuwt nog wel voor een nieuwe storing als klanten massaal op hetzelfde tijdstip een tijdslot willen boeken.

Er was maandagochtend zoveel interesse dat het systeem eruit lag, vertelde een woordvoerster. IKEA opent vanaf dinsdag weer de deuren voor het winkelen op afspraak.

Klanten konden vanaf maandagochtend 08.00 uur een tijdslot boeken. Volgens IKEA probeerden duizenden klanten tegelijkertijd een afspraak te maken. "Vanaf het moment dat het kon waren ze erbij", meldde de zegsvrouw.

Vijftig klanten

IKEA werkt aan het stabiliseren van de server en blijft dat de komende dagen doen, zegt de woordvoerster. De afspraken die al geboekt zijn, blijven gewoon staan. Per tijdslot kunnen vijftig klanten tegelijk komen winkelen. De tijdslots duren 45 minuten en winkelen moet alleen.

De overheid besloot vorige week om het maximumaantal klanten in een winkel te verhogen. Dat maakte het voor IKEA, dat hele grote winkels heeft, interessant om ook te gaan meedoen met shoppen op afspraak. Eerst mochten er nog maximaal twee klanten per verdieping in een winkel zijn. Dat was voor IKEA te weinig om de deuren weer te openen. Maar met ingang van dinsdag wordt ook gekeken naar vloeroppervlak. Per 25 vierkante meter mag een klant worden ontvangen, tot een maximum van vijftig klanten.

Meer uit Binnenland

België eist stemming over songfestival, anders geen deelname

WENEN (ANP) - De Vlaamse omroep VRT wil dat de omroepen die zijn aangesloten bij de European Broadcasting Union (EBU) gaan stemmen over welke landen mogen meedoen aan het Eurovisie Songfestival. Ook wil de Vlaamse zender een duidelijke stellingname tegen oorlog en geweld. Als dat niet gebeurt, stuurt België volgend jaar geen kandidaat.

54 minuten geleden
Canadese opvarende Hondius test positief op hantavirus

VICTORIA (ANP) - Een Canadese opvarende van het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius is positief getest op het hantavirus. Dat meldt omroep CBC op basis van een Canadese gezondheidsfunctionaris.

2 uur geleden
Demonstranten blokkeren spoorlijn haven Rotterdam opnieuw

BARENDRECHT (ANP) - Demonstranten van de groep Geef Tegengas hebben zaterdag opnieuw een spoorlijn in het havengebied van Rotterdam geblokkeerd. Het is de achtste dag op rij dat dit gebeurt. Goederentreinen kunnen daardoor niet van en naar de haven rijden.

6 uur geleden
Protesten in veel steden, ook tegengeluiden

DEN HAAG (ANP) - In enkele steden wordt zaterdagmiddag onder de noemer Nationaal Protest geprotesteerd tegen onder meer asielopvang en bezuinigingen op de zorg. De organisatie zei vooraf uit te gaan van een vreedzame en massale demonstratie. De actie was aangekondigd in negen steden. Hier en daar zijn ook mensen de straat opgegaan om een tegengeluid te laten horen.

9 uur geleden
Tientallen jongeren vallen politie aan op kermis Purmerend

PURMEREND (ANP) - De politie is vrijdagavond op een kermis in Purmerend aangevallen door tientallen jongeren. Dat gebeurde nadat agenten een grote vechtpartij tussen meerdere jonge mensen hadden gestopt. Een deel van de groep keerde zich tegen de politie en bekogelde die met vuurwerk en stenen.

9 uur geleden
Presentator Bas Westerweel (62) onverwachts overleden

ENSCHEDE (ANP) - Radio- en televisiepresentator Bas Westerweel is onverwacht overleden op 62-jarige leeftijd. Dat bevestigt zijn familie aan het ANP na berichtgeving van RTL Boulevard. Westerweel overleed in de nacht van donderdag op vrijdag in zijn slaap.

9 uur geleden
Flinke rijen voor nieuw horloge, winkels rest van de dag dicht

DEN HAAG (ANP) - De politie en de beveiliging van de Westfield Mall of the Netherlands in Leidschendam hebben zaterdagochtend een paar honderd mensen uit het winkelcentrum weggestuurd. Voor de Swatchwinkel stond een lange rij omdat daar zaterdag een nieuw horloge in de verkoop zou gaan.

12 uur geleden