Storing bij DigiD kan honderdduizenden mensen raken
DEN HAAG (ANP) - Als DigiD een storing heeft - zoals vrijdag het geval lijkt - dan kan dat honderdduizenden mensen raken. De inlogdienst die mensen gebruiken om hun identiteit te verifiëren wordt in een jaar zo'n 403 miljoen keer gebruikt, zo blijkt uit informatie van het ministerie van Binnenlandse Zaken over 2020. Dat komt neer op 1,1 miljoen keer per dag.
Ruim zevenhonderd organisaties maakten vorig jaar gebruik van DigiD. De inlogdienst heeft 18,3 miljoen gebruikers. Dat is meer dan het aantal inwoners dat Nederland telt. Dat komt omdat ook Nederlanders in het buitenland hier gebruik van maken, sommige burgers meerdere accounts hebben en omdat accounts enige tijd na overlijden blijven bestaan. Dat schrijven de opstellers van de meest recente Monitor Digitale Overheid.
Het valt nog niet te zeggen hoeveel mensen vrijdag last hebben van de storing van DigiD. Een woordvoerder van Logius, de overheidsinstantie die verantwoordelijk is voor DigiD, zegt dat de dienst in sommige gevallen nog wel werkt en in andere gevallen niet.
Steeds meer mensen maken gebruik van DigiD. Sinds 2017 is het aantal gebruikers toegenomen met ruim een derde. Als wordt bekeken hoe vaak de toepassing is gebruikt, dan is de toename zelfs nog iets groter. Het aantal aangesloten organisaties nam met 13 procent toe. DigiD wordt gebruikt door overheidsorganisaties als de Belastingdienst en door private organisaties met een publieke taak, zoals pensioenfondsen en zorgverzekeraars.
Meer uit Binnenland
SUSCH (ANP) - Een bus van reisorganisatie Oad met 48 Nederlanders aan boord heeft een ongeluk gehad in Zwitserland. Dat meldt een woordvoerder van reiskoepel ANVR die zegt te spreken namens Oad. Volgens de Zwitserse politie zijn bij dat ongeluk meerdere doden en gewonden gevallen. Meer details zijn nog niet bekend.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink (CDA) is in beroep gegaan tegen de uitspraak van de rechtbank Den Haag dat hij een asielzoeker niet mag terugsturen naar Italië. In Europa is afgesproken dat asielzoekers mogen worden teruggestuurd naar het land waar zij zich als eerste meldden. In het geval van Italië hield de rechter dat tegen, omdat de opvang daar niet op orde zou zijn.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het grootste gedeelte van de Extinction Rebellion (XR) actievoerders die op 29 augustus de A12 in Den Haag blokkeerden wordt toch niet strafrechtelijk vervolgd, laat het Openbaar Ministerie weten. In totaal werden er 53 personen aangehouden. De politie zei eerder dat er strenger zou worden opgetreden bij snelwegblokkades.
9 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - De hoeveelheid schadelijke stoffen die in de omgeving van Tata Steel neerdalen, is volgens de laatste metingen iets afgenomen. Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) meldt dat in vergelijking met eerdere meetronden lagere hoeveelheden PAK's (polycyclische aromatische koolwaterstoffen) en diverse metalen in stof op de grond zijn gemeten. "Er kan nog niet worden vastgesteld of de dalingen structureel zijn", zegt het instituut erbij.
10 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Rondom Den Bosch rijden nagenoeg geen treinen op zaterdag 19, zondag 20, en zaterdag 26 september, omdat ProRail die dagen aan het spoor werkt. NS zet snelbussen en stopbussen in. Reizigers moeten volgens de NS rekening houden met een langere reistijd van ongeveer een half uur tot een uur. Ook moeten zij vaker overstappen.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - De advocaten van de twee verdachten in de Woudenbergse misbruikzaak hebben donderdag gepleit voor aanmerkelijk lagere straffen dan eerder deze week geëist door het Openbaar Ministerie. Justitie wil dertig en twintig jaar gevangenisstraf tegen het tweetal, de 57-jarige Richard van den B. en de 34-jarige Evertje van E. Ook wil het OM tbs met dwangverpleging voor beiden.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Amsterdam wil 2500 voltijdsbanen schrappen voor 2030, schrijft wethouder Hendrik Jan Biemond aan de gemeenteraad op basis van gemaakte afspraken in het coalitieakkoord. De reden is dat de organisatie te groot is geworden en de gemeente efficiënter te werk wil gaan, zodat geld overblijft om te investeren in de stad.
11 uur geleden