Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Storing bij DigiD kan honderdduizenden mensen raken

Storing bij DigiD kan honderdduizenden mensen raken

DEN HAAG (ANP) - Als DigiD een storing heeft - zoals vrijdag het geval lijkt - dan kan dat honderdduizenden mensen raken. De inlogdienst die mensen gebruiken om hun identiteit te verifiëren wordt in een jaar zo'n 403 miljoen keer gebruikt, zo blijkt uit informatie van het ministerie van Binnenlandse Zaken over 2020. Dat komt neer op 1,1 miljoen keer per dag.

Ruim zevenhonderd organisaties maakten vorig jaar gebruik van DigiD. De inlogdienst heeft 18,3 miljoen gebruikers. Dat is meer dan het aantal inwoners dat Nederland telt. Dat komt omdat ook Nederlanders in het buitenland hier gebruik van maken, sommige burgers meerdere accounts hebben en omdat accounts enige tijd na overlijden blijven bestaan. Dat schrijven de opstellers van de meest recente Monitor Digitale Overheid.

Het valt nog niet te zeggen hoeveel mensen vrijdag last hebben van de storing van DigiD. Een woordvoerder van Logius, de overheidsinstantie die verantwoordelijk is voor DigiD, zegt dat de dienst in sommige gevallen nog wel werkt en in andere gevallen niet.

Steeds meer mensen maken gebruik van DigiD. Sinds 2017 is het aantal gebruikers toegenomen met ruim een derde. Als wordt bekeken hoe vaak de toepassing is gebruikt, dan is de toename zelfs nog iets groter. Het aantal aangesloten organisaties nam met 13 procent toe. DigiD wordt gebruikt door overheidsorganisaties als de Belastingdienst en door private organisaties met een publieke taak, zoals pensioenfondsen en zorgverzekeraars.

Meer uit Binnenland

Gewapende overval op geldtransportauto in Rotterdam-Kralingen

ROTTERDAM (ANP) - Een geldtransportauto is woensdagmiddag in Rotterdam-Kralingen overvallen. De dader gebruikte daarbij een vuurwapen of in ieder geval een voorwerp dat erop leek, laat een woordvoerder van de politie weten. Bij de overval is een geldcassette buitgemaakt, maar wat de waarde was is nog onduidelijk.

9 minuten geleden
Tbs met voorwaarden voor man (33) die vrouw doodstak in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft de 33-jarige Khalid A. veroordeeld voor het doodsteken van een 30-jarige vrouw op 1 februari 2025 in Amsterdam-West. De rechter oordeelt dat de man handelde in een psychose en volledig ontoerekeningsvatbaar was. Aan de man is tbs met voorwaarden opgelegd.

50 minuten geleden
OM eist taakstraf van 140 uur tegen Peter Gillis

DEN BOSCH (ANP) - Het Openbaar Ministerie eist een taakstraf van 140 uur tegen vastgoedondernemer en realityster Peter Gillis voor de vermeende mishandeling van zijn ex-partner Nicol Kremers. Volgens de officier van justitie gaat het om "stevige geweldspleging", met name op 29 mei 2022.

54 minuten geleden
Flink meer natuurbranden in 2025 door droogte

ARNHEM (ANP) - Door droogte waren er in 2025 veel meer natuurbranden dan in de twee jaren ervoor. De brandweer moest vorig jaar ingrijpen bij 846 natuurbranden, tegenover 177 in 2024 en 314 in 2023. Dat meldt het Nederlands Instituut Publieke Veiligheid (NIPV).

2 uur geleden
Zelensky donderdag bij uitreiking Four Freedoms Awards Middelburg

DEN HAAG (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is donderdag aanwezig bij de uitreiking van de Four Freedoms Awards in Middelburg. Dat heeft de Rijksvoorlichtingsdienst (RVD) woensdag bekendgemaakt. Ook koning Willem-Alexander, prinses Beatrix en premier Rob Jetten zijn bij de uitreiking.

2 uur geleden
Man (32) aangehouden om dubbele mishandeling buschauffeur

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft woensdag een 32-jarige man uit Rotterdam aangehouden voor het mishandelen van een buschauffeur. Dat meldt de politie. De man zou op 7 maart en 10 april dezelfde buschauffeur tijdens zijn dienst hebben mishandeld.

2 uur geleden
OM: 'Damsteker' deed belastende uitspraken in huis van bewaring

AMSTERDAM (ANP) - De 31-jarige Oekraïner Roman D., verdacht van het neersteken van mensen rond de Dam in maart vorig jaar, zei eind vorig jaar tegen gevangenispersoneel over zijn daden dat hij vindt "dat de belastingbetaler uit Europa moet boeten" voor het financieren van de oorlog tussen Rusland en Oekraïne.

2 uur geleden