Storing bij diensten Apple opgelost
CUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - De storing bij vijftien diensten van Apple is maandag na een paar uur opgelost. Onder meer de muziekapp, streamingdienst Apple TV+ en de App Store ondervonden problemen. Volgens Downdetector, dat storingen bijhoudt, kwamen er klachten van gebruikers van Apple over de storing.
Ook diensten als iCloud, iMessage en Maps hadden last van de storing, net als de klantenservice van het Amerikaanse technologiebedrijf.
Door de storing konden medewerkers in Apple-winkels en kantoorpersoneel ook hun werk niet meer uitvoeren, aldus ingewijden tegen persbureau Bloomberg. De storing zou er verder voor zorgen dat reparaties, maar ook het ruilen en ophalen van producten niet meer ging.
Apple zou medewerkers hebben verteld dat de storing kwam door problemen met het netwerkprotocol (zogeheten domain name system, DNS). Apple zelf wilde nog niet direct commentaar geven op de kwestie.
Meer uit Financieel
SEOUL (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Zuid-Koreaanse chip- en technologieconcern Samsung Electronics is van plan om dit jaar voor een bedrag van maximaal bijna 80 miljard dollar aan eigen aandelen in te kopen. Dat is de grootste aandeleninkoop in Zuid-Korea ooit. Woensdag maakte het Zuid-Koreaanse chipbedrijf SK Hynix nog bekend om tot wel 29 miljard dollar aan eigen aandelen in te kopen.
36 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Duitse beursgenoteerde ondernemingen hebben al bijna 800 miljoen euro teruggekregen aan de onwettig verklaarde importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat meldt zakenblad WirtschaftsWoche op basis van bedrijfsresultaten en andere officiële mededelingen. Post- en pakketbezorgconcern DHL was de grootste ontvanger met een terugbetaling van ruim 400 miljoen euro.
37 minuten geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Bitcoin, de grootste en bekendste cryptomunt ter wereld, zette vrijdag de opmars voort en koerst af op de grootste weekwinst in meer dan drie jaar. De euforie op de cryptomarkt keerde deze week terug, nadat de Amerikaanse minister van Financiën, Scott Bessent, aankondigde dat de overheid meer langlopende obligaties gaat terugkopen om de rente op deze staatsleningen te drukken.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voedselfabrikanten misleiden klanten in de supermarkt door hun producten gezonder te laten lijken. Dat concludeert de Consumentenbond na onderzoek van verschillende producten die claimen vezelrijk te zijn.
2 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse bedrijfsleven heeft in augustus te maken gehad met een krimp van de economische activiteit. Vooral de dienstensector was minder bedrijvig, meldt marktonderzoeker S&P Global. Een aantal bedrijven gaf aan dat dit door de extreme hitte in Frankrijk kwam.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag met een kleine winst begonnen. Beleggers bleven voorzichtig door aanhoudende onrust op de obligatiemarkten. De Amerikaanse beurzen sloten donderdag flink lager doordat de rentes op staatsobligaties weer opliepen. Eerder deze week stegen de rentes op langlopende Amerikaanse staatsleningen al tot het hoogste niveau in bijna twintig jaar, mede door zorgen over de enorme staatsschuld van de VS.
3 uur geledenOSLO (ANP) - Vluchten op luchthavens in Noorwegen zijn vrijdag ontregeld door een staking van luchtverkeersleiders. Daardoor zijn aankomende en vertrekkende vluchten geschrapt of vertraagd. Dat meldt Avinor, de beheerder van veel Noorse vliegvelden.
3 uur geleden