
Storing bij meerdere diensten van Google
AMSTERDAM (ANP) - Google kampte maandagmiddag met een wereldwijde storing waardoor diverse diensten, waaronder e-mail en Google Drive, het niet deden. De storing lijkt inmiddels te zijn verholpen, de eerste diensten werken weer.
Over een oorzaak is nog niets bekend. Google zegt dat er hard wordt gewerkt aan een oplossing. Wereldwijd zijn gebruikers door de storing getroffen. De statuspagina van het bedrijf is aangepast om te melden dat vrijwel alle diensten van het bedrijf zijn getroffen door de storing. De zoekmachine van het bedrijf werkt nog wel.
De storing lijkt te maken hebben met het inlogsysteem van Google. Zo kunnen gebruikers die ingelogd zijn op YouTube niet meer op de site komen, terwijl in een incognitovenster zonder inloggen wel video’s bekeken kunnen worden. Die omweg is echter niet voor alle diensten van toepassing: voor Google Docs of Gmail moet per definitie ingelogd worden.
Ook andere bedrijven die gebruik maken van Google-servers lijken last te hebben van de storing. Zo klagen gebruikers van chatdienst Discord over de bereikbaarheid.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Ruim 405.000 mensen die hebben deelgenomen aan het bevolkingsonderzoek baarmoederhalskanker krijgen dinsdag of woensdag een brief thuis omdat hun gegevens zijn gelekt bij de hack van het laboratorium Clinical Diagnostics. Daarmee weten deelnemers nu zeker dat hun gegevens zijn buitgemaakt en dat ze daarom extra alert moeten zijn op fraude.
37 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Francis van Broekhuizen is volgend jaar te zien in een van de hoofdrollen in een operaversie van het boek Kolja van schrijver Arthur Japin. Dat heeft Stichting Sono, die het project ontwikkelt, dinsdag gemeld. De voorstelling is in september 2026 te zien in talloze steden in het land, zoals Breda, Utrecht, Den Haag en Apeldoorn. De première is 10 september 2026 in Theater DeLaMar in Amsterdam.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vleesvervangers voldoen steeds vaker aan de criteria voor gezond voedsel. Ze zijn vooral minder vaak te zout dan enkele jaren terug, concludeert non-profitorganisatie ProVeg in een eigen analyse. Inmiddels voldoet 56 procent aan de zoutgrens van het Voedingscentrum: maximaal 1,1 gram zout per 100 gram product. Vergelijkbare vleesproducten die ook zijn onderzocht, scoren met 50 procent iets lager op dit punt.
2 uur geledenSWOLGEN (ANP) - In een opvanglocatie voor Oekraïners aan de Jan van Swolgenstraat in het Noord-Limburgse Swolgen brak in de nacht van maandag op dinsdag een uitslaande brand uit. De brandweer schaalde op naar GRIP 1 om de samenwerking tussen de hulpdiensten goed te coördineren.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - "We kunnen voor de Oekraïners alleen maar hopen dat gesprekken snel leiden tot duurzame vrede. Na 3,5 jaar vol onvoorstelbare verschrikkingen, dood en verwoesting snakken ze naar het einde van de oorlog." Dat schrijft de Stichting Vluchteling in een reactie op de gesprekken over Oekraïne tussen de Amerikaanse president Donald Trump, zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky en zeven Europese regeringsleiders.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Studenten die een kamer zoeken, hebben minder woonruimtes om uit te kiezen, ziet Kamernet. Volgens de grote zoekwebsite voor studentenkamers was het aanbod in de maanden april, mei en juni bijna 2 procent lager dan in dezelfde maanden vorig jaar.
8 uur geledenDEURNE (ANP) - De burgemeester van Deurne spreekt van "een intrieste dag" voor de bewoners van de huizen die maandag grotendeels zijn verwoest door een brand. "Hun verhalen maken een grote indruk", schrijft Greet Buter op Facebook. Ze geeft aan dat niemand gewond is geraakt door de brand, "maar het effect op de bewoners en de buurt is natuurlijk enorm…"
11 uur geleden