Storing bij diensten Apple opgelost
CUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - De storing bij vijftien diensten van Apple is maandag na een paar uur opgelost. Onder meer de muziekapp, streamingdienst Apple TV+ en de App Store ondervonden problemen. Volgens Downdetector, dat storingen bijhoudt, kwamen er klachten van gebruikers van Apple over de storing.
Ook diensten als iCloud, iMessage en Maps hadden last van de storing, net als de klantenservice van het Amerikaanse technologiebedrijf.
Door de storing konden medewerkers in Apple-winkels en kantoorpersoneel ook hun werk niet meer uitvoeren, aldus ingewijden tegen persbureau Bloomberg. De storing zou er verder voor zorgen dat reparaties, maar ook het ruilen en ophalen van producten niet meer ging.
Apple zou medewerkers hebben verteld dat de storing kwam door problemen met het netwerkprotocol (zogeheten domain name system, DNS). Apple zelf wilde nog niet direct commentaar geven op de kwestie.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP) - Europa begint het winterse stookseizoen met de laagste aardgasvoorraden in meer dan tien jaar. Dat zegt het Internationaal Energieagentschap (IEA) in een nieuw verschenen rapport. Door die lage voorraden in Europa kan de krappe situatie op de wereldwijde gasmarkt tot ver in 2027 duren, aldus de onderzoekers.
7 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Voor het vierde jaar op rij zijn er minder woningen ontstaan door bestaande panden als kantoren en winkels aan te passen. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Vorig jaar zijn er in totaal 6400 woningen ontstaan door het transformeren van panden. In 2024 waren dat er nog 7900, een daling van 19 procent.
37 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Vijf grote kantoren voor gerechtsdeurwaarders zijn akkoord met afspraken die mensen met problematische schulden sneller duidelijkheid moeten geven. Ze beloven bij voorbaat akkoord te gaan met schuldregelingen. Dit zorgt voor rust bij mensen die aan een oplossing werken voor hun financiële problemen, is het idee.
1 uur geledenCUPERTINO (ANP) - Het Amerikaanse technologiebedrijf Apple heeft in het afgelopen kwartaal zijn hoogste omzet en winst ooit geboekt. De omzet kwam uit op 114,5 miljard dollar, een stijging van 12 procent ten opzichte van een jaar eerder. Dat is boven de verwachtingen van marktkenners.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag overwegend lager gesloten, ondanks een scherpe daling van de olieprijzen. Vooral techaandelen stonden onder druk door groeiende zorgen bij beleggers over de hoge investeringen in kunstmatige intelligentie. Beurshandelaren deden het verder voorzichtig aan in aanloop naar de Amerikaanse midterms op dinsdag.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is de eerste handelsdag van de nieuwe maand licht lager gesloten. Dat kwam vooral door een stevig koersverlies van zwaargewicht Shell, dat 3,3 procent verloor door een daling van de olieprijs. Ook oliedienstverlener SBM Offshore behoorde om die reden tot de verliezers, met een min van 1,5 procent.
13 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic behaalde over het afgelopen kwartaal een omzet van bijna 17 miljard dollar. Dat is ruim twaalf keer zoveel als in dezelfde periode een jaar eerder.
14 uur geleden